Florinel Coman s-a enervat după FCSB – Chindia 3-2: “Rapid? Nu mă interesează! Joc la Steaua!”

Dragoș Vasile Publicat: 15 august 2022, 0:13

Comentarii
Florinel Coman s-a enervat după FCSB – Chindia 3-2: Rapid? Nu mă interesează! Joc la Steaua!

Florinel Coman, în tricoul FCSB / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florinel Coman s-a enervat după FCSB – Chindia 3-2. Vedeta roş-albaştrilor a fost în centrul atenţiei în ultima perioadă, după ce Adrian Mutu a dezvăluit că a vrut să îl transfere la Rapid. Totuşi, “Mbappe de România” nu ia în calcul o asemenea mutare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Condusă cu 0-2, vicecampioana a întors scorul pe Arenă Națională, în etapa a 2-a din Liga 1. Trupa lui Nicolae Dică a revenit prin golurile lui Andrei Cordea („dublă”) și Jonas Tamm, și a obținut prima victorie a sezonului, în campionat.

Florinel Coman s-a enervat după FCSB – Chindia 3-2

“A fost un meci dificil. S-au apărat foarte bine. A trebuit să mutăm mingea dintr-o parte în alta. N-am gestionat foarte bine jocul nostru. Au fost ocazii, dar asta este. Dacă marcam după roşu, se făcea meciul mai uşor. Nicolae Dică a avut un discurs dur. Am zis că trebuie să intrăm şi să întoarcem rezultatul. Au fost momente cumplite. Sunt fericit pentru că ne-am calificat în play-off-ul Conference League. M-am odihnit şi am revenit.

Doctorul mi-a spus că este o ruptură foarte mare. Am revenit la antrenament. Mă bucur că am putut să joc. Îmi simt muşchiul foarte bine. Vom avea o săptămână grea. Trebuie să facem un meci mare. A fost importantă calificarea în Conference. Asta nu este o scuză. Am jucat cu echipe accesibile. Nu vreau să comentez despre Rapid. Dacă vin cu banii… Nu mă interesează un transfer. Eu joc la Steaua!”, a declarat Florinel Coman la Digi Sport.

Andrei Cordea: „Mister Nick a luat atitudine!”

Andrei Cordea a dezvăluit secretul „remontadei” din FCSB – Chindia Târgovişte 3-2. Eroul lui Nicoale Dică a explicat că antrenorul a fost cel mare a sunat adunarea în vestiar la pauză, când roş-albaştrii erau conduşi cu 0-2.

Reclamă
Reclamă

Condusă cu 0-2, vicecampioana a întors scorul pe Arenă Națională, în etapa a 2-a din Liga 1. Trupa lui Nicolae Dică a revenit prin golurile lui Andrei Cordea („dublă”) și Jonas Tamm, și a obținut prima victorie a sezonului, în campionat.

„A fost greu în prima repriză. În a doua, Mister a pus lucrurile la punct. Sincer nu ştiu ce s-a întâmplat în prima repriză. Tot vin colegi noi şi trebuie să îi integrăm. Au intrat jucători cu calitate şi ne trebuia această victorie. Mister Nick a luat atitudine. Am făcut ce ne-a spus.

Sunt un jucător tânăr. Pot să joc din 3 în 3 zile. Zi de zi trag de mine. Nu vreau să mă compar cu nimeni. Trebuie să analizăm bine şi să îi atacăm unde sunt mai vulnerabili”, a declarat Andrei Cordea pentru Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:56

Transfer istoric în Serie A, direct de la Campionatul Mondial. Jucătorul care va deveni rivalul lui Cristi Chivu

17:37

VIDEOMomentul care a emoţionat o lume întreagă la Cupa Mondială! Van Dijk: “Există lucruri mai importante în viaţă decât fotbalul”

17:37

Marea greşeală comisă de selecţioneri, înaintea loviturilor de departajare. Statistica evidenţiată după eliminarea Germaniei

17:06

Novak Djokovic nu a menajat pe nimeni, după debutul cu victorie la Wimbledon: “Eu am fost întotdeauna împotrivă”

16:50

Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze

16:44

Starul Germaniei nu a stat pe gânduri şi şi-a anunţat retragerea de la naţională după eşecul dureros cu Paraguay

1 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 2 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 3 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 4 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 5 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 6 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei
Citește și