Două lovituri pentru titlu la Craiova! Mihai Rotaru aduce doi golgheteri pentru a rupe plasele rivalilor din Liga 1

Publicat: 15 iunie 2024, 8:56

Comentarii
Două lovituri pentru titlu la Craiova! Mihai Rotaru aduce doi golgheteri pentru a rupe plasele rivalilor din Liga 1

Mihai Rotaru / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Două lovituri pentru titlu la Craiova! Echipa lui Costel Gâlcă este aproape de a aduce doi jucători din Costa Rica.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova continuă să se întărească pentru noul sezon. Mihai Rotaru îi aduce doi jucători din Costa Rica lui Gâlcă.

Două lovituri pentru titlu la Craiova

Conform fanatik.ro, Universitatea Craiova a bătut palma cu Carlos Mora. Acesta joacă la Alajuelense şi a reuşit în sezonul trecut 13 goluri şi 17 pase decisive. Mora este extremă dreaptă, dar poate juca şi pe partea stângă sau chiar în linia de mijloc. Conform sursei citate, Gâlcă îl mai vrea din Costa Rica şi pe Luis Paradela. Acesta joacă la Saprisa şi a dat 8 goluri și 3 pase decisive.

Mihai Rotaru îşi poate lua gândul de la Alex Cicâldău! Turcii au anunţat cu cine semnează mijlocaşul

Mihai Rotaru visa să dea lovitura pe piaţa transferurilor, dar îşi poate lua gândul de la Alex Cicâldău. Mijlocaşul de 26 de ani şi-a găsit echipă şi sunt şanse infime să se mai întoarcă la Universitatea Craiova. Anunţul a fost făcut în presa din Turcia.

Alex Cicâldău a fost împrumutat sezonul trecut de Galatasaray la Konyaspor, iar internaţionalul român a marcat un gol şi a oferit 2 pase decisive în 32 de meciuri. Gruparea Cim Bom nu are de gând să îl păstreze pe Cicâldău, care ar urma să ajungă la o nou-promovată.

Reclamă
Reclamă

Cicâldău ar urma să ajungă, tot sub formă de împrumut, la Bodrum. Echipa care va juca în premieră în prima ligă este în negocieri avansate cu internaţionalul român care este în lotul lui Edi Iordănescu la EURO 2024.

Bodrum FK, promovată în Super League pentru prima dată în istoria sa, acționează rapid în transferuri. Echipa i-a inclus pe lista de transferuri pe Assombalonga, Cicâldău și Halil Dervişoğlu. Semnăturile contractelor pentru cei 3 jucători sunt aproape să aibă loc.

Bodrum FK a făcut primul transfer al sezonului următor. A reușit aducerea lui Yusuf Sertkaya de la Bursaspor. Adevărata bombă a alb-verzilor urmează să se producă în curând… S-a relatat că Alexandru Cicaldău, care a jucat împrumutat la Konyaspor sezonul trecut, este aproape să fie adus.

Reclamă

S-a spus că Bodrum FK a intervenit în privința lui Cicâldău, a cărui sumă de transfer trebuie plătită către Galatasaray, deoarece antrenorul lui Konyaspor nu a fost dornic ca jucătorul să rămână. Mijlocașul a jucat 31 de meciuri sezonul trecut și a marcat un gol.

Bodrum FK a avut și o întâlnire pentru transferul lui Halil Dervişoğlu”, au transmis turcii de la milliyet.com.tr, citaţi de gsp.ro.

Alex Cicâldău are în prezent o cotă de piaţă de 3 milioane de euro. În 2021, Mihai Rotaru îl vindea în Turcia pentru 6.5 milioane de euro. Patronul oltenilor recunoscuse că şi-ar dori să îl readucă în Bănie.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:52

Echipa sezonului din Liga 2. Câte un jucător de la Dinamo şi FCSB şi-au făcut loc în primul 11

17:47

Anderson Ceara, noul transfer al FCSB-ului, a vorbit despre presiunile lui Gigi Becali! Ce a spus de Mondial

17:45

Spania – Capul Verde LIVE VIDEO (19:00), pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Echipele de start

17:27

OFICIAL | Matei llie a plecat de la CFR Cluj. Tânărul fundaș a fost prezentat deja la noul club

17:26

FotoDinamo şi-a prezentat noile echipamente pentru sezonul 2026-2027, care au sigla mult comentată pe piept

17:14

Mesajul jucătorului emblematic al Iranului înainte de primul meci al naţionalei sale la Mondial!

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Record absolut în Australia – Turcia! Nestory Irankunda a intrat direct în istorie
Citește și