Închide meniul

Gigi Becali a anunţat o nouă plecare de la FCSB! Echipa la care cedează un jucător: “Să-l ia şi pe el!”

Viviana Moraru Publicat: 24 ianuarie 2025, 11:37

Comentarii
Gigi Becali a anunţat o nouă plecare de la FCSB! Echipa la care cedează un jucător: Să-l ia şi pe el!

Gigi Becali a anunţat două transferuri la FCSB / Profimedia

Gigi Becali a anunţat o nouă plecare de la FCSB. După ce Ionuţ Panţîru a semnat cu Voluntari, patronul campioanei a transmis că e gata să-l cedeze la formaţia lui Gigi Neţoiu şi pe William Baeten.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Trei jucători s-au despărţit de FCSB, în această iarnă, Andrei Vlad, Luis Phelipe şi Ionuţ Panţîru. Pe lista “neagră” a lui Gigi Becali a rămas doar William Baeten.

Gigi Becali a anunţat o nouă plecare de la FCSB

Mijlocaşul belgian mai are contract cu FCSB, până la finalul sezonului. După ce Ionuţ Panţîru a ajuns la Voluntari, Gigi Neţoiu s-a arătat interesat şi pe Alexandru Pantea.

Gigi Becali a aflat despre acest interes şi a transmis că este dispus să renunţe şi la William Baeten. Patronul campioanei nu ar spune pas unei plecări a mijlocaşului la Voluntari.

“(Gigi Neţoiu îl vrea pe Alexandru Pantea) Vrea Neţoiu? Foarte bine că l-a luat pe Panţîru, să-l ia şi pe Baeten. Mai are până în vară”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Totodată, Becali a dezvăluit că pentru meciul cu UTA, din Liga 1, în primul 11 va fi păstrat doar Adrian Şut. Mijlocaşul a marcat o “dublă” în victoria campioanei cu Qarabag, din grupa de Europa League.

“Cu UTA va fi toată echipa schimbată. Singurul care s-ar putea să joace e Şut, că nu avem ca el”, a mai spus Gigi Becali, conform sursei citate anterior.

Jucătorul făcut praf de Gigi Becali, după victoria FCSB-ului cu Qarabag

Gigi Becali a făcut praf un jucător, după ce FCSB a învins-o pe Qarabag, scor 3-2, şi şi-a asigurat matematic prezenţa în play-off-ul pentru optimi din Europa League. Patronul campioanei l-a taxat pe Marius Ştefănescu, cel care a fost titular în confruntarea de la Baku.

Reclamă

Becali a fost nemulţumit de faptul că Ştefănescu nu a avut forţă în joc, şi de asemenea, de faptul că nu pasează mai mult în timpul meciurilor. Mijlocaşul transferat de la Sepsi, în vară, în schimbul sumei de 1,3 milioane de euro, a fost schimbat la pauză în duelul de la Baku, în locul său fiind trimis în teren Alexandru Băluţă.

Mă bucurasem, că am zis că şi-a revenit, dar nu, nu… La nivelul ăsta trebuie să ai putere. Hai să vedem.

Dacă nu ai forţă, driblezi. Dacă nu ai forţă şi nu driblezi, trebuie să ai tehnică de pasă rapidă. Dacă nu dai nici pasă, nu mai eşti de noi. Are inteligenţă, ştie să se demarce, avea tehnică şi de dribling şi de pasă, dar nu le mai are acum. Sper să-şi revină”, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48
EXCLUSIVClubul uriaş care e pe urmele lui Louis Munteanu. CFR Cluj poate da lovitura
13:38
Oklahoma City Thunder, de neoprit în NBA. E doar a cincea franciză care reușește o mare performanță
13:23
Gigi Becali a infirmat zvonurile. Anunțul făcut despre jucătorul asociat cu FCSB: “Nu-l cunosc”
12:48
Gigi Becali a anunţat pe cine va folosi în Steaua Roşie – FCSB: “Fac verificări pentru campionat”. Doi jucători, OUT
12:21
Caz închis! Iuliu Mureșan, anunț despre transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB
12:06
“În halul ăsta!” Adrian Mutu nu i-a iertat pe rapidişti, după înfrângerea drastică cu CFR Cluj: “Moale”
1 NEWS ALERTLando Norris și Oscar Piastri au fost descalificați după MP din Las Vegas! Cum a fost afectat clasamentul 2 Un singur jucător l-a impresionat pe Gigi Becali în FCSB – Petrolul 1-1: “Nu are cu cine să joace” 3 Clubul care demarează negocierile cu Gigi Becali pentru transferul stelar al lui Daniel Bîrligea 4 Ilie Dumitrescu şi-a pierdut şi el răbdarea după ce l-a văzut în meciul cu Petrolul: “Nu poate să facă sprint” 5 Panică la FCSB! Va intra în ultimele 6 luni de contract și poate semna cu cine vrea 6 McLaren a pariat greșit în Las Vegas. Analiza lui Adrian Georgescu după descalificările lui Piastri și Norris
Citește și