Florinel Coman e de neoprit. Cifre fabuloase pentru “Mbappe de România” în acest sezon după golul marcat cu Botoşani

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 februarie 2024, 20:36

Comentarii
Florinel Coman e de neoprit. Cifre fabuloase pentru Mbappe de România în acest sezon după golul marcat cu Botoşani

Captură OrangeSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Florinel Coman e de neoprit. Cifre fabuloase pentru “Mbappe de România” în acest sezon al Ligii 1. Cu FC Botoşani, Coman a avut nevoie de doar 6 minute să marcheze.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Şut i-a dat o pasă genială lui Florinel Coman, peste apărarea celor de la FC Botoşani. Coman a câştigat duelul de viteză cu Dimitrov şi l-a învins pe Ducan cu o scăriţă de efect.

Florinel Coman e de neoprit. Cifre fabuloase pentru “Mbappe de România” în acest sezon după golul marcat cu Botoşani

Florinel Coman a ajuns la 11 goluri marcate în acest sezon pentru FCSB. În minutul 10, Coman a fost aproape de gol. “Mbappe de România” a tras pe poartă direct din corner, dar mingea a lovit bara.

Adrian Ilie, convins că Florinel Coman îi poate călca pe urme

Adrian Ilie s-a declarat convins de faptul că Florinel Coman îi poate călca pe urme şi poate evolua la Valencia. Fostul internaţional a mărturisit că „Mbappe de România” ar face faţă la o echipă de nivel mediu din Spania, aşa cum este Valencia, în acest sezon.

Florinel Coman traversează un sezon de vis, fiind al doilea marcator de la FCSB, după Darius Olaru. Mijlocaşul 11 goluri, în toate competiţiile.

Reclamă
Reclamă

Adrian Ilie a declarat că este foarte dificil ca un jucător din Liga 1 să ajungă în top. „Cobra” a mărturisit că jucătorii crescuţi la academiile din străinătate au prima şansă să evolueze la echipe de top precum Barcelona sau Real Madrid.

„La cum se prezintă campionatul românesc este foarte greu să mai apară un jucător (n.r. – în elită). Sau poate, pentru că sunt foarte mulţi români plecaţi afară, sunt copii de 14-15 ani care joacă la Real Madrid sau Barcelona.

De acolo e posibil să apară. Crescuţi în afară. Deocamdată la noi, din ce văd la jucătorii sub 15 ani de la loturile naţionale, este foarte greu să ajungă cineva să joace la nivelul ăsta.

Reclamă

Eu pe Florinel Coman l-aş vedea la o echipă de locul zece în Spania. Şi Valencia cum e în momentul de faţă. Cred că la nivelul respectiv ar face faţă”, a declarat Adrian Ilie, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Zeljko Kopic la Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:01

Mirra Andreeva, mesaj special după finala Roland Garros: “Pot să fiu dificilă uneori”

19:00

Mesajul Soranei Cîrstea, după ce Mirra Andreeva a câștigat Roland Garros: “Copilă…” A bătut-o şi pe ea în sferturi

18:51

Maja Chwalinska i-a făcut pe toţi să râdă după finala de la Roland Garros: “Mirra e de vină!”

18:20

Kimi Antonelli: “A fost un tur magic pentru mine!” A încheiat cu cel mai bun timp calficările la Marele Premiu de la Monaco

18:19

E gata! Manchester United a bătut palma cu înlocuitorul lui Casemiro şi face primul transfer al verii

18:10

VIDEOKimi Antonelli, pole-position în Marele Premiu de la Monaco. Dezamăgire pentru Charles Leclerc

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și