Gestul făcut de Mircea Rednic, după golul marcat de UTA în poarta Rapidului. „Puriul” nu s-a mai putut abţine

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 iulie 2024, 20:56

Gestul făcut de Mircea Rednic, după golul marcat de UTA în poarta Rapidului. „Puriul nu s-a mai putut abţine

Gestul făcut de Mircea Rednic, după golul marcat de UTA în poarta Rapidului

Mircea Rednic, imediat după golul lui George Cîmpanu / Captură Digisport

Iată care a fost gestul făcut de Mircea Rednic, după golul marcat de UTA în poarta Rapidului. „Puriul” s-a descătuşat în minutul 60, după ce echipa lui a reuşit să restabilească egalitatea în meciul din prima etapă a Ligii 1.

Arădenii au primit gol de la Braun în minutul 23. Mijlocaşul dreapta al lui Neil Lennon a înscris din pasa lui Albion Rrahmani.

Rednic s-a înfuriat la pauză şi a făcut trei schimbări. Cristea, Cîmpanu şi Joao Pedro au intrat pe teren în locul lui Dumiter, Costache şi Fabry.

Jucătorii de la UTA au pus presiune pe rivali imediat după reluarea jocului. În minutul 60, arădenii au profitat de o gafă uriaşă a defensivei adverse. Aflat la debut, Cristi Manea s-a întrecut în erori şi i-a permis lui George Cîmpanu să marcheze.

Fostul mijlocaş al Universităţii Craiova l-a învins pe Aioani şi a ridicat în picioare publicul. Camerele TV au surprins imediat reacţia lui Rednic.

Mircea Rednic nu s-a mai putut abţine şi a părut a se certa cu un suporter din tribună. A gesticulat violent şi a arătat cu degetul spre piept. A lăsat de înţeles că golul a fost marcat datorită inspiraţiei lui de a-l trimite pe teren pe Cîmpanu.

Care au fost echipele de start în UTA – Rapid:

UTA: R. Popa – Rodrigues, Conte, Benga (c.), Trif – C. Mihai, Van Durmen, V. Costache – Omondi, Ezekiel, Fabry
Rezerve: D. Iliev, Râpă, Iurasciuc, Ekmecki, Machado, Dumiter, Cîmpanu, R. Cristea, Healf, A. David
Antrenor: Mircea Rednic

Rapid: Aioani – Braun, Blazek, Iacob, Borza – Manea, Oaidă, Kait, Papeau – Hasani, Rrahmani
Rezerve: Ungureanu, Bădescu, Săpunaru, Micovschi, Emmers, Petrila, El Sawy, Burmaz, Jambor, G. Gheorghe, A. Stan, Ignat
Antrenor: Neil Lennon

Cine va câştiga Balonul de Aur?

Dorinel Munteanu, reacţie vehementă după scandalul uriaş din meciul cu Botoşani: „Am înjurat! Am avut o ieşire nervoasă!”

23:42 15 iul.

Constantin Budescu a tras un semnal de alarmă, după ce a fost huiduit de fanii fostei sale echipe!

23:26 15 iul.

William Baeten a fost prezentat oficial la FCSB! Când va putea debuta la echipa lui Gigi Becali

23:25 15 iul.

Petrolul – Gloria Buzău 0-0. Mehmet Topal nu a reuşit să câştige la debutul în Liga 1. Gicu Grozav a ratat un penalty!

1 FotoCum a arătat tortul de nuntă al lui Ianis Hagi și al Elenei! Momente superbe la petrecerea de la Domeniul Știrbey 2 FotoImagini de vis cu valsul mirilor, de la nunta anului! Ianis şi Elena Hagi au strălucit pe ringul de dans 3 FotoImagini superbe, după ce Spania a câştigat trofeul EURO 2024! Recordul uriaş stabilit de Lamine Yamal 4 Jucătorul care a devenit favorit să cucerească Balonul de Aur după ce Spania a câştigat EURO 2024! 5 VIDEOGigi Becali a făcut spectacol la nunta lui Ianis Hagi! A dansat pe ritmuri machedonești, ca în vremurile bune! Imagini virale 6 FotoApariţie rară a Luminiţei Becali! Ce a putut spune despre căsnicia cu Gigi Becali şi cum a reacţionat patronul FCSB