FCSB, 3 schimbări la pauză cu FC Voluntari. Jucătorii trimişi de Elias Charalambous în teren

Bogdan Stănescu Publicat: 29 februarie 2024, 22:22

Elias Charalambous, în timpul unui meci / Hepta

FCSB a făcut 3 schimbări la pauză cu FC Voluntari. Radaslavescu, Baba Alhassan şi Miculescu au intrat pe teren de la începutul reprizei secunde.

La pauză, FCSB era condusă cu 1-0 de către FC Voluntari. Imediat după pauză, Florinel Coman a egalat cu un şut superb, iar mai apoi acelaşi Coman a adus-o pe FCSB în avantaj. Noul intrat Baba Alhassan i-a pasat lui Florinel Coman la primul gol al FCSB-ului.

Radaslavescu i-a luat locul lui Mihai Lixandru, Baba Alhassan l-a înlocuit pe Tavi Popescu, iar Miculescu a intrat în locul lui Luis Phelipe la pauza meciului cu Voluntari.

Imediat, s-a produs o schimbare în jocul FCSB-ului. „Roş-albaştrii” au început să pună presiune pe ilfoveni, iar Florinel Coman a marcat în minutul 48. Peste doar 6 minute, Coman avea să reuşească „dubla”, iar FCSB trecea în avantaj. Dacă scorul se va menţine, FCSB va păstra diferenţa de 10 puncte de Rapid.

În minutul 52, David Miculescu, introdus la pauză, a primit un cartonaş galben.

FCSB a venit în alb-roşu la Voluntari! Ce s-a întâmplat înaintea partidei liderului din Liga 1

FCSB a venit în alb-roşu la Voluntari! Liderul din Liga 1 joacă în etapa cu numărul 28 pe stadionul Anghel Iordănescu, împotriva celor de la FC Voluntari.

Jucătorii lui Elias Charalambous nu au ajuns la stadion cu autocarul obişnuit al echipei, ci cu unul în culorile rivalei Dinamo.

FCSB a fost nevoită să ajungă la Voluntari cu un alt autocar, după ce autocarul echipei lui Gigi Becali s-a defectat în cursul zilei de joi, cu câteva ore înaintea partidei de pe stadionul Anghel Iordănescu.

Jucătorii lui Elias Charalambous au ajuns la stadion în cele din urmă, dar cu un autocar alb-roşu, culorile rivalei Dinamo.

Echipele de start în FC Voluntari – FCSB

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, G. Turda, Matricardi, Carnat – Rața, Crepulja – Dumiter, R. Popescu, A. Andrei – Nemec
Rezerve: Vâlceanu, R. Mustacă, Răduț, D. Florea, Armaș, Voican, Droppa, Paz, Cascini, Cocian, A. Ciobanu, Aliji
Antrenor: Nicolae Dică

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – L. Phelipe, Ad. Șut, Lixandru – Al. Băluță, Oct. Popescu, Fl. Coman
Rezerve: M. Udrea, A. Vlad, Panțîru, Miculescu, A. Pandele, M. Toma, Ov. Popescu, Alhassan, Radaslavescu, D. Popa
Antrenor: Elias Charalambous

Cine arbitrează FC Voluntari – FCSB

Sebastian Colţescu, cel care i-a anulat un gol fabulos lui Florinel Coman în derby-ul de la finalul anului trecut cu CFR Cluj, arbitrează meciul dintre FC Voluntari şi FCSB.

Colţescu e ajutat la cele două tuşe de Ionel Valentin Dumitru şi Cosmin Vatamanu în FC Voluntari – FCSB, ultimul meci al etapei a 28-a din sezonul regular al Ligii 1.

În camera VAR se află Radu Petrescu şi Valentin Porumbel. La finalul anului trecut, Sebastian Colţescu a creat o polemică după ce i-a anulat un gol lui Florinel Coman în derby-ul din deplasare cu CFR Cluj. La finalul partidei, Adrian Şut s-a declarat uluit de deciziile luate de Colţescu la acel meci.

Elias Charalambous, mesaj pentru Nicolae Dică, înainte de FC Voluntari – FCSB

„Încă un joc dificil. Singurul lucru pe care trebuie să-l facem e să avem încredere în noi. Trebuie să dăm totul și obiectivul e să câștigăm toate cele trei puncte.

Am jucat trei meciuri într-o săptămână. Cred că e bine pentru jucători. E bine pentru noi că avem meciuri consecutive. Mâine trebuie să luăm pas cu pas meciul.

Dică a fost aici, îl respect mult. Am auzit lucruri bune despre el. Dar e un meci, iar noi ca antrenori analizăm tot.

Sigur, am văzut că a schimbat câteva lucruri în jocul echipei. Trebuie să facem bine și sunt sigur că jucătorii noștri vor da totul pe teren”, a declarat Elias Charalambous, la conferinţa de presă premergătoare partidei dintre FC Voluntari şi FCSB.

30
0:09
Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență”
23:52 Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!” 23:50 VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship 23:41 „Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2 23:36 Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu! 23:00 Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional 22:57 Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident 22:46 Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul 22:37 Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu 22:35 Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului” Vezi toate știrile