Fabio Pereira Baptista „Fabinho” este noul jucător al Farului, după ce a semnat un contract valabil până în vara anului 2027, a anunţat clubul patronat de Gheorghe Hagi.
În vârstă de 23 de ani (29.03.2001), Fabinho evoluează ca fundaş dreapta şi a jucat în ultimul sezon pentru formaţia portugheză Mafra.
Fabinho a semnat cu Farul
Născut la Lisabona, Fabinho este fost internaţional U20 al Portugaliei şi a mai evoluat pentru cluburile Leixoes, Benfica Lisabona B şi U23, Sintrense U19 (toate Portugalia) şi Saint Truiden (Belgia).
Fiii lui Rivaldo au semnat cu echipa antrenată de Gică Hagi
Farul a mai dat o dublă lovitură în ultimele zile din fereastra de mercato din această iarnă. Echipa antrenată de Gică Hagi a semnat cu doi fraţi brazilieni, de 19 şi 18 ani. Anunţul a fost făcut chiar pe site-ul oficial al clubului din Ovidiu.
După ce la începutul lunii ianuarie, Farul Constanţa a semnat cu brazilianul Reginaldo Jr., acum, Gică Hagi este gata să-i antreneze pe fii lui Rivaldo, Joao Vitor Ferreira Kaminski (19 ani) şi Isaque Vitor Ferreira Kaminski (18 ani). Cei doi sunt frații lui Rivaldinho.
Joao Vitor Ferreira Kaminski este născut la 5 august 2005 şi evoluează pe postul de fundaş central de picior stâng. El şi-a făcut junioratul la Guaratingueta (Brazilia), FC Vizela (Portugalia, Liga 2) şi apoi la Retro FC (Brazilia), unde a fost desemnat cel mai bun jucător U20. El urmează să intre imediat în programul de pregătire al echipei antrenate de Gheorghe Hagi.
Isaque Vitor Ferreira Kaminski este născut la 13 septembrie 2006 şi evoluează ca atacant central. El a evoluat până acum la formațiile de juniori FC Vizela (Portugalia, Liga 2) şi Retro FC (Brazilia). A fost golgheterul echipei la turneul U20 „Copa Atlantico” şi, pentru moment, va intra în programul de pregătire al echipei Under 18 a clubului Farul.
- Andrei Nicolescu a spus care este remarcatul serii după Dinamo – U Cluj 2-1: „A dominat jocul”
- Dan Petrescu la FCSB? Antrenorul a dat cărţile pe faţă. Ce urmează pentru „Bursuc”
- Andrei Nicolescu a dezvăluit ce a discutat cu Bergodi, după momentul tensionat de la final: „Eu așa aș lua roșu la fiecare etapă”
- Nuno Campos, declaraţie de suflet pentru fanii lui Dinamo: „Avem un jucător în plus cu ei”
- Alexandru Musi și-a prezentat scuzele după ce a fost eliminat cu U Cluj, dar l-a taxat pe Vidican: „Presiunea”






























