Închide meniul
EXCLUSIV

Gabi Iancu a semnat cu FC Hermannstadt: „Ne va ajuta foarte mult!”

Cosmin Olteanu Publicat: 13 februarie 2023, 11:27

Comentarii
Gabi Iancu a semnat cu FC Hermannstadt: Ne va ajuta foarte mult!”

Gabi Iancu, în timpul unui meci pentru FC U Craiova / hepta

Gabi Iancu a semnat cu FC Hermannstadt! Atacantul, în vârstă de 28 de ani, a evoluat, ultima dată, pentru FC U Craiova, formație de care s-a despărțit la începutul acestui an. Pentru formația din Bănie, Iancu a marcat trei goluri și a oferit o pasă decisivă, în 17 meciuri jucate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com, Gabi Iancu are o cotă de 700.000 de euro.

Gabi Iancu a semnat cu FC Hermannstadt

Dani Coman (43 de ani) a confirmat informația oferită de digisport.ro, conform căreia FC Hermannstadt l-a transferat pe Gabi Iancu (28 de ani).

„Da, Hermannstadt l-a transferat pe Gabi Iancu. Salariul nu este de 10.000 de euro. Nu ne-am permite să dăm atât unui jucător. Este un salariu normal pentru ceea ce poate Hermannstadt, în momentul de față. Salariile sunt confidențiale, n-aș putea să vă spun exact, dar este mult sub 10.000 de euro.

E un jucător care, acum doi ani, a fost golgheterul României, care are nevoie de o conjunctură favorabilă, iar noi suntem convinși că ne va ajuta foarte mult. (n.r. contractul este până la vară?) Nu, sunt anumite clauze care pot prelungi contractul”, a declarat Dani Coman, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
Reclamă

Gabi Iancu a fost dorit de campioana Sloveniei

Recent, publicația Nogomania a anunțat faptul că Gabi Iancu este una dintre țintele celor de la Maribor. Însă, negocierile au picat, din cauza salariului uriaș pe care Iancu l-a solicitat, 15.000 de euro pe lună.

FC Hermannstadt a pierdut procesul la TAS

TAS nu le-a dat câștig de cauză celor de la FC Hermannstadt, astfel că formația sibiană va rămâne fără cele nouă puncte, conform sancțiunii dictate de FRF, din cauza neregulilor financiare din prima parte a sezonului.

„Avem o echipă prea unită și prea frumoasă. Modul cum se pregătesc zi de zi… au adunat aceste puncte muncite. Vom rămâne aceeași echipă unită, care se luptă și cu comisiile.

Reclamă

Din păcate, în loc să ne pregătim strategia pentru sezonul următor, ne vom pregăti strategia pentru a salava echipa în acest sezon. Această comisie din România a decis să-și bată joc de munca jucătorilor.

Nu putem să dăm vina pe nimeni. Jucătorii își meritau punctele, pentru cât muncesc la antrenamente, pentru că renunță la bucuriile vieții pentru a fi la antrenamente. Ne vom lupta în continuare”, a spus Dani Coman, recent, pentru digisport.ro.

„Din păcate, nu a fost să fie! Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a decis astăzi ca depunctarea cu 9 puncte primită de clubul nostru în luna decembrie a anului trecut să rămână în vigoare…

Am luptat până la ultima resursă legală și morală pentru a recupera această pierdere grea! Am luptat pe toate căile juridice posibile!

Acum vom continua să luptăm doar pe plan sportiv, unde am demonstrat că ne merităm locul în primele 6 echipe din Superliga.

Rămânem o familie unită!”, se arată în comunicatul emis de FC Hermannstadt.

În prezent, FC Hermannstadt se află pe locul 13 din Liga 1, cu 25 de puncte obținute după 24 de meciuri jucate.

În următoarea partidă de campionat, FC Hermannstadt o va întâlni, în deplasare, pe Petrolul Ploiești. Meciul este programat astăzi, de la ora 20:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:42
Francezii au concurență serioasă pentru Louis Munteanu! Trei cluburi din La Liga au intrat pe fir
16:21
Moment istoric pentru Sidney Crosby! A doborât recordul deținut de Mario Lemieux
16:05
Orașul din Spania unde 10% din populație e română visează la o echipă în La Liga, după 35 de ani!
15:41
Victor Piţurcă a luat decizia legată de antrenorat! Anunţul făcut de fostul selecţioner
15:27
Decizia finală luată de Gigi Becali în cazul lui Vlad Chiricheş. Ce se întâmplă cu fundaşul de la FCSB
15:03
“De asta are nevoie Mo Salah”. Reacţie categorică după scandalul uriaş provocat de egiptean la Liverpool
1 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei 2 FotoAfacerile cu care şi-a mărit de 4 ori averea milionarul român care are avion privat, dar merge cu metroul! 3 A văzut ce a făcut Dennis Man și a înjurat. Românul, protagonistul unui moment tensionat în Utrecht – PSV 4 Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!” 5 Decizia luată de PSV în privinţa jucătorului care a înjurat înspre Dennis Man pe teren! 6 Decizia radicală luată de Dan Şucu la Rapid! Lovitură din plin pentru giuleşteni
Citește și