Gabi Iancu a marcat golul etapei în Liga 1! Execuție incredibilă din lovitură liberă, în U Cluj – FC U Craiova 1948

Alexandru Ivan Publicat: 2 septembrie 2022, 22:36

Comentarii
Gabi Iancu a marcat golul etapei în Liga 1! Execuție incredibilă din lovitură liberă, în U Cluj – FC U Craiova 1948

Golul din lovitură liberă reușit de Gabi Iancu în U Cluj - FC U Craiova 1948 / captură Orange Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gabi Iancu a reușit un gol din lovitură liberă în U Cluj – FC U Craiova 1948, meci din etapa cu numărul 9 din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC U Craiova 1948 s-a văzut condusă de U Cluj, după autogolul lui Negru din minutul 28, însă oltenii lui Marius Croitoru au egalat chiar înainte de pauză, grație geniului lui Gabi Iancu.

Gabi Iancu, gol din lovitură liberă în U Cluj – FC U Craiova 1948

Iancu a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de ani, dintr-o poziție ideală pentru piciorul stâng. Fotbalistul de 28 ani a trimis peste zid, iar mingea a aterizat direct în plasă.

Pentru Gabi Iancu este al doilea gol reușit pentru FC U Craiova 1948 în acest sezon. El mai marcase și în înfrângerea cu UTA din urmă cu două etape, 1-2.

Gabi a venit la echipa lui Adrian Mititelu în această vară, de la Akhmat Grozny.

Reclamă
Reclamă

Cotat la 600.000 de euro, Iancu a mai evoluat în România pentru FCSB, Farul, Dunărea Călărași și FC Voluntari. Acesta a câștigat titlul de golgheter în Liga 1, în sezonul 2019-2020. Atunci, el a reușit 18 goluri și 8 pase decisive.

Adrian Mititelu i-a stabilit preţul lui Samuel Asamoah, mijlocaşul ofertat de Rapid

Adrian Mititelu a dezvăluit că a primit oferta de la Rapid, pentru Samuel Asamoah. Giuleştenii au oferit 300.000 de euro, însă patronul lui FC U Craiova 1948 cere 1,5 milioane de euro. Totodată, Mititelu a declarat că este deschis la negocieri, în cazul în care oficialii formaţiei pregătite de Adi Mutu oferă suma corectă pentru mijlocaşul de 28 de ani.

„Rapid îl vrea pe Asamoah. Să dea preţul corect şi îl dau. Vino, domne’, cu 1,5 milioane de euro şi îl dau pe Asamoah.

Reclamă

Dacă sunt oferte, vindem la oricine. Chiar şi la CSU, la Mihai Rotaru, să ştie suporterii de acum să mă înjure. Vindem la oricine. Asta nu înseamnă că nu vreau să fac o echipă puternică”, a declarat Adrian Mititelu, la Pro Arena.

Adrian Mititelu s-a dezlănțuit: „Sunteți orbi, surzi, nu înțelegeți nimic!”

Adrian Mititelu s-a dezlănțuit după ce a fost criticat aspru de o parte a fanilor lui FC U Craiova 1948. Totul a pornit după ce patronul oltenilor l-a vândut pe Andrea Compagno la FCSB în schimbul sumei de 1,5 milioane de euro.

„Încetați cu inepțiile, faceți foarte mult rău! Nu aveți niciun drept să-mi faceți atâtea reproșuri, clubul consumă 15.000 de euro pe zi și produce maxim 5.000, prin urmare există un deficit de minim 10.000 de euro pe zi.

Faceți calculul și o să vedeți! De la reînființare și până în prezent, au zburat circa 12 milioane de euro, pe lângă cele 25 pierdute înainte! Sunt investitorul din fotbal cu cel mai mare deficit și voi sunteți orbi, surzi, nu înțelegeți nimic! Ați cumpărat 600 de abonamente și mă înjurați pe mine de dimineața până seara.

Am suferit enorm pentru echipa asta, însă vouă nu vă pasă în niciun fel, toți vă pricepeți mai bine decât mine, toată ziua dați sfaturi și susțineți fel și fel de fantasmagorii! Nu vă datorez nimic! N-am nicio obligație față de nimeni”, a scris Adrian Mititelu, pe contul de Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:26

„Nu am cuvinte! Este un vis! În sfârșit!” Bernie Szocs, în al 9-lea cer după prima medalie mondială

22:20

VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra

22:05

LIVE TEXTCFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0. Ambele formații caută golul care să deblocheze meciul. Bară pentru ardeleni

22:04

BREAKING NEWSCALIFICARE! România e în semifinalele Mondialului de tenis de masă. “Tricolorele” și-a asigurat o medalie

21:55

Nunta fiului sau showman la World Cup? Ce a ales un american celebru: „Uneori trebuie sǎ faci sacrificii”

21:35

FCSB, la un punct distanță să își afle prima adversară de la barajul de Conference League. Meciul care contează

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 4 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 5 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 6 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală
Citește și