Închide meniul

FCSB a fost salvată de VAR pe Arena Naţională! Marchioni a înscris în poarta roş-albaştrilor, dar s-a bucurat degeaba

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 august 2023, 22:43

Comentarii
FCSB a fost salvată de VAR pe Arena Naţională! Marchioni a înscris în poarta roş-albaştrilor, dar s-a bucurat degeaba

Marian Barbu a revăzut faza din minutul 45+3 / Captură Orange Sport

FCSB a fost salvată de VAR pe Arena Naţională. Argentinianul Julian Marchioni a înscris un gol spectaculos pentru Poli Iaşi, dar reuşita nu a fost validată. Sud-americanul s-a bucurat degeaba.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În al 3-lea minut de prelungiri, Andrei Gheorghiţă a intrat în posesia mingii la mijlocul terenului. I-a “suflat” balonul lui Radunovic, după care l-a şi driblat pe fundaşul stânga al roş-albaştrilor.

FCSB a fost salvată de VAR pe Arena Naţională

Mijlocaşul de 21 de ani a centrat în careu, iar Vlad Chiricheş a respins cu călcâiul până la Marchioni. Argentinianul nu a stat pe gânduri şi a şutat în forţă, din afara careului. Târnovanu a fost “bătut”, iar jucătorii lui Leo Grozavu s-au bucurat la maximum.

Sărbătoarea lor a fost stricată de arbitrajul video. “Centralul” Marian Barbu a fost chemat la marginea terenului pentru a revedea faza. A putut observa cum, iniţial, Gheorghiţă se foloseşte de mână pentru a prelua mingea. Imediat a anulat golul şi a oferit mingea fotbaliştilor de la FCSB.

Vicecampionii României tocmai reuşiseră să deschidă scorul. Ovidiu Popescu a reuşit un gol superb, cu un şut violent. Mingea s-a oprit sub transversală!

Reclamă
Reclamă

FCSB avea maximum de puncte înaintea meciului cu Poli Iaşi. Cu o victorie, echipa lui Charalambous revenea pe primul loc în Liga 1 şi o depăşea pe Universitatea Craiova.

Gigi Becali pregăteşte un nou transfer la FCSB

Gigi Becali pregăteşte un nou transfer la FCSB. După ce s-a arătat nemulţumit de evoluţiile lui Vlad Chiricheş, patronul roş-albaştrilor insistă pentru semnătura unui fundaş central. Este vorba de Andre Duarte, fostul stopper al celor de la FC U Craiova 1948.

Andre Duarte s-a transferat în această vară la Reggiana, formaţie din Serie B. Acesta s-ar putea despărţi de echipă după doar o lună, după cum notează jurnaliştii din Peninsulă.

Reclamă

Andre Duarte a mai fost pe „radarul” celor de la FCSB şi la sfârşitul sezonului trecut, atunci când viitorul fundaşului la FC U Craiova 1948 era unul incert. Adrian Mititelu s-a împotrivit transferului stopper-ului la rivala roş-albastră, astfel că acesta a ajuns la Reggiana.

Însă, presa din Italia a anunţat că Andre Duarte a rămas în vizorul celor de la FCSB. Fundaşul s-ar putea despărţi de italieni, deşi a semnat cu echipa din Serie B în această vară un contract valabil pe două sezoane.

Exact în urmă cu o lună, Reggiana anunţa sosirea fundaşul central Andre Duarte, născut în 1997.

Fotbalistul de naționalitate portugheză se eliberase de contractul cu Universitatea Craiova (n.r. FCU Craiova) unde adunase 45 de prezenţe în sezonul trecut, în diferite competiţii.

Astăzi, din informaţiile adunate de către jurnaliștii din redacţia noastră, clubul l-ar putea lăsa să plece. FCSB, fosta Steaua, insistă pentru fundaş”, au notat jurnaliştii de la tuttomercatorweb.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:43
Jannik Sinner a “defilat” la US Open și e în sferturi. Bornă remarcabilă pentru tenisul italian
8:36
Jucătorul cedat de Interul lui Cristi Chivu în ultima zi de mercato
8:36
“Lasă că-l sun pe Gigi Becali”. Sebastian Colțescu a ironizat-o pe FCSB după egalul cu CFR Cluj
8:16
Singura condiţie pe care o pune Dorinel Munteanu pentru o revenire spectaculoasă
8:08
Florin Tănase a vorbit despre adversarii FCSB-ului din grupa Europa League. Echipele remarcate
1:30
Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului
1 Gigi Becali a găsit fundaș central pentru FCSB. Transfer de ultim moment anunțat: „Îi dau bani să vină gratis” 2 Ianis Hagi şi-a decis viitorul! Echipa cu care va semna dacă nu apare o ofertă dintr-un campionat de top 3 Harry Kane a anunţat conducerea lui Bayern Munchen că vrea să plece! Echipa de top cu care poate semna 4 Dinamo vrea să transfere un fost jucător al FCSB-ului. Reacția lui Andrei Nicolescu: „Am discutat cu tatăl ui” 5 Două oferte din Top 5 puse pe masă pentru Louis Munteanu. Răspunsul dat fără ezitare de Ioan Varga 6 EXCLUSIVRăsturnare de situaţie în cazul lui Daniel Bîrligea! Decizia luată de staff-ul naţionalei
Citește și