Închide meniul

Gică Hagi l-a mustrat pe Denis Alibec, după declaraţiile atacantului de la Farul: “Să se gândească la asta. Atunci o să câştigăm”

Alex Masgras Publicat: 3 octombrie 2024, 17:03

Comentarii

Gică Hagi l-a mustrat pe Denis Alibec, după declaraţiile atacantului de la Farul Formaţia de la malul mării a pierdut şi duelul cu Gloria Buzău, echipă care a reuşit să scape de ultimul loc din Liga 1 în urma acestui succes. Echipa lui Eugen Neagoe s-a impus cu 1-0, iar Denis Alibec a făcut mai multe declaraţii dure la finalul partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul celor de la Farul Constanţa a declarat că echipa va ajunge să se bată pentru evitarea retrogradării dacă nu se va schimba ceva în viitorul apropiat.

Gică Hagi l-a mustrat pe Denis Alibec, după declaraţiile atacantului de la Farul: “Să se gândească la asta. Atunci o să câştigăm”

Înaintea meciului de pe teren propriu cu Dinamo, Gică Hagi, antrenorul constănţenilor, a avut un mesaj categoric pentru atacantul său. “Regele” i-a transmis să se gândească mai mult la marcat goluri pentru ca echipa să poată câştiga.

Hagi i-a promis însă lui Alibec că toată echipa va face tot posibilul ca el şi ceilalţi atacanţi să fie puşi în situaţia de a înscrie:

“Eu v-am zis că va fi un an greu. Toată lumea trebuie să fie conștientă de lucrul acesta. Denis să se gândească să marcheze multe goluri și atunci o să câștigăm meciuri. Toți trebuie să dăm tot ce avem mai bun pentru Farul.

Reclamă
Reclamă

Fiecare jucător care intră pe teren trebuie să încerce să dea tot ce are mai bun. Denis o să ne ajute să dăm goluri și atunci o să fie bine. Noi o să-i aducem mingea acolo, o să încercăm să o facem cât putem noi mai mult, iar el și ceilalți atacanți, împreună, să facă o muncă foarte bună, care să o facă pe Farul să câștige meciuri”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă premergătoare meciului Farul – Dinamo.

În etapa a 12-a, Farul primeşte vizita celor de la Dinamo. Echipa lui Hagi se află pe locul 12, cu 12 puncte, în timp ce Dinamo, care are un început de sezon peste aşteptări, este pe locul 5, cu 17 puncte.

Denis Alibec, verdict uluitor după Buzău – Farul 1-0

După meci, Denis Alibec a transmis faptul că Farul a avut o prestație slabă în Crâng și că echipa se va bate la salvarea de la retrogradare, în cazul în care jucătorii nu vor da mai mult pe teren.

Reclamă

„A fost un meci foarte slab făcut de noi. Nu cred că meritam mai mult în această seară, nu am avut ocazii, n-am creat nimic și trebuie să ne pună pe gânduri meciul acesta.

Cred că am intrat în jocul lor, s-au apărat foarte jos. Cel puțin în a doua repriză am jucat cu mingi lungi. Au stat bine defensiv.

Știam că așa o să joace, o să aștepte pe contraatac. Așa au marcat și golul. Nu am fost atenți, iar asta ne-a costat. Trebuie să dăm mai mult pe teren, astfel ne batem la retrogradare”, a spus Denis Alibec, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:12
Cristi Săpunaru a răbufnit, după Bosnia – România 3-1: „Execrabil”
21:05
Denis Drăguş s-a prăbuşit emoţional după roşul din meciul cu Bosnia! Marius Şumudică: “Nu a vorbit nici măcar cu familia”
20:53
Ucraina – Islanda 2-0! Calificare la baraj pentru selecționata lui Serhiy Rebrov. Victorii pentru Anglia și Franța
20:35
VideoJurnal Antena Sport | Un român colindă toată lumea cu golful
20:13
UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj
19:59
Mihai Stoica, un nou avertisment pentru Daniel Bîrligea: „Am ajuns bătaia de joc a unui jucător!?”
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 3 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 4 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 5 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici 6 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă
Citește și