Închide meniul

Gafă incredibilă în apărarea Rapidului! Aioani şi Blazek s-au făcut de râs încă din primul minut al meciului cu Sepsi

Publicat: 5 august 2024, 22:27

Comentarii
Gafă incredibilă în apărarea Rapidului! Aioani şi Blazek s-au făcut de râs încă din primul minut al meciului cu Sepsi

Filip Blazek şi Marian Aioani s-au încurcat reciproc / Captură Digi Sport

Gafă incredibilă în apărarea Rapidului, în startul meciului cu Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a 4-a a Ligii 1. Marian Aioani şi Filip Blazek s-au făcut de râs încă din primul minut al confruntării din Giuleşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fără victorie în această ediţie de campionat, alb-vişiniii au avut un start de coşmar. Cu Cristi Săpunaru lăsat din nou pe bancă, rapidiştii i-au făcut un gol “cadou” lui Kevin Varga.

Gafă incredibilă în apărarea Rapidului

Titularul dintre buturile Rapidului nu s-a înţeles cu fundaşii din faţa lui şi a avut o ieşire eronată, la o minge “aruncată” în ofensivă de rivali.

Ajuns în marginea careului, Aioani a ezitat. Slovacul Filip Blazek nu a văzut că portarul de 24 de ani era ieşit dintre buturi şi a trimis cu capul spre Manea.

Mingea nu a mai ajuns la fundaşul dreapta al giuleştenilor. Varga a profitat şi a trimis cu uşurinţă balonul în poartă.

Reclamă
Reclamă

Blazek s-a revanşat imediat. Fundaşul central a restabilit egalitatea două minute mai târziu. A profitat de o eroare a lui Niczuly şi a înscris din apropiere. A fost primul său gol în Liga 1.

Cristi Săpunaru a spus totul despre relația cu Neil Lennon

Cristi Săpunaru a spus totul despre relația cu Neil Lennon! Veteranul din apărarea giuleștenilor a vorbit deschis despre tehnicianul care a preluat echipa în această vară.

Odată cu venirea lui Lennon la Rapid, Cristi Săpunaru și-a pierdut locul de titular. În ultima perioadă au apărut chiar și anumite zvonuri, conform cărora veteranul ar avea un conflict cu tehnicianul.

Reclamă

Acum, Săpunaru a dezvăluit că are o relație normală cu Neil Lennon și a menționat faptul că, până în momentul de față, a purtat o singură discuție cu antrenorul de la Rapid.

Totodată, veteranul din apărarea giuleștenilor a dat asigurări că Neil Lennon nu are de ce să se simtă inferior, față de acesta.

O relație normală între un jucător și un antrenor. Nu e nimic special de făcut. Mă pregătesc și aștept momentul în care va avea nevoie de mine. N-am niciun fel de relație cu el, nici pro, nici contra. Chiar dacă sunt căpitanul, lucrurile trebuie să vină de la el, că el e cel care răspunde de rezultate.

Am vorbit doar o dată, înainte de meciul cu CFR, când m-a chemat să-mi spună să mă pregătesc, că o să și joc. I-am spus că nu e nicio problemă, că asta trebuie să facă orice jucător, să se antreneze, și când îi va veni rândul, va juca.

Nu are de ce să se simtă inferior mie, asta e o bazaconie. E antrenor, e peste mine. Eu, ca jucător, ce pot să fac e să-l ajut să înțeleagă ce înseamnă spiritul Rapidului, să ajut la legătura asta între Rapid și el, între suporteri și el. Nu sunt cu nimic superior. Doar că sunt de mai mulți ani la Rapid”, a spus Cristi Săpunaru, potrivit gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:50
Xabi Alonso, sceptic în privința arbitrajului după Real Sociedad – Real Madrid: „L-am întrebat și nu m-a convins”
20:49
Juventus – Inter 4-3! Dramatism total! Cristi Chivu, învins în prelungiri la primul mare derby din Serie A
20:27
Cristi Chivu, martor la o premieră în Serie A. Cum s-a văzut primul gol marcat în Juventus – Inter
20:26
Metaloglobus – CFR Cluj LIVE TEXT (21:30). Oaspeţii, fără Zouma şi Slimani la Clinceni. Echipele de start
20:15
VideoJurnal Antena Sport | Greul abia începe
20:03
Cine va arbitra Csikszereda – FCSB. Centralul delegat de CCA
1 Cristi Chivu şi Igor Tudor, direct în cărţile de istorie! Nu s-a mai întâmplat asta de 51 de ani în Juventus – Inter 2 Gică Hagi a cerut plecarea unui om din FRF, dacă ar fi preluat naţionala: “Era primul OUT” 3 Universitatea Craiova a primit o ofertă uriașă pentru Ștefan Baiaram. Răspunsul dat de Mihai Rotaru 4 Marius Șumudică, salariu „extraterestru” la noua echipă! Va antrena doi români 5 Lovitură uriașă pentru un jucător de la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunțul: “Stă un an!” 6 România şi-a aflat posibilele adversare din Nations League! “Tricolorii” sunt în urna a treia
Citește și