FCSB, echipament special la meciul cu CFR Cluj: “Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat aşa”

Alex Masgras Publicat: 10 mai 2024, 12:23

Comentarii
FCSB, echipament special la meciul cu CFR Cluj: Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat aşa

Mihai Stoica, după meciul dintre FCSB şi CFR Cluj, din sezonul regulat / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FCSB va avea un echipament special la meciul cu CFR Cluj. Campioana României va primi sărbători titlul pe Arena Naţională, pe un stadion plin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La meciul care va marca sărbătorirea titlului aşteptat de nouă ani, FCSB va purta un echipament special. Anunţul a fost făcut de Mihai Stoica.

FCSB, echipament special la meciul cu CFR Cluj: “Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat aşa”

Preşedintele Consiliului de Administraţie al celor de la FCSB a dezvăluit că jucătorii lui Elias Charalambous vor evolua în echipament alb la meciul cu CFR Cluj. Al treilea echipament a fost folosit de formaţia roş-albastră doar la meciul din Cupa României cu FC Bihor.

Mai mult, Mihai Stoica a făcut şi o paralelă cu echipamentul purtat de Steaua, la Sevilla, în finala Cupei Campionilor Europeni din 1986, cu Barcelona:

“Vom juca într-un echipament alb noi, da. E un meci special şi echipamentul ăsta era al treilea de anul ăsta, e foarte frumos şi ne-a părut rău că am putut juca doar o singură dată, la Oradea.

Reclamă
Reclamă

Nu e ciudat. Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat în alb când a făcut performanţă. Doar aşa s-a nimerit acum la noi. Şi tricourile de campioni sunt albe şi ne-am gândit să jucăm în el, că e foarte frumos”, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

FCSB a evoluat în alb la meciul din Cupa României cu FC Bihor / Profimedia
FCSB a evoluat în alb la meciul din Cupa României cu FC Bihor / Profimedia

Cum ar putea reveni Florin Tănase la FCSB | Mihai Stoica a făcut anunţul

Mihai Stoica a dezvăluit că Florin Tănase solicită un salariu foarte mare în zona Golfului, iar dacă nu va primi o ofertă care să-i îndeplinească cerinţele, acesta e gata să se întoarcă la FCSB. MM a declarat că fostul căpitan al roş-albaştrilor va aduce un mare plus echipei, în preliminariile Champions League.

De asemenea, Mihai Stoica şi-a făcut calculele şi pentru ca FCSB să prindă grupele unei competiţii europene. Acesta a transmis că în cazul în care roş-albaştrii vor trece de primul tur preliminar din Champions League, au foarte mari şanse să se califice în grupele Conference League.

Reclamă

„De Tănase nu ştiu absolut nimic. Înţeleg că el solicită un salariu foarte mare în zona aia. Dacă nu găseşte, vine, aşa i-a promis lui Gigi. Ar fi foarte bine să-l avem şi în pregătire, mă gândesc, dar acolo (n.r. – în zona Golfului) se mişcă mai greu lucrurile, că încep mai târziu campionatele.

Ai nevoie de Tănase când sunt meciuri multe, în Supercupă, Champions League, măcar şase meciuri să jucăm acolo (n.r. în preliminarii), campionat. Zic şi eu aşa. Oricum e clar că dacă primul tur îl treci şansele să joci în grupele Conferene League sunt foarte mari. Şi dacă nu treci sunt. Dacă treci de turul 2 Champions League, eşti în grupele Conference League”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:44

A câștigat 15 trofee cu Real Madrid, dar a plecat deși mai avea contract încă un an

21:44

VideoAtmosferă de senzaţie în Piaţa World Cup, înaintea duelului “de foc” Norvegia – Franţa de la Mondial

21:22

BREAKING NEWSDavid Popovici, argint în proba de 50 metri liber la Roma! Cu ce timp a terminat românul

21:05

Senegal – Irak LIVE VIDEO (22:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY). Echipele de start

20:55

Istorie! AC Milan bate recordul de transfer după ce s-a înţeles pentru starul de la PSG

20:50

Norvegia – Franţa LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Echipele de start. Haaland, lăsat pe bancă în duelul cu Mbappe

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”
Citește și