Gheorghe Mustaţă, atac dur la Marius Şumudică: ”Tu ne înjuri familiile şi aştepţi flori? Îţi dau ce îţi trebuie”

Publicat: 18 martie 2025, 10:22

Comentarii
Gheorghe Mustaţă, atac dur la Marius Şumudică: ”Tu ne înjuri familiile şi aştepţi flori? Îţi dau ce îţi trebuie”

Gheorghe Mustaţă, în timpul unui meci - Profimedia

Gheorghe Mustaţă a lansat un atac dur la adresa lui Marius Şumudică. Antrenorul Rapidului a fost principala ţintă a fanilor de la FCSB în derby-ul de pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Liderul Peluzei Nord a declarat că Marius Şumudică nu va mai fi înjurat de fanii campioanei în momentul în care îşi va schimba comportamentul.

Gheorghe Mustaţă l-a făcut praf pe Marius Şumudică

În momentul în care te duci și cânți cu galeria și ne înjuri familiile, asumă-ți! Vrei să-ți dau flori? Ce vrei să-ți dau? Tu ne înjuri familiile noastre când mergi la galerie, la ce te aștepți, să-ți dau un buchet de flori? Îți dau ce îți trebuie!

Tu ești antrenor, vezi-ți de pătrățica ta! Fii cerebral ca antrenor și vezi-ți de pătrățica ta și de echipa ta, pentru că acesta este rolul tău, nu să ne înjuri pe noi cu galeria. El face asta doar ca să fie iubit de galerie”,

Dacă are pretenția să nu mai fie înjurat și făcut în toate felurile, să nu ne mai înjure de familie împreună cu galeria Rapidului. Trebuie să tacă din gură! Noi nu umblăm la familii în galerie, noi avem ce avem cu el, dar nu cu familiile”, a spus Gheorghe Mustaţă la fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

Marius Şumudică a susţinut că la derby-ul FCSB – Rapid 3-3 fanii au avut scandări rasiste şi că un membru al staff-ului roş-albaştrilor a fost pus să îl înjure

A fost scandal uriaş după derby-ul FCSB – Rapid 3-3. Dacă pe teren spectacolul a fost la înălţime, cu mai multe răsturnări de situaţie, discuţiile de după meci au creat mai multe controverse.

Marius Şumudică a acuzat conducerea FCSB-ului că ar fi pus pe cineva din staff în spatele lui special pentru a-l înjura. Totodată, el a susţinut că galeria FCSB-ului ar fi cântat o melodie cu versuri rasiste.

Am vrut să opresc meciul, fiindcă nu este normal să se scandeze, să fie ură de rasă. Pentru mine, ceea ce se strigă… Am vrut să scot echipa de pe teren! Nu mi se pare normal.

Reclamă

M-au înjurat, duc, că vin din galerie, dar să ajungă un stadion întreg să strige acest cântec, pentru mine este rasism!

Plus că au pus un om din staff-ul lor în spatele porții noastre și ne-a jignit tot timpul jucătorii. I-a înjurat pe Aioani, pe Micovschi, pe toți. Îl cunosc foarte bine pe acel domn, știu unde stă, că mi-e vecin”, spunea Marius Şumudică.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 30 mart.

Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat

23:37 30 mart.

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

23:32 30 mart.

Care a fost, de fapt, diagnosticul primit de Mircea Lucescu! Dezvăluirea din partea FRF: “Șansă mare”

23:26 30 mart.

De ce Daniel Pancu nu vrea să antreneze echipa naţională. Dezvăluirea lui Florin Prunea: “Niciodată”

22:53 30 mart.

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40 30 mart.

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 3 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 4 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 5 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat” 6 Mircea Lucescu, director tehnic la o echipă din fotbalul românesc? Anunţul făcut de un oficial FRF
Citește și