Închide meniul

“Dumnezeu mi-a dat ouă!” Cristi Balaj, atac devastator la adresa lui Mihai Stoica: “Două cepe valorează”

Publicat: 7 mai 2025, 14:41

Comentarii
Dumnezeu mi-a dat ouă! Cristi Balaj, atac devastator la adresa lui Mihai Stoica: Două cepe valorează

Cristi Balaj şi Mihai Stoica / Colaj Profimedia

Disputa de la distanţă dintre Cristi Balaj şi Mihai Stoica, cei doi conducători ai cluburilor CFR Cluj şi FCSB, continuă disputa. Oficialul roş-albaştrilor nu l-a uitat pe preşedintele formaţiei din Gruia, atunci când a postat pe Facebook după victoria din derby-ul cu Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica şi-a adus aminte de momentul în care Cristi Balaj a spus despre FCSB că este o ofensă la adresa fotbalului şi l-a ironizat pe oficialul clujenilor: “Îmi vin în minte cuvintele lui Balaj : FCSB e o ofensă adusă fotbalului. Așa e când te faci că muncești pe la emisiuni, dar stai acasă să mănânci ouă când echipa ta joacă meci de titlu”.

Cristi Balaj, cuvinte grele pentru Cristi Balaj: “Persoane neînsemnate”

Replica lui Cristi Balaj a venit, iar preşedintele nu l-a menajat pe Mihai Stoica. Preşedintele celor de la CFR Cluj a avut un mesaj dur pentru rivalul său:

“Dacă știam că îi e dor de mine, veneam (n.r. la meci). Așa mi-a dat Dumnezeu, să am ouă! Îmi face mie programul Meme Stoica? N-avem de ce să ne ocupăm, decât de persoane neînsemnate? Două cepe valorează, pentru noi, Meme Stoica. Hai să ne ocupăm de fotbal și arbitraje corecte”, a declarat Cristi Balaj, potrivit prosport.ro.

FCSB este lider în Liga 1 după 7 etape din play-off şi are 45 de puncte. CFR Cluj se află pe locul al doilea, cu 38 de puncte. În cazul în care echipa lui Dan Petrescu nu se impune la Craiova, FCSB devine campioană.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica a anunțat că FCSB a renunțat deja la un jucător de la Dinamo

Gigi Becali a dezvăluit recent că vrea să transfere la FCSB doi jucători de la Dinamo. Patronul se referea atunci la Dennis Politic și Kennedy Boateng. Acum, Mihai Stoica a anunțat că roș-albaștrii au renunțat deja la una dintre cele două variante.

Mihai Stoica a dezvăluit că FCSB nu mai plănuiește să îl transfere pe Kennedy Boateng, în următoarea perioadă de mercato. Oficialul campioanei en-titre a explicat că oamenii din staff își doresc un alt tip de jucător și că îi va propune un alt jucător lui Gigi Becali.

De asemenea, Mihai Stoica a anunțat că Gigi Becali a purtat deja o discuție cu Andrei Nicolescu, legată de un posibil transfer al lui Dennis Politic.

Reclamă

„La Boateng nu se pune problema. Vrem altceva, o să vin probabil cu alte variante. Nu discut capitolul Boateng. Pe Politic vrea Gigi să-l ia, a discutat cu Nicolescu, urmează să-l ia sau nu”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:15
“Sperăm ca UEFA să facă o anchetă” Daniel Bîrligea a făcut praf arbitrajul după 2-2 cu Aberdeen: “A ținut cu ei”
0:12
Decizia radicală a lui Gigi Becali după Aberdeen – FCSB 2-2!
0:09
Gigi Becali, dat pe spate de un jucător de la FCSB după 2-2 cu Aberdeen: “A fost numărul 1!”
0:01
Gigi Becali nu neagă că staff-ul lui ar putea fi vinovat pentru problema vizelor! Ce a spus despre ambasador
23:51 21 aug.
Gigi Becali l-a criticat pe arbitrul meciului Aberdeen – FCSB 2-2: “A fost de partea lor”
23:41 21 aug.
Aberdeen – FCSB 2-2! Campioana, egalată dramatic în finalul meciului! Luptă „de foc” pentru Europa League
1 Adrian Mititelu a “tunat” după depunctarea de 94 de puncte a lui FCU Craiova: “Ei sunt terminați” 2 Lovitură pentru Adrian Mititelu! FCU Craiova poate fi exclusă din toate competiţiile pe 3 septembrie 3 Florin Prunea, discurs dur după ce Mamadou Thiam a semnat cu FCSB: “Nu e în regulă! Vor sufla şi în iaurt” 4 Dan Petrescu și-a dat demisia de la CFR Cluj, după umilința istorică cu Hacken: “Îmi e rușine!” 5 Transferul lui Thiam la FCSB îl îngijorează pe Andrei Nicolescu: “Fotbalul se va duce într-un colaps financiar” 6 Rapid îl vrea pe Vladislav Blănuţă! Giuleştenii încearcă două mari lovituri pe piaţa transferurilor
Citește și