Gică Hagi i-a dezvăluit lui Ilie Dumitrescu care sunt cei 4 jucători care vor pleca de la Farul Constanța în această vară. ”Regele” a luat titlul, dar e obișnuit să le dea drumul jucătorilor care primesc oferte tentante.
În acest an, cei patru jucători la care face referire Gică Hagi sunt Andrei Borza, Tudor Băluță, Enes Sali și Adrian Mazilu. Pe de altă parte, Constantin Grameni are ofertă de la Rapid, iar Denis Alibec ar putea pleca și el în străinătate.
Gică Hagi i-a dezvăluit lui Ilie Dumitrescu care sunt cei 4 jucători care vor pleca de la Farul
”Din ultima mea discuție cu el (n.r. cu Gică Hagi), am înțeles că sunt patru jucători care vor părăsi clubul. Sunt oferte pentru Mazilu, Borza, Enes Sali și Băluță. Deci Băluță n-a stat decât un an”, a spus Ilie Dumitrescu, citat de digisport.ro.
În ultimele luni, despre Mazilu și Borza au apărut informații că ar fi doriți în Olanda. Atacantul de 17 ani ar putea aunge la Feyenoord, iar fundașul stânga e pe lista lui PSV.
Rapid, ofertă pentru Constantin Grameni de la Farul
Rapid a făcut o ofertă pentru Constantin Grameni de la Farul. Mijlocaşul de 20 de ani de la noua campioană a României este dorit de Adi Mutu la echipa din Giuleşti. Gică Hagi poate obţine o sumă importantă pentru una dintre „perlele” lui.
Jucătorul descoperit de Gică Hagi la academia lui a contriuit la titlul obţinut de Farul. A marcat 4 goluri şi a oferit 3 pase decisive în cele 29 de meciuri din Liga 1 în care a jucat.
Potrivit digisport.ro, şefii Rapidului insistă pentru Grameni şi au făcut o ofertă de un milion de euro. Au pus şi o condiţie, în încercarea de a primi cât mai repede un răspuns la propunerea făcută. Gică Hagi are o lună la dispoziţie să anunţe dacă acceptă oferta.
Cotele jucătorilor care ar putea pleca de la Farul
- Adrian Mazilu e cotat la 400.000 de euro. Jucătorul de 17 ani a marcat 7 goluri în acest sezon, trecându-și în cont și un assist.
- Andrei Borza e cotat și el tot la 400.000 de euro. Fundașul stânga de 17 ani a marcat 3 goluri și a oferit și 3 pase decisive în cele 36 de meciuri adunate în acest sezon.
- Tudor Băluță e cotat la două milioane de euro și a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Hagi, în această stagiune. Mijlocașul de 24 de ani a marcat 6 goluri și a reușit și 5 pase decisive.
- Enes Sali e cotat la 400.000 de euro. Aripa stânga de 17 ani a adunat 21 de meciuri în campania în care Farul a câștigat titlul: a marcat două goluri și a pasat decisiv în alte două rânduri.
- Tudor Băluță e cotat la două milioane de euro
- Gică Hagi vrea să vândă trei jucători de 17 ani
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dinamo are o ofertă pe masă pentru Kennedy Boateng: “În jur de 400.000, 500.000 de euro”. Unde e dorit fundașul
- “Cu mine s-a terminat”. Antoine Baroan e OUT de la Rapid. Costel Gâlcă, anunţ de ultim moment
- CFR Cluj – Csikszereda (LIVE SCORE, 20:30). Ambele cluburi caută prima lor victorie după trei meciuri
- Ce sumă trebuie să plătească Gigi Becali pentru transferul lui Joao Lameira la FCSB. Echipa cu care se luptă
- Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi”
































