În minutul 15 al meciului Oţelul – Dinamo, la scorul de 0-0, a avut loc o fază controversată în careul gălăţenilor. Alex Musi, jucătorul adus de Dinamo de la FCSB, a fost atacat în careu de Vadik Murria, iar “câinii” au cerut penalty.
Centralul partidei, Szabolcs Kovacs, nu a fost chemat să vadă faza pe monitorul VAR. El s-a consultat însă cu arbitrii aflaţi în camera VAR, Valentin Porumbel şi Ovidiu Artene.
Dinamo a cerut penalty pentru o intrare la Alex Musi!
După discuţiile lui Szabolcs Kovacs cu arbitrii din camera VAR, centralul a făcut semn că jocul poate continua.
La trei minute distanţă de la acea fază, Dinamo a primit gol. Paulinho a deschis scorul, finalizând cu poarta goală o pasă excelentă venită de la Ştefan Bană.
Dinamo a mai avut parte de o veste proastă în prima repriză a meciului cu Oţelul. După primirea golului, Andrei Mărginean s-a “rupt” şi a fost înlocuit cu Cristi Mihai. Zeljko Kopic a fost nevoit să improvizeze, retrăgându-l pe Kyriakou, care evoluează la mijloc, în centrul apărării.
Dinamo are parte de un start greu de sezon. “Câinii” au făcut egal în primele două etape ale sezonului, 2-2 cu nou-promovata Csikzereda şi 0-0 cu Botoşani.
- FCSB va pune în vânzare biletele pentru derby-ul cu Rapid, la o zi după succesul cu Feyenoord. Cât costă cel mai ieftin tichet
- Transfer ratat de Gigi Becali. Jucătorul plecat pe 500.000 de euro a fost dorit la FCSB: “Asta e acum”
- Gigi Becali, dezvăluire uluitoare despre Tavi Popescu: “Cineva îl învaţă să facă aşa ceva”
- Daniel Pancu a obţinut licenţa PRO şi a anunţat obiectivul de la CFR Cluj: “Obligatoriu”
- Înainte de Inter, Cristi Chivu a fost la un pas să preia o echipă din Liga 1: “Speram să-l aduc”































