Închide meniul

FC Botoşani – Rapid 0-0. Gol anulat pentru giuleşteni în finalul partidei!

Alex Masgras Publicat: 2 decembrie 2023, 18:50

Comentarii
FC Botoşani – Rapid 0-0. Gol anulat pentru giuleşteni în finalul partidei!

Rapid - FC Botoşani / Hepta

FC Botoşani – Rapid 0-0 a fost LIVE SCORE pe AS.ro. Echipa lui Cristiano Bergodi a avut parte de o deplasare lungă, pe terenul ultimei clasate, FC Botoşani, în etapa cu numărul 18 a Ligii 1..

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a mers la Botoşani după înfrângerea din etapa trecută de pe teren propriu cu U Cluj. Giuleştenii au condus cu 2-0, dar “şepcile roşii” au întors şi s-au impus cu 3-2. De partea cealaltă, FC Botoşani a pierdut deplasarea de pe terenul celor de la Petrolul, scor 1-2.

FC Botoşani – Rapid 0-0 LIVE SCORE

Min. 90+5: Final de meci! FC Botoşani – Rapid s-a încheiat 0-0

Min. 89: Gol anulat pentru Rapid! Kevin Soni a deschis scorul în finalul jocului, dar reuşita a fost anulată pentru henţ. Jucătorul Rapidului marcase din cădere

Min. 1: A început meciul!

Reclamă
Reclamă

Echipele de start: 

FC Botoșani: Ducan – Mutombo, Dican, J. Pius – R. Benzar, F. Adams, E. David, Florescu, Țigănașu – N’Goma, Drole
Rezerve: Ureche – Șeroni, A. Dragu, Petro, G. Dragomir, Cioiu, Casap, Pinson, Ilicic
Antrenor: Andrei Patache

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Braun – El Sawy, Albu, Kait – Bamgboye, B. Valle, A. Ioniță II
Rezerve: Drăghia – I. Cristea, D. Grigore, Borza, Oaidă, Pănoiu, Papeau, C. Cîrjan, K. Soni
Antrenor: Cristiano Bergodi

Reclamă

Rapid a încheiat o serie foarte bună de meciuri fără înfrângere, începută la jumătatea lunii august. Echipa lui Cristiano Bergodi a pierdut meciul de pe teren propriu cu U Cluj după ce a condus cu 2-0. Echipa lui Ioan Ovidiu Saubău a făcut o repriză secundă foarte bună şi a câştigat cu 3-2, în Giuleşti.

Botoşani, care venea după două rezultate de egalitate cu Farul Constanţa şi FC Voluntari, nu a reuşit să obţină niciun punct pe terenul celor de la Petrolul Ploieşti. “Lupii galbeni” s-au impus cu 2-1 pe Ilie Oană, iar FC Botoşani a rămas singura echipă fără victorie în acest sezon de Liga 1.

În acest sezon, FC Botoşani s-au întâlnit deja de două ori. În turul Ligii 1, cele două au remizat în Giuleşti, scor 2-2, în timp ce în grupele Cupei României, Rapid s-a impus cu 3-1.

Marco Simone poate fi numit antrenor în Liga 1

Valeriu Iftime a dezvăluit că va numi un nou antrenor la Botoşani în următoarea săptămână, după meciul cu Rapid din această etapă. Patronul moldovenilor a dezvăluit că există discuţii cu Marco Simone, şi aşteaptă un răspuns din partea italianului.

„Avem antrenor. La meciul ăsta (n.r. – cu Rapid, sâmbătă) stă Andrei Patache, apoi vom avea antrenor. Va avea antrenor licență PRO. Avem trei candidați, unul dintre ei a antrenat în Liga 1.

Unul este un străin extraordinar. Am o ofertă extraordinară. Dacă o spun acum înroșesc ziarele. Da, există discuția asta cu Marco Simone și aș putea să primesc un răspuns duminică, spre seară, legat de șansă”, a declarat Valeriu Iftime, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:57
LIVE TEXTFinala lui David Popovici la 200m liber e ACUM. Românul luptă pentru aurul mondial în Singapore
13:27
Cosmin Contra, dezvăluiri din Arabia Saudită! Ce a spus fostul selecţioner după ce a fost dat afară după 3 săptămâni
13:25
EXCLUSIVInterviu special cu Mircea Lucescu, la 80 de ani! Ce visa în tinereţe şi cele mai frumoase cadouri primite de-a lungul timpului
13:08
Gloria Buzău se va desfiinţa: “Managementul clubului a fost defectuos”. Şi jucătorii străini au fost criticaţi
12:51
Câte bilete s-au vândut înainte de FCSB-Skhendjia. Fanii, alături de campioană: “Stăm foarte bine”
12:51
FCSB – Shkendija LIVE VIDEO (miercuri, 20:30). Campioana luptă pentru turul 3 UCL. Revin Alibec şi Bîrligea
1 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 2 Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători! 3 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 4 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 5 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber! 6 David Popovici, debut în forţă la Mondialele de Natație. Românul, cel mai bun timp în serii la 200 m liber
Citește și