Gică Hagi, criticat după transferul lui Marian Aioani la Rapid: “Nu înţeleg. Scade valoarea clubului”

Alex Masgras Publicat: 24 ianuarie 2024, 10:52

Comentarii
Gică Hagi, criticat după transferul lui Marian Aioani la Rapid: Nu înţeleg. Scade valoarea clubului

Marian Aioani, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gică Hagi a fost criticat după transferul lui Marian Aioani la Rapid. La scurt timp după ce Horaţiu Moldovan a plecat la Atletico Madrid, giuleştenii l-au prezentat pe fostul portar al campioanei Farul Constanţa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aioani a semnat pe trei sezoane şi jumătate cu Rapid, giuleştenii plătit 400.000 de euro pentru transferul portarului de 24 de ani.

Gică Hagi, criticat după transferul lui Marian Aioani la Rapid

Suma plătită de rapidişti a ridicat semne de întrebare, iar Gică Craioveanu consideră că Farul a greşit când l-a cedat pe Aioani la un adversar din campionat, fiind de părere că o astfel de mutare îi scade din valoare clubului de la malul mării.

“Pentru Rapid este o mutare foarte bună, este un portar care are experiență și care mi-a plăcut foarte mult. Este un portar bun, cu personalitate, iar pentru Rapid este o achiziție enormă. Dar Farul nu înțeleg cum l-a lăsat să plece, ținând cont că trage la play-off și la cupele europene. Este greu să ții un jucător care vrea să plece la un club poate mai mare pe un salariu mai mare.

Să te desprinzi în așa scurt timp de jucători importanți, ție ca și club îți scade valoarea. Eu n-aș fi vândut, mai ales la un adversar direct.

Reclamă
Reclamă

Eu cred că e clubul (n.r. Farul) care a vândut cel mai mult în ultimul an și pe cei mai mulți bani. Cred că e pasul corect pentru Aioani. Sper ca Rapid să fie în lupta pentru titlu, ca să fie campionatul frumos”, a declarat Gică Craioveanu, la digisport.ro.

Marian Aioani, prezentat oficial la Rapid

Marian Aioani a fost prezentat oficial la Rapid. Portarul s-a alăturat clubului de sub Grant, după plecarea lui Horaşiu Moldovan la Atletico Madrid. Aioani a semnat cu giuleştenii un contract valabil pe trei sezoane şi jumătate.

Rapid a dat lovitura în această iarnă şi a reuşit să-l transfere pe portarul titular al celor de la Farul. Dan Şucu a plătit 400.000 de euro în schimbul goalkeeper-ului de 24 de ani, jumătate din suma pe care o va încasa, după transferul lui Horaţiu Moldovan la Atletico Madrid.

Reclamă

Rapid a reuşit să efectueze astfel cel de-al cincilea transfer, în această iarnă. Giuleştenii i-au mai transferat pe Florent Hasani, Ermal Krasniqi, Borisav Burmaz şi Damjan Djokovic.

Marian Aioani se va alătura lotului condus de Cristiano Bergodi de mâine, şi va începe pregătirile pentru derby-ul cu Dinamo, de sâmbătă. Portarul de 24 de ani a bifat 27 de meciuri la Farul, în prima parte a sezonului, în toate competiţiile.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:18

Maroc a scris istorie, după ce s-a calificat în sferturile Mondialului. Performanţă unică în fotbal

22:12

Brahim Diaz, performanță istorică pentru „Leii din Atlas”! Ce a realizat în Canada – Maroc

22:00

Harry Kane e gata de luptă înainte de Mexic – Anglia. Vrea să scrie istorie la Mondial: “Nu sunt scuze”

22:00

VIDEORecorduri inedite bifate în prima repriză în Canada – Maroc! Doar o dată s-a mai întâmplat asta

21:47

VIDEOCanada – Maroc 0-3! Prima națională calificată în sferturile Campionatului Mondial!

21:19

VideoScandal în prima repriză a meciului dintre Canada şi Maroc! Hakimi a fost luat la rost de canadieni

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 3 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 4 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 5 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 6 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde
Citește și