FCSB – Dinamo se joacă în Ghencea! Derby-ul din etapa a doua etapă a sezonului, care va avea loc sâmbătă, se va juca în cele din urmă pe stadionul Steaua.
Potrivit fanatik.ro, Gigi Becali a acceptat condiţiile celor de la CSA Steaua, iar echipa sa va evolua pe noua arenă din Ghencea. Mai mult, sursa mai sus menţionată anunţă că Florin Talpan a fost exclus de la negocieri.
FCSB – Dinamo se joacă în Ghencea! Florin Talpan, exclus de la negocieri
La negocierile dintre FCSB şi CSA Steaua, clubul lui Gigi Becali a fost reprezentat de Vali Argăseală, Iulian Gheorghişor şi un avocat.
Partida dintre FCSB şi Dinamo este programată sâmbătă seară, de la ora 21:30. Echipa lui Elias Charalambous vine după victoria din prima etapă de la Târgu Jiu, acolo unde a învins FC U Craiova cu 3-1, în timp ce Dinamo vine după înfrângerea suferită pe stadionul Arcul de Triumf, cu Universitatea Craiova, scor 0-2.
În cazul în care nu se ajungea la un acord între FCSB şi CSA Steaua, derby-ul cu Dinamo ar fi avut loc pe stadionul Arcul de Triumf, o arenă de 8207 locuri. Noua arenă din Ghencea, inaugurată în 2021, are 31.254 de locuri.
Gigi Becali a dezvăluit prin ce trece Valeriu Argăseală, în discuţiile cu Florin Talpan
Gigi Becali a dezvăluit prin ce trece Valeriu Argăseală, în discuţiile pe care le are cu Florin Talpan pentru ca FCSB să evolueze pe noul Stadion Steaua, în duelul cu Dinamo, programat pe 22 iulie, în etapa a doua a Ligii 1.
Clauza de un milion de euro impusă de CSA Steaua în cazul în care gazonul se va deteriora este cea care a dus în impas venirea echipei lui Gigi Becali pe Ghencea. Cel mai rău în această poveste a căzut Vali Argăseală, susţine patronul vicecampioanei.
„Lui Vali îi e rușine, pentru că Vali stă cu ei de dimineață până seara și după aia seara vine și zice: «M-au distrus!». Cum te-au distrus, mă, Vali? «M-au distrus, m-au înnebunit cu tot felul de chichițe, d-alea, d-alea, d-alea…».
N-ați văzut Talpan ce condiții pune? Ați citit condițiile lui Talpan? Îți vine să râzi! Dar Vali săracul… Lui îi e rușine de el. Eu nu cred că cei care negociază sunt de rea credință. Eu cred că lor le e frică de Talpan sau de ăia de la Sud”, a spus Becali, citat de prosport.ro.
FCSB – Dinamo este programat sâmbătă, de la ora 21:30, şi va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.
- Derby-ul FCSB – Dinamo se va juca în Ghencea
- Florin Talpan ar fi fost exclus de la negocierile cu reprezentanţii FCSB
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Ștefan Baiaram, reacție după scandările rasiste din Rapid – Universitatea Craiova: “Ați văzut și dumneavoastră”
- Mirel Rădoi schimbă sistemul la FCSB. Cu cine va juca în atac. Gigi Becali a dat informaţiile
- Reacţia Jandarmeriei Capitalei după greşeala incredibilă de pe Giuleşti: “A fost acţionat accidental un pulverizator”
- Suporterii Universității Craiova nu l-au iertat! Inamicul oltenilor după fluierul final al derby-ului cu Rapid
- Gigi Becali anunţă o maşinărie uriaşă la FCSB, cu Mirel Rădoi şi Adi Ilie. “Meme a pregătit biroul”































