Gică Hagi chiar e “Rege” în Liga 1! Antrenorul Farului susţine că echipa lui e cea mai bună echipă din campionat, în acest moment, după victoriile cu CFR şi FCSB, cu acelaşi scor, 3-1. Dobrogenii sunt pe primul loc, la egalitate de puncte cu Rapid (18), dar cu un golaveraj superior.
Hagi i-a bătut pe Dan Petrescu şi Nicolae Dică, în câteva zile. Pentru “Rege”, urmează luni duelul cu Universitatea Craiova a lui Mirel Rădoi.
Gică Hagi chiar e “Rege” în Liga 1: “Scuzaţi-mă, suntem cei mai buni!”
“Suntem acolo, sus. Am atâta experienţă. Suntem într-un moment extraordinar, fantastic. Să baţi Steaua şi CFR, cu şase goluri marcate, scuzaţi-mă, suntem cei mai buni. În momentul de faţă, suntem cei mai buni.
Dar eu trebuie, ca antrenor, să echilibrez lucrurile. De mâine, trebuie să pregătim alt meci, pentru că drumul e lung. Orice meci din prima ligă e dificil. Noi vrem să construim o mentalitate de învingători, adică de a încerca să câştigăm fiecare meci.
Cred că stăm bine pe toate compartimentele, am avut noroc, am semnat bine în această vară. Farul, după cum a jucat, trebuia să aibă full puncte, maximum de puncte. Aşa e fotbalul”, a spus Hagi, în conferinţa de presă.
Gică Hagi a anunţat ce ar fi făcut dacă avea bani la Farul
Echipa „Regelui” a învins-o pe vicecampioana României şi a urcat pe primul loc. Hagi a recunoscut că atacă titlul şi a dezvăluit care este marele vis: prezenţa în grupele Champions League. Liderul Generaţiei de Aur îşi doreşte să aibă un buget cu care să joace în cea mai importantă competiţie europeană.
„Cred eu că avem un lot foarte bun, cu internaţionali, cu experienţă, cu jucători care au ieşit campioni. Eu cred că chiar avem un lot construit. Am avut şansă să putem să îi aducem la noi pentru că banii noştri nu sunt de nivelul wow, nici nu avem un leu de transferuri! Aţi văzut voi că am cumpărat noi vreun jucător şi am plătit? Am văzut că alţii cumpără şi plătesc bani de bani, noi n-avem!
(Reporter: Înseamnă că aveţi ochi la transferuri) Înseamnă că eu sunt bun, sunt bun! Sunt hunter (n.r. vânător), adică mă uit bine şi ştiu ce fac!

E o săptămână europeană, aşa am numit-o şi echipei, şi dumneavoastră. Două meciuri le-am făcut wow, bine, acum rămâne să-l facem pe al treilea la Craiova, să arătăm… să mergem în Oltenia, să o dăm cu ei, să vedem care pe care, care e mai bun. Dar va fi un meci foarte greu„, a declarat Gică Hagi după Farul – FCSB 3-1.
- Farul e pe primul loc în Liga 1
- Echipa lui Hagi le-a bătut pe CFR şi FCSB
- Marele Premiu de Formula 1 al Italiei e pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, în perioada 5-7 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
- E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
- Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
- OFICIAL | Beni Nkololo a plecat de la CFR Cluj! Francezul va evolua în Grecia
- Mihai Pintilii: “Ordinele la FCSB le dă doar Gigi Becali”! Cine e antrenorul principal al campioanei