EXCLUSIV

Gheorghe Mustaţă, reacție după ce fanii CSA Steaua au afișat un banner la FCSB – Farul: „De ce nu se fac frați cu Dinamo?”

Cosmin Olteanu Publicat: 30 ianuarie 2023, 17:23 / Actualizat: 5 februarie 2024, 19:23

Comentarii

Gheorghe Mustaţă a avut o reacție devastatoare după ce fanii CSA Steaua au afișat un banner la FCSB – Farul, 2-3. Acesta i-a ironizat pe cei care susţin echipa armatei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În timpul partidei FCSB – Farul, 2-3, de pe „Arena Națională”, mai mulți fani de la CSA Steaua s-au infiltrat în peluza oaspeților și au afișat un banner pe care scria „În Ghencea, doar Steaua!”.

Gheorghe Mustaţă, reacție devastatoare după ce fanii CSA Steaua au afișat un banner la FCSB – Farul

Gheorghe Mustață a avut un comentariu ironic la adresa suporterilor de la CSA Steaua și susține că FCSB este dispusă să suporte costurile aferente omologării stadionului „Steaua” pentru Liga 1, astfel încât formația patronată de Gigi Becali să poată juca următorul meci de acasă, cel cu Universitatea Craiova, pe arena din „Ghencea”.

„Erau ăia de la Sud. Au fost cu ei la meci. Ei țin cu trei echipe. Țin și cu UTA, și cu Farul. Ce să le faci?! Nu poți să iei sentimentul unui om care ține cu trei echipe. Eu înțeleg… frăția e că bem un șpriț, veniți la noi, venim la voi, dar să mă duc să cânt… De ce nu se înfrățesc cu Dinamo? Ar fi bine să se înfrățească și cu Dinamo, ca să meargă să cânte și cu ei.

Este strict problema lor, dacă le place să cânte cu Farul, cu UTA… De ce nu se fac frați cu Dinamo? Au prins ocazia acum să afișeze bannerul acela. Faptul că zic ei «Numai Steaua în Ghencea!”… e vorba domnului Dîncu: «Noi suntem Steaua aia veche!» (n.r. râde).

Reclamă
Reclamă

Steaua, cea reală, va juca acolo, cu toate că s-au legat ei de tertipul ăla că nu e omologat stadionul pentru Liga 1. E cerere făcută să jucăm acolo. Poate jucăm meciul cu Craiova. Plătim tot noi omologarea stadionului”, a declarat Gheorghe Mustață, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Gheorghe Mustață: „Nu mă așteptam la o asemena întorsătură!”

Totodată, Gheorghe Mustață a vorbit despre înfrângerea surprinzătoare suferită de FCSB în fața celor de la Farul Constanța, scor 2-3.

„Ce să mai… lipsă de concentrare a jucătorilor, greșeli ale mai multor jucători. Mergem înainte! Suntem alături de ei! Asta e! Susținem echipa indiferent de situație. Nu mă așteptam deloc la o asemenea întorsătură. Mă așteptam ca, după cartonașul roșu luat de Dawa, să fie puțin mai concentrați și să țină rezultatul. Dar asta este! Suntem alături de ei! Avem meci la Cluj, să se dăruiască în acel meci”, a mai spus Gheorghe Mustață.

Reclamă
  • 4 este locul ocupat de FCSB în Liga 1
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:23

Filipe Coelho, despre derby-ul cu Universitatea Cluj pentru primul loc: “Nu este un meci decisiv”

13:00

VIDEOAnze Kopitar, discurs emoționant după Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 0-1: “Vă mulțumesc din tot sufletul”

12:34

Cristiano Bergodi face praf naționala Italiei: “E o rușine”

12:06

Guvernul RD Congo, prima reacție după ce jucătorii nu au fost lăsați să revină la cluburi: “Nu vă faceți riji”

11:57

Antrenorul lui DC United, susținere totală pentru Louis Munteanu, după revenirea pe teren: “Nu e ușor”

11:52

Pe ce loc termină Dinamo campionatul. Verdictul lui Cristi Borcea

1 Klopp revine pe bancă. A bătut palma cu un club și a stabilit primul transfer: Erling Haaland 2 Patronul lui PAOK a decis: 8 milioane de euro pentru Răzvan Lucescu 3 O nouă tragedie în fotbalul românesc! A murit în accident de mașină 4 Gigi Becali l-a avertizat pe Mirel Rădoi, după FCSB – Oţelul 4-0: “Chiar dacă mă cert cu el, nu îl las”. Ce jucător a criticat 5 Gigi Becali, contrazis în direct de Mihai Pintilii, după FCSB – Oţelul 4-0: “Zi adevărul! Vă e ruşine să ziceţi” 6 FCSB – Oțelul 4-0. Roş-albaştrii, show pe Arena Naţională. Cel mai bun meci sub comanda lui Mirel Rădoi în play-out
Citește și