Închide meniul

Florin Răducioiu i-a făcut parf pe oficialii lui Dinamo: “Lăsaţi-o să intre în faliment! E bolnav terminal!”

Viviana Moraru Publicat: 14 decembrie 2022, 20:50

Comentarii
Florin Răducioiu i-a făcut parf pe oficialii lui Dinamo: Lăsaţi-o să intre în faliment! E bolnav terminal!

EDUARD VINATORU / MEDIAFAX FOTO

Florin Răducioiu i-a făcut praf pe oficialii lui Dinamo, după ce “câinii” sunt ameninţaţi de faliment. Fostul internaţional îi acuză pe şefii din Ştefan cel Mare că nu au găsit nicio soluţie pentru redresarea situaţiei dezastruoase cu care se confruntă clubul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo poate intra în faliment, după ce Tribunalul din Bucureşti a respins noul plan de reorganizare al clubului. Deşi oficialii din Ştefan cel Mare dau asigurări că nu se va ajunge la un scenariu atât de sumbru, Florin Răducioiu consideră că un nou început ar fi ideal pentru “câini”.

Florin Răducioiu i-a făcut praf pe şefii lui Dinamo

Florin Răducioiu nu s-a mai putut abţine şi i-a taxat pe oficialii din Ştefan cel Mare. Fostul team-manager al clubului din Ştefan cel Mare consideră că cea mai bună soluţie pentru “câini” ar fi falimentul, pentru a începe cu un proiect “sănătos” din ligile inferioare din România.

Mai mult decât atât, Răducioiu a declarat că oficialii alb-roşilor nu au depus suficient efort pentru a îmbunătăţi situaţia dramatică din cadrul clubului, de când s-a intrat în insolvenţă.

“Lucrurile n-au fost făcute în maniera… Ce fac oamenii ăştia, ce au făcut într-un an şi jumătate de insolvenţă? Ce au făcut? Cum au gestionat? Nu sunt competent în această discuţie, vorbesc ca suporter, mi se pare mai aproape de faliment. Atunci o lăsaţi să intre în faliment şi gata. E bolnav terminal Dinamo. Mi-aş dori să se înceapă cu o nouă echipă, s-a făcut mai mult rău decât bine”, a declarat Florin Răducioiu, pentru orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Veste proastă pentru “câini”! Dinamo riscă falimentul, după ultima decizie primită de la Tribunal

Dinamo se află într-o situaţie critică, după ce “câinii” au primit vestea că riscă falimentul! Tribunalul Bucureşti a respins noul plan de reorganizare al clubului, şi astfel oficialii alb-roşii trebuie să găsească o nouă soluţie de urgenţă.

Dinamo nu a putut respecta planul iniţial de reorganizare, şi astfel a venit cu o altă propunere în instanţă. După ce noul plan nu a fost aprobat de Tribunal, “câinii” au rămas cu puţine soluţii, şi astfel fie respectă planul iniţial, fie pot intra în faliment.

În noul plan de reorganizare, APCH/ DDB ar fi urmat să devină acţionar majoritar, însă acest fapt a fost contestat de Dorin Şerdean, Cornel Ţălnar şi Nicolae Badea. Ulterior, şi Tribunalul a respins cererea “câinilor”.

Reclamă

Totodată, în noul plan se prevedeau încasări ale clubului de aproximativ 13 milioane de euro, pe o durată de 3 ani. Pentru acest fapt trebuia să existe un nou investitor, care să acopere o mare parte din această sumă, şi anume 10 milioane de euro. Se mai prevedea, de asemenea, ştergerea a unor datorii în valoare de 5 milioane de euro.

Motivaţia judecătorilor ar urma să fie emisă în decursul a 30 de zile. Astfel, “câinii” au ca variantă fie să respecte planul inţial de reorganizare, plan care a fost imposibil de urmat de către oficialii alb-roşii, fie să intre în faliment.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga finala masculină de la Australian Open?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:16
LIVE TEXTAryna Sabalenka – Elena Rybakina se joacă ACUM, în finala de la Australian Open. Set URIAŞ făcut de Rybakina
10:58
Ce surpriză: ajuns la 35 de ani, Ciro Immobile s-a înţeles cu Paris FC
10:50
Anunţul oficial: pierdere uriaşă pentru România, pentru barajul cu Turcia. Jucătorul care e OUT
10:36
Mircea Lucescu, nou anunţ despre starea de sănătate după ce a fost internat de două ori: “Nu vă faceţi griji”
10:34
Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB
10:29
“Dacă voi susţine pe cineva…”. Rafael Nadal va fi prezent la finala Carlos Alcaraz – Novak Djokovic, de la Australian Open
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 5 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 6 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi”
Citește și