Închide meniul

Dumitru Dragomir, convins că Gică Hagi poate deveni din nou campion în Liga 1: “Are sânge în instalaţie!”

Viviana Moraru Publicat: 12 ianuarie 2023, 9:20

Comentarii
Dumitru Dragomir, convins că Gică Hagi poate deveni din nou campion în Liga 1: Are sânge în instalaţie!

Gică Hagi, amuzat la o conferinţă de presă / Antena Sport

Dumitru Dragomir a avut doar cuvinte de laudă pentru Gică Hagi şi susţine că “Regele” poate deveni din nou campion în Liga 1. Fostul şef de la LPF susţine că managerul constănţenilor s-a mişcat excelent prin aducerea lui Kevin Boli.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir l-a avut în vizor şi pe noul antrenor de la Universitatea Craiova. Fostul şef de la LPF susţine că Eugen Neagoe va avea rezultate notabile pe banca oltenilor.

Dumitru Dragomir, convins că Gică Hagi poate deveni din nou campion în Liga 1

Dumitru Dragomir a mai declarat că, deşi campionatul va fi unul foarte strâns, tot CFR Cluj va câştiga titlul. Clujenii pot triumfa pentru a şasea oară consecutiv în Liga 1. Mai mult decât atât, fostul şef de la LPF susţine că Universitatea Craiova şi Farul, prin prisma antrenorilor lor, îi pot crea probleme trupei lui Dan Petrescu.

“Va fi un campionat ca niciunul de până acum, dar, ca-ntotdeauna, CFR va lua titlul.

Am o impresie foarte bună despre Neagoe, l-am văzut cum a făcut cantonamentul cu U Cluj. Acum îi știu pe toți (n.r. – toți antrenorii). Știu care are valoare și care n-are valoare, știu cine e respectat și cine nu de jucători, știu ce li se vorbește fotbaliștilor și ce înțeleg ei. E un antrenor trăsnet, fiți atenți ce vă spun! Ce dacă e apropiat de Pițurcă? Ce, Pițurcă a fost antrenor prost?

Reclamă
Reclamă

Hagi se mișcă bine. Joacă bine și-n afara competiției! Cred că se pricepe la fotbal, nu? E meseriaș, a învățat bine meseria asta. E dracu’ gol, are sânge în instalație. A fost subiect de studiu pentru mine. Îl critica lumea la un moment dat, dar e tobă de meserie. Atenție ce am spus: tobă de meserie!”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru gsp.ro.

Leo Strizu, apărat de Dumitru Dragomir după ce nu a fost luat în cantonament de FCSB

Dumitru Dragomir sare în apărarea lui Leo Strizu, după ce antrenorul a fost lăsat acasă de către FCSB. Fostul şef de la LPF susţine că tehnicianul este de apreciat pentru că a respectat decizia lui Gigi Becali.

Dumitru Dragomir este de părere că Leo Strizu era conştient pentru ce va fi adus la FCSB, astfel că nu este o surpriză că antrenorul a fost lăsat acasă. Fostul şef de la LPF susţine că tehnicianul nu a ieşit din „porunca” patronului Gigi Becali, care mizează pe serviciile lui Mihai Pintilii.

Reclamă

„De ce să fie comică situația? Omul a știut unde merge și ce face. S-a dus acolo carnetul lui, nu el. El este un om foarte serios, a făcut ce i-a spus angajatorul. Nu a ieșit din porunca angajatorului. A stăpânului, cum îi place să-și spună (n.r. – se referă la Gigi Becali).

Strizu e de respectat, nu de criticat. Când ai copii de crescut și o situație financiară mai proastă, faci compromisuri nemaipomenite. Mai ales că nu avea nicio implicare acolo, era doar cu carnetul.

De ce să fie criticat? Dacă Federația nu-l lasă pe Pintilii să învețe meseria… Lucescu și alții cum au învățat? Fiind fotbaliști, s-au apucat de antrenorat”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:41
Mihai Stoica a respectat ordinul lui Gigi Becali şi a făcut anunţul: “Azi am vorbit cu jucătorul. E ca Vieira”
8:23
Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face”
8:21
“Execrabil! Bătaie de joc!”. Victor Angelescu a răbufnit la adresa arbitrajului după Rapid – Oțelul
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 4 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și