Elias Charalambous i-a dat replica lui Cristiano Bergodi înainte de FCSB – Rapid:. Tehnicianul de la FCSB a reacționat după declarațiile lui Cristiano Bergodi, care a spus că așteaptă ca Gigi Becali să dezvăluie echipa de start a vicecampioanei.
Partida dintre FCSB și Rapid va avea loc duminică, de la ora 20:30. Meciul care se va juca pe Arena Națională, care contează pentru etapa cu numărul 15 din Liga 1, va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Elias Charalambous i-a dat replica lui Cristiano Bergodi înainte de FCSB – Rapid. Ce i-a transmis italianului
La conferința de presă premergătoare partidei cu Rapid, Elias Charalambous i-a răspuns lui Cristiano Bergodi, care a dezvăluit faptul că Gigi Becali o poate ajuta pe Rapid, în situația în care menționează echipa de start a vicecampioanei, înainte de derby-ul de duminică.
Acum, antrenorul cipriot de pe banca „roș-albaștrilor” a menționat faptul că i-ar trimite el echipa de start pentru meci, dacă ar avea numărul de telefon al antrenorului de sub Podul Grant. Totuși, acesta a ținut să menționeze faptul că a glumit.
„Dacă aș avea numărul lui Bergodi, i-aș trimite eu echipa, n-am nicio problemă. E o glumă, desigur. Suntem înainte de Crăciun, e o perioadă frumoasă. E bine să mai faci glume înaintea unor asemenea meciuri. Știu că și el a glumit. Nu e așa de greu să știu cu ce prim 11 va juca Rapid. Sunt sigur că nici lui nu îi e foarte dificil să îl nimerească pe al nostru”, a fost mesajul transmis de antrenorul de la FCSB.
Ce a spus Cristiano Bergodi, înainte de meciul cu FCSB
Cristiano Bergodi a avut un mesaj pentru Gigi Becali, înainte de FCSB – Rapid, derby-ul etapei a 15-a a Ligii 1. Antrenorul giuleştenilor aşteaptă ca patronul roş-albaştrilor să anunţe echipa de start a liderului, un lucru cu care ne-a obişnuit în ultima vreme.
„Dacă noi avem surprize? Noi nu surprindem pe nimeni. Din contră, ei au mulți jucători care se plimbă, după o repriză, două meciuri. Se schimbă mult jucătorii. Nu se știe cine va juca. Dar vom aștepta ca domnul Becali, care vorbește la televizor, să ne dea primul 11. Am glumit un pic, pentru a detensiona atmosfera.
Coman nu știu dacă va juca, că a fost accidentat. Nu că sunt arogant, analizăm. Nu știi cum gândește antrenorul. Și ei știu cum vom juca noi. Am auzit că a zis: ‘Spune-i lui Bergodi că jucăm așa’. Se știe acolo, afli ceva când vorbește domnul Becali. Sincer, fără glume, mie îmi place ca noi să avem o identitate de joc”, a spus antrenorul giuleștenilor, înainte de meci.
- Elias Charalambous i-a dat replica lui Cristiano Bergodi
- Mesajul antrenorului de la FCSB
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”
- Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului
- Costel Gâlcă, sincer după CFR Cluj – Rapid 1-0: „N-am arătat bine din punct de vedere al inteligenței”
- Alexandru Dobre, semnal de alarmă după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Asta trebuie să facem”
- Reacţia lui Petrila după ce Rapid a fost învinsă de fosta lui echipă! Ce a spus de convocarea la naţională































