Fanii FCSB-ului îl vor pe Mihai Pintilii în continuare pe banca echipei! Anunțul lui Gheorghe Mustață: „A învățat de la Reghe și Olăroiu!”

Viviana Moraru Publicat: 17 martie 2023, 18:12

Comentarii
Fanii FCSB-ului îl vor pe Mihai Pintilii în continuare pe banca echipei! Anunțul lui Gheorghe Mustață: A învățat de la Reghe și Olăroiu!”

Mihai Pintilii, în timpul unui meci pentru FCSB / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fanii FCSB-ului îl vor pe Mihai Pintilii pe banca echipei în continuare, după cum reiese din ultimele declarații ale lui Gheorghe Mustață. Șeful galeriei roș-albastre a dezvăluit că „Pinti” este tehnicianul ideal pentru echipa lui Gigi Becali, deoarece a învățat meserie de la foștii lui antrenori, Laurențiu Reghecampf și Cosmin Olăroiu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a rămas fără antrenor cu licență PRO, după demisia lui Leo Strizu. Oficialii echipei nu se grăbesc să găsească un înlocuitor, și astfel de pregătirea echipei se va ocupa în continuare Mihai Pintilii.

Fanii FCSB-ului îl vor pe Mihai Pintilii pe banca echipei în continuare, după cum anunță Gheorghe Mustață

Gheorghe Mustață a avut doar cuvinte de laudă pentru Mihai Pintilii, și susține că întreaga suflare roș-albastră și-l dorește pe acesta pe banca echipei. Șeful galeriei bucureștenilor a declarat că „Pinti” cunoaște perfect echipa, drept urmare este potrivit pentru a ocupa funcția de antrenor.

De asemenea, Mustață a mai dezvăluit că jucătorii de la FCSB au o relație foarte bună cu Mihai Pintilii, fapt care se observă pe teren, în timpul meciurilor.

„Noi ni-l dorim pe Pintilii, nu mai vrem alt antrenor. Dacă procedurile și legea sporturilor spun că trebuie să ai antrenor, asta este. Dar noi îl vrem pe Pintilii antrenor principal. Dacă nu se poate…

Reclamă
Reclamă

Se vede în teren. Nu se vede în teren ce face Pintilii? Nu înseamnă că e antrenor? Cunoaște echipa, cunoaște fiecare jucător în parte. A învățat de la Reghe, de la Olăroiu și uite că pune el acum în aplicare, iar echipa s-a mobilizat pentru el.

(n.r. dacă îl vede Pintilii următorul mare antrenor al FCSB-ului, după Reghe și Olăroiu) Se vede în teren! A dat MM răspunsul ieri, în live-ul meu. Rămâne Pinti, clubul suportă amenda”, a declarat Gheorghe Mustață, pentru playsport.ro.

FCSB nu îi caută înlocuitor lui Leo Strizu! Anunțul făcut de Mihai Stoica

FCSB nu îi caută înlocuitor lui Leo Strizu! Situația continuă să fie incertă în tabăra roș-albaștrilor. Strizu a demisionat recent de la clubul patronat de Gigi Becali, din funcția de antrenor principal. FRF o obligă pe vicecampioana României să aducă un tehnician cu licență PRO. Altfel, FCSB va fi din nou amendată. Delegatul Mihai Pintilii este cel care pregătește echipa în prezent, însă nu are voie să dea indicații de pe margine, deoarece nu deține licența necesară.

Reclamă

Managerul general al clubului din Berceni a precizat că roș-albaștrii sunt dispuși să încaseze amendă la fiecare meci din partea FRF, pentru ca Pintilii să conducă în continuare echipa.

„E foarte complicat să vă spun (n.r. – dacă FCSB va avea antrenor în următoarea perioadă). Noi antrenor avem acum. Dacă lumea nu înțelege că, de când a venit Pintilii, cu staff-ul pe care îl conduce, cu Thomas Neubert, Filip, Ovidiu Petre și Marius Popa.

Cine nu vede că echipa asta joacă cel mai bun fotbal din ultimii ani înseamnă că nu înțelege rolul lui. Noi suntem antrenați de Mihai Pintilii și echipa joacă.

Pintilii o să aibă dreptul. O să plătim exact cum plătesc cei de la Reims în Franța. La fiecare meci, amendă pentru că nu au antrenor cu licență.

În Franța, există un antrenor, William Still, care nu are licență și care de șase luni e neînvins. Pentru că e bun. Așa e situația și la noi”, a declarat Mihai Stoica, în cadrul unui live, pe TikTok.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:33

Mihai Stoica a făcut Dream Team-ul Ligii 1. Câţi jucători sunt de la FCSB în echipa de 17 milioane de euro

8:29

Hermannstadt i-a decis soarta lui Dorinel Munteanu chiar înainte de returul barajului cu FC Voluntari

8:21

“Va semna pe doi ani!” Cu cine a bătut Mihai Stoica palma. Un alt jucător e OUT: “Nu va mai fi”

8:02

A scris istorie chiar în faţa lui Andrei Raţiu: e primul jucător care câştigă două trofee europene în acelaşi sezon

8:00

Trăiește Hamilton o a doua tinerețe? Concluzia lui Adrian Georgescu

6:23

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 4-0. Canes, la o singură victorie de calificarea în finala Cupei Stanley

1 3.000.000 de euro pentru Dinamo! Anunţul acţionarului: “Se putea şi mai mult” 2 Spaniolii îl dau ca și plecat pe Andrei Rațiu după finala Conference League: “O regulă nescrisă” 3 Mutare înainte de Farul – Chindia. Au transferat un spaniol crescut la Valencia 4 Cum i-a luat Dinamo faţa Craiovei pentru transfer: “Rotaru era convins, după care s-a schimbat situaţia” 5 CFR Cluj și-a transferat portarul în Liga 1. Mutare surpriză 6 Momentul în care Gigi Becali a plâns în fața lui Nuțu Cămătaru: “Îmi spunea că nu a vrut, că alea, alea”
Citește și