Gabi Balint, verdict după transferul lui Marian Aioani la Rapid. S-a convins după suma primită de Gică Hagi: „Nu știe!”

Alex Ioniță Publicat: 25 ianuarie 2024, 20:09

Comentarii
Gabi Balint, verdict după transferul lui Marian Aioani la Rapid. S-a convins după suma primită de Gică Hagi: Nu știe!”

Gabi Balint / AntenaSport

Gabi Balint a dat un verdict după transferul lui Marian Aioani la Rapid. Fostul internațional s-a declarat surprins de faptul că Gică Hagi a primit o sumă mică în schimbul portarului titular al campioanei României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marian Aioani a ajuns la Rapid în această perioadă de mercato, în schimbul sumei de 400.000 de euro. Acesta a fost adus în Giulești pentru a-l înlocui pe Horațiu Moldovan, portar care a plecat la Atletico Madrid, în schimbul sumei de 400.000 de euro.

Gabi Balint, verdict după transferul lui Marian Aioani la Rapid. Ce a spus despre Gică Hagi

Fostul internațional este de părere că Gică Hagi nu știe să negocieze și că acceptă sume mult prea mici pentru jucătorii săi. Totodată, Gabi Balint a menționat faptul că „Regele” ține prea mult la jucătorii săi și renunță la bani, pentru a le asigura binele acestora.

”Hagi știe să antreneze, dar nu știe să negocieze. Ține prea mult la jucători și, pentru că le dorește binele, renunță la bani. Va fi o pierdere pentru Farul, deși Buzbuchi a arătat că e capabil să facă lucruri bune.

Mi se pare că prea ușor a renunțat la Aioani. Rapid a făcut o afacere bună”, a spus Gabi Balint, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Marian Aioani a fost adus de Gică Hagi la Farul Constanța în vara anului 2021, de la Chindia Târgoviște. De la momentul respectiv a adunat 103 meciuri pentru campioana României, în care a primit 113 goluri. În momentul de față este cotat la suma de 1,5 milioane de euro.

Gică Hagi s-a decis după plecarea lui Marian Aioani la Rapid.

Antrenorul campioanei a ales cine va fi noul titular din poarta campioanei, pentru ultimele luni rămase din actualul sezon de Liga 1.

Campioana României l-a vândut pe Marian Aioani la Rapid pentru suma de 400.000 de euro. Giuleștenii l-au adus pe goalkeeper-ul care a câștigat campionatul cu Farul pentru a-l înlocui pe Horațiu Moldovan, care a semnat cu Atletico Madrid.

Reclamă

Reprezentanții de la Farul Constanța au anunțat, prin intermediul rețelelor de socializare, faptul că Alexandru Buzbuchi și-a prelungit contractul pe încă 2 ani cu formația antrenată de Gică Hagi.

„`Marinar` încă doi ani ! Alexandru Buzbuchi și-a prelungit contractul până în vara anului 2026. Dublu campion al României, câștigător al Cupei României, `Buzu` este născut la Constanța și este un produs al Academiei Hagi”, au anunțat oficialii campioanei, prin intermediul contului oficial de Facebook.

Buzbuchi este unul dintre cei mai vechi oameni din lotul echipei lui Gică Hagi. A fost promovat de la Academia Hagi și a debutat în Liga 1 în anul 2012. De la momentul respectiv a adunat 113 partide pentru actuala campioană a României, în toate competițiile.

Alături de Farul Constanța a câștigat 2 titluri de campion și o Cupă a României. Este de notat faptul că două dintre aceste trofee au fost câștigate în perioada în care formația se numea „Viitorul Constanța”.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:55

VIDEOCe mesaj au afişat jucătorii naţionalei pentru Mircea Lucescu

21:53

LIVE VIDEOSlovacia – România 1-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Autogol în minutul 7

21:45

LIVE SCOREBosnia – Italia şi Kosovo – Turcia se joacă ACUM. Finalele barajului de calificare la World Cup 2026

21:41

EXCLUSIVUltimele detalii despre starea de sănătate a lui Mircea Lucescu. Dezvăluiri din interiorul FRF: “Să-l menajăm”

21:33

EXCLUSIVGică Popescu știe la ce trebuie să lucreze Hagi după ce va deveni selecționerul României: „Un lucru vital lipsește”

21:26

Adi Mutu s-a enervat când a văzut echipa de start a României: “Joacă, mă, cu Screciu! Bagă-l pe Dobre, dă-i și lui o șansă!”

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 3 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 4 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 5 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 6 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia
Citește și