George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

Alex Masgras Publicat: 11 august 2024, 11:02

Comentarii
George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

Geroge Pușcaș, în timpul unui meci la EURO 2024 / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

George Pușcaș pleacă de la Genoa. Internaționalul român, prezent vara aceasta la EURO 2024 alături de echipa națională, nu va mai continua în Italia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorit de mai multe echipe în această perioadă de mercato, George Pușcaș și-a ales următoarea destinație, iar Genoa a acceptat oferta.

George Pușcaș pleacă de la Genoa! Clubul italian a acceptat oferta pentru atacantul român

Potrivit jurnalistului italian Gianluca Di Marzio, Genoa și Bodrum s-au înțeles în privința transferului lui George Pușcaș. Astfel, internaționalul român va evolua din acest sezon în Turcia.

În acest moment nu se cunoaște însă suma de transfer plătită de Bodrum pentru internaționalul român cotat la 1,5 milioane de euro pe transfermarkt.com.

În luna ianuarie a acestui an, George Pușcaș a fost împrumutat de Genoa la Bari, în Serie B. Atacantul român a ajuns la Genoa încă din vara anului 2022, atunci când fusese împrumutat de Reading, și a devenit jucătorul italienilor un an mai târziu. La vremea respectivă, Genoa a plătit 2,5 milioane de euro pentru transferul acestuia.

Reclamă
Reclamă

Cornel Dinu spunea că nu mai vrea să îl vadă pe George Puşcaş în teren atunci când joacă naţionala!

După meciul cu Slovacia, încheiat cu scorul de 1-1, şi care i-a dus pe tricolori în optimile EURO 2024 de pe primul loc în grupă, Cornel Dinu a transmis că nu mai vrea să îl vadă în teren pe George Puşcaş atunci când joacă naţionala.

”România a devenit cât de cât, după multe necazuri, o echipă omogenă. Cu o formulă de joc stabilă. Beneficiază şi de şansă. Una peste alta şi-a meritat clar calificarea. Rezultatul a fost unul neaşteptat, cel cu Ucraina. Contează foarte mult la o echipă să ai un portar de valoare, a contat mult prezenta lui Niţă în teren.

(n.r. 3-4 jucători de câmp care per total au foarte multe bile albe) Anumite omogenităţi create în timp. Aici aş remarca pe Raţiu, cei doi Marin, prestaţia lui Stanciu şi pozitiv surprinzătoare a lui Hagi şi Drăguş. Nu ştiu de ce se mizează pe Puşcaş, care a făcut un fault care era chiar de roşu!

Reclamă

(n.r. despre înlocuirea lui Bancu) Aici trebuie să pornească de la ideea care e mai fundaş dintre Sorescu şi Mogoş şi aici eu cred că Mogoş”, declara Cornel Dinu, la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Zeljko Kopic la Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:56

LIVE SCORECSM București – Metz se joacă ACUM. “Tigroaicele”, conduse pe tabelă

16:51

20.000.000 de euro pentru Radu Drăguşin. Ultimul preţ! Ce club a intrat la negocieri pentru el

16:48

Răsturnare de situaţie: antrenorul nu merge la Hermannstadt şi semnează cu o echipă de tradiţie din România

16:36

Ce lovitură! Un club din România nu a primit licența. CS Dinamo poate profita

16:31

Fotbalistul şi-a dat acordul: semnează pe patru ani cu FCSB! “Le mulțumesc lui Gigi Becali și Meme Stoica”

16:20

LIVE TEXTMaja Chwalinska – Mirra Andreeva ACUM, în finala de la Roland Garros. Duel istoric la Paris

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și