FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Oltenii merg „ceas” în play-out! Trupa lui Nicolo Napoli a urcat pe locul 4 după victoria categorică din Bănie

Cosmin Cioboată Publicat: 17 aprilie 2022, 17:05

FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Oltenii merg „ceas în play-out! Trupa lui Nicolo Napoli a urcat pe locul 4 după victoria categorică din Bănie

FC U Craiova 1948 - Academica Clinceni 4-0. Oltenii merg "ceas" în play-out

Hepta

• FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0
  • Oltenii au câștigat fără emoții meciul cu penultima clasată din play-out.

FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Oltenii au câștigat fără emoții meciul cu penultima clasată din play-out.

FC U Craiova 1948 – Academica Clinceni 4-0. Craiova lui Adrian Mititelu Jr. s-a impus categoric în fața ilfovenilor. Trupa lui Nicolo Napoli a controlat partida din Bănie de la un capăt la altul, reușind să înscrie de 4 ori.

FC U Craiova a deschis scorul în minutul 8, prin Baeten, după pasa lui Bauza. Același Bauza a trecut la finalizare cu 10 minute înainte de pauză și a dus scorul la 2-0.

Oltenii au continuat să atace furibund, dar defensiva penultimei clasate a rezistat eroic… până în minutul 86. FC U Craiova a mai lovit de două ori prin Van Durmen și Ondaan, în ultimele minute ale duelului.

Trupa lui Nicolo Napoli, neînvinsă în play-out

După victoria de pe „Ion Oblemenco”, Craiova lui Mititelu a urcat pe locul 4 în play-out. Oltenii s-au apropiat la 4 puncte de primele două poziții, care duc la barajul pentru Conference League.

Formația pregătită de Nicolo Napoli este neînvinsă în play-out, cu trei victorii și două remize.

De cealaltă parte, situația este de-a dreptul tragică. Rămasă cu un singur punct, Academica Clinceni are înfrângeri pe linie în play-out și este cu gândul la Liga a 2-a. 17 goluri primite și 0 marcate sunt cifrele înregistrate de ilfoveni în cele 5 meciuri disputate în play-out.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Ce a făcut în fiecare zi din ultimii 9 ani una dintre cele mai frumoase femei din România, fosta iubită a "Prinţişorului Craiovei"
Diverse • 21 mart., 13:00
FOTO
Ce a făcut în fiecare zi din ultimii 9 ani una dintre cele mai frumoase femei din România, fosta „Prinţişorului Craiovei”
Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova
Liga 1 • 18 mart., 23:01
Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Ce reacţii au putut avea Nicolo Napoli şi Vlad Achim