FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Oltenii merg „ceas” în play-out! Trupa lui Nicolo Napoli a urcat pe locul 4 după victoria categorică din Bănie

De Cosmin Cioboată
Publicat: 17 aprilie 2022, 17:05

FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Oltenii au câștigat fără emoții meciul cu penultima clasată din play-out.

FC U Craiova 1948 - Academica Clinceni 4-0. Oltenii merg "ceas" în play-out

Hepta

FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Craiova lui Adrian Mititelu Jr. s-a impus categoric în fața ilfovenilor. Trupa lui Nicolo Napoli a controlat partida din Bănie de la un capăt la altul, reușind să înscrie de 4 ori.

FC U Craiova a deschis scorul în minutul 8, prin Baeten, după pasa lui Bauza. Același Bauza a trecut la finalizare cu 10 minute înainte de pauză și a dus scorul la 2-0.

Oltenii au continuat să atace furibund, dar defensiva penultimei clasate a rezistat eroic… până în minutul 86. FC U Craiova a mai lovit de două ori prin Van Durmen și Ondaan, în ultimele minute ale duelului.

Trupa lui Nicolo Napoli, neînvinsă în play-out

După victoria de pe „Ion Oblemenco”, Craiova lui Mititelu a urcat pe locul 4 în play-out. Oltenii s-au apropiat la 4 puncte de primele două poziții, care duc la barajul pentru Conference League.

Formația pregătită de Nicolo Napoli este neînvinsă în play-out, cu trei victorii și două remize.

De cealaltă parte, situația este de-a dreptul tragică. Rămasă cu un singur punct, Academica Clinceni are înfrângeri pe linie în play-out și este cu gândul la Liga a 2-a. 17 goluri primite și 0 marcate sunt cifrele înregistrate de ilfoveni în cele 5 meciuri disputate în play-out.

aug.
22:30
VIDEOIsmaila Sarr, golul începutul de sezon! Execuţie fabuloasă din proppria jumătate de teren
8
aug.
22:05
Ce condiţie a pus Mirel Rădoi pentru a semna cu Universitatea Craiova. Ce staff va avea
8
aug.
22:02
Dinamo, aproape să transfere cinci jucători. Anunţul lui Vlad Iacob: „E nevoie de întăriri”
8
aug.
21:15
Ilie Dumitrescu, discurs-manifest după ce a aflat că Laszlo Balint va fi dat afară de la Universitatea Craiova: „Toți antrenorii sunt slabi și jucătorii sunt cei mai buni din lume!”
8
aug.
21:00
FC Botoşani – Farul 1-1. Cele două formaţii au ratat şansa de a urca pe primul loc în Liga 1. CFR Cluj rămâne lider
8
aug.
20:34
FotoDezvăluiri despre fiica cea mare a lui Cristi Borcea, care este de o frumuseţe răpitoare
8
aug.
20:20
Cu cine se va duela Simona Halep în turul secund la Toronto. Duel facil pentru un loc în optimi
8
aug.
19:56
Mihai Stoica, anunţ dezastruos despre accidentarea lui Ovidiu Popescu: „Sunt şanse foarte mari să fie ligamentele rupte”
8
aug.
19:21
Prima reacţie a Simonei Halep, după demonstraţia de forţă cu Donna Vekic: „Sunt fericită! Sper ca Patrick să fie mândru de acest meci”
8
aug.
18:51
FotoFemeia care i-ar fi fost iubită lui Laurenţiu Reghecampf înaintea Corinei Caciuc, apariţie uluitoare. Anamaria Prodan i-a pronunţat numele
GIgi Becali, în timpul unei conferinţe de presă
Liga 1 • 8 aug., 16:53
Reacţia lui Gigi Becali, după decizia incredibilă a lui Istvan Kovacs: „Dacă e aşa, atunci e strigător la cer! Mândria te poate trage în jos!”
Ce salariu are Kyros Vassaras la CCA
Liga 1 • 8 aug., 15:40
Kyros Vassaras, explicații după scandalul monstru din FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 1-2: ”VAR-ul a fost folosit corect!”
Torţe aruncate pe gazon, în timpul meciului FC U Craiova 1948 - Universitatea Craiova
Liga 1 • 8 aug., 14:41
8 ultraşi, interzişi pe stadioane, după FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova! Anunţul făcut de Jandarmerie