Echipa care l-a “refuzat” pe jucătorul dat afară de Gigi Becali de la FCSB! Motivele invocate: “A rămas doar la nivel de interes!”

Viviana Moraru Publicat: 25 ianuarie 2025, 11:45

Comentarii
Echipa care l-a refuzat pe jucătorul dat afară de Gigi Becali de la FCSB! Motivele invocate: A rămas doar la nivel de interes!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă la Palat/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Echipa care îl refuză pe jucătorul dat afară de Gigi Becali de la FCSB este UTA. Arădenii au dezvăluit motivele pentru care nu-l pot transfera pe William Baeten.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocaşul belgian se află pe lista “neagră” a lui Gigi Becali. FCSB s-a despărţit deja de trei jucători, în această iarnă: Andrei Vlad, Luis Phelipe şi Ionuţ Panţîru.

Echipa care l-a refuzat pe jucătorul dat afară de Gigi Becali de la FCSB

Alexandru Meszar a confirmat faptul că UTA este interesată de serviciile lui William Baeten. Oficialul arădenilor a transmis însă că totul va rămâne la nivel de interes, dat fiind salariul uriaş pe care îl cere mijlocaşul de la FCSB.

“Da, este adevărat că a existat un interes din partea noastră pentru el. Însă, după ce am strâns toate datele acestui transfer ne-am cam dat seama că nu prea putem să îl realizăm.

Nu îl puteam lua liber de contract, s-au cerut niște bani pe el, plus că am înțeles că el solicită și un salariu destul de măricel, salariu pe care UTA nu și-l permite să îl achite. Așa că, acest transfer la rămas până la urmă doar la nivel de interes”, a declarat Alexandru Meszar, conform prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Totodată, Meszar a oferit declaraţii şi despre duelul dintre UTA şi FCSB. Acesta le-a pus gând rău campionilor şi a transmis că arădenii vor face cu siguranţă un joc bun.

“Evident că ne va aștepta acum un meci greu de tot cu FCSB. Nu ne sperie că ei vin după o victorie mare cu Qarabag și că FCSB este în formă. Eu vreau să vă spun că în ultimele patru meciuri disputate la Arad, FCSB nu a reușit să ne învingă. Avem două victorii și două egaluri.

Sunt convins că și acum vom putea să facem un meci mare cu FCSB. Avem un antrenor foarte experimentat și sunt convins că își va mobiliza elevii la maximum”, a mai spus Meszar.

Reclamă

William Baeten, propus de Gigi Becali la Voluntari

Gigi Becali a anunţat o nouă plecare de la FCSB. După ce Ionuţ Panţîru a semnat cu Voluntari, patronul campioanei a transmis că e gata să-l cedeze la formaţia lui Gigi Neţoiu şi pe William Baeten.

Mijlocaşul belgian mai are contract cu FCSB, până la finalul sezonului. După ce Ionuţ Panţîru a ajuns la Voluntari, Gigi Neţoiu s-a arătat interesat şi pe Alexandru Pantea.

Gigi Becali a aflat despre acest interes şi a transmis că este dispus să renunţe şi la William Baeten. Patronul campioanei nu ar spune pas unei plecări a mijlocaşului la Voluntari.

„(Gigi Neţoiu îl vrea pe Alexandru Pantea) Vrea Neţoiu? Foarte bine că l-a luat pe Panţîru, să-l ia şi pe Baeten. Mai are până în vară”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:23

VIDEOPentru prima dată după 88 de ani! Antonio Nusa a scris istorie, după golul marcat în Coasta de Fildeş – Norvegia

21:22

Șoc în NBA: LeBron James pleacă de la Lakers! Ce a spus despre retragere

20:35

Marius Marin a fost prezentat oficial la Al Nasr Dubai! A oferit și prima reacție: „Voi da totul”

20:23

Capitolul la care Lionel Messi e pe ultimul loc, deşi e golgheterul Mondialului. Specialiştii au dat verdictul

20:22

AS Monaco a cumpărat un jucător de la Barcelona! Veste importantă pentru catalani

20:00

LIVE VIDEOCoasta de Fildeş – Norvegia 1-1, în direct Antena 1 şi AntenaPLAY. Diallo a egalat spectaculos

1 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 2 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 3 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 4 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 5 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei 6 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid!
Citește și