FCSB, pierdere uriașă înaintea derby-ului cu Petrolul! Un titular s-a accidentat la antrenament: “Are probleme mari!”

Alexandru Ivan Publicat: 7 octombrie 2022, 21:58

Comentarii
FCSB, pierdere uriașă înaintea derby-ului cu Petrolul! Un titular s-a accidentat la antrenament: Are probleme mari!

Joonas Tamm. într-un meci pentru FCSB / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

FCSB l-a pierdut pe Joonas Tamm pentru partida cu Petrolul, după ce fundașul de 30 de ani a suferit o accidentare la ultimul antrenament.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a anunțat că Tamm a încheiat prematur ședința de pregătire. Fundașul întâmpină probleme la tendon.

Joonas Tamm a suferit o accidentare și ratează Petrolul – FCSB

Pe de altă parte, FCSB l-a recuperat pe Radunovic, care a fost să se trateze la vraciul Marijana.

“Radunovic a venit din Belgrad, e bine, dar Tamm nu e bine. Are probleme mari, azi a ieșit din antrenament. Are probleme mari cu o tendinită”, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

16 meciuri a adunat Joonas Tamm pentru FCSB în actuala stagiune, reușind să înscrie trei goluri.

Reclamă
Reclamă

Jucătorul de 30 de ani nu a evoluat în înfrângerea umilitoare a roș-albaștrilor în Conference League, 0-5 cu Silkeborg.

750.000 de euro e cota lui Joonas Tamm, conform transfermarkt.com.

Mihai Stoica îl contrazice pe Nicolae Dică după Silkeborg – FCSB 5-0

Mihai Stoica l-a contrazis pe Nicolae Dică. Oficialul roş-albaştrilor a dezvăluit că Gigi Becali a avut ultimul cuvânt de spus în decizia de a pleca în Danemarca cu rezervele.

Reclamă

„Nu am vorbit cu patronul. El decide, el face strategia clubului! Decizia pentru acest meci nu i-a aparținut lui Dică”, a declarat Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

Florinel Coman, Andrea Compagno, Andrei Cordea, Malcom Edjouma, Joonas Tamm, Darius Olaru, Boban Nikolov și Billel Omrani au rămas în ţară. Aceştia au fost odihniţi pentru duelul cu Petrolul, din campionat.

Gigi Becali dă afară patru jucători de la FCSB după umilinţa cu Silkeborg

Răzvan Oaidă, Andrei Dumiter, Bogdan Rusu şi Marco Dulca sunt fotbaliştii de care patronul FCSB vrea să scape în următoarea perioadă. Peste 1.5 de milioane de euro a cheltuit latifundiarul din Pipera pentru cele patru mutări.

”Oaidă joacă de patru ani la Steaua, dar nu poate depăși un anumit nivel. Am dat bani ca să iau jucători, dar nu știam că Dumiter și Rusu sunt atât de slabi.

Rusu se va întoarce la iarnă la Mioveni, Dumiter mai are contract până la vară și gata și cu el. De unde să știu eu că Dulca nu face față? A jucat la lotul de juniori, a fost pe la Olimpiadă, dar la noi nu se descurcă. De unde să știu astea?”, a spus Gigi Becali, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:07 3 iun.

Şi Universitatea Craiova a intrat în cursa pentru semnătura lui Kennedy Boateng

22:44 3 iun.

A făcut vizita medicală și va semna cu Real Madrid! Denzel Dumfries, marea lovitură a lui Jose Mourinho

22:40 3 iun.

Cornel Dinu a făcut praf tactica lui Gică Hagi cu Georgia: “Confuzie mare”

22:33 3 iun.

U BT Cluj, al şaselea titlu naţional consecutiv, după un final senzaţional de meci cu CSM Oradea

22:06 3 iun.

Aryna Sabalenka s-a prăbuşit cu totul la conferinţa de presă: “Vreau să mă retrag din tenis acum”

22:00 3 iun.

Mihai Stoica, ultimele detalii despre transferul lui Darius Olaru

1 Gigi Becali, anunţ decisiv despre transferul lui Alex Dobre: “Am vorbit cu taică-su” 2 Chivu a mutat imediat după ce Real Madrid i-a luat un jucător! Pregătește ofertă de 50 de milioane de euro 3 Presa din Turcia anunţă că Mirel Rădoi este ca şi dat afară de la Gaziantep. I s-a găsit înlocuitor 4 Prima plecare de la U Cluj. Se transferă tot în România! 5 El e primul transfer pe care îl face Gigi Becali la FCSB în vară! MM Stoica și Baciu l-au urmărit pe stadion 6 Real Madrid dă prima mare lovitură a verii! Fabrizio Romano a anunţat transferul starului lui Chivu de la Inter
Citește și