Denis Alibec, verdict uluitor după Buzău – Farul 1-0: „Ne batem la retrogradare”. Vedeta lui Hagi nu s-a ferit de cuvinte

Alex Ioniță Publicat: 29 septembrie 2024, 19:13

Denis Alibec, verdict uluitor după Buzău – Farul 1-0: „Ne batem la retrogradare. Vedeta lui Hagi nu s-a ferit de cuvinte

Denis Alibec, verdict uluitor după Buzău - Farul 1-0

Denis Alibec, într-un meci pentru Farul / Profimedia Images

Denis Alibec a venit cu un verdict uluitor după Buzău – Farul 1-0. Vedeta din atacul lui Gică Hagi nu s-a ferit de cuvinte, după un nou rezultat slab în Liga 1.

Farul Constanța nu a reușit să obțină niciun punct din deplsarea de la Buzău. Meciul din etapa cu numărul 11 a sezonului de Liga 1 s-a văzut în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Denis Alibec, verdict uluitor după Buzău – Farul 1-0

După meci, Denis Alibec a transmis faptul că Farul a avut o prestație slabă în Crâng și că echipa se va bate la salvarea de la retrogradare, în cazul în care jucătorii nu vor da mai mult pe teren.

„A fost un meci foarte slab făcut de noi. Nu cred că meritam mai mult în această seară, nu am avut ocazii, n-am creat nimic și trebuie să ne pună pe gânduri meciul acesta.

Cred că am intrat în jocul lor, s-au apărat foarte jos. Cel puțin în a doua repriză am jucat cu mingi lungi. Au stat bine defensiv.

Știam că așa o să joace, o să aștepte pe contraatac. Așa au marcat și golul. Nu am fost atenți, iar asta ne-a costat. Trebuie să dăm mai mult pe teren, astfel ne batem la retrogradare”, a spus Denis Alibec, la digisport.ro.

După înfrângerea cu Gloria Buzău, Farul se află pe locul al 11-lea în Liga 1, cu 12 puncte după 11 meciuri jucate.

Gloria Buzău – Farul Constanţa 1-0

Echipa Gloria Buzău a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Farul Constanţa, în cadrul etapei a 11-a din Liga 1.

La Buzău, după ocazia lui Alibec din minutul 4, unui spectator i s-a făcut rău în minutul 12 şi meciul s-a întrerupt pentru a se permite intervenţia medicilor. Partida s-a reluat după o întrerupere de cinci minute şi Narek Grigoryan a trimis în bară, în minutul 35.

Budescu a replicat pentru gazde cu o lovitură liberă în minutul 47 şi elevii lui Neagoe au reuşit să înscrie în minutul 77. Budescu a pasat lung, pentru Ion Gheorghe, în careu, acesta i-a trimis lui Dario Canadjija, iar croatul a înscris plasat pentru 1-0. Gloria s-a impus, în cele din urmă, la limită şi Farul pierde al cincilea meci în campionat.

Neagoe este neînvins pe banca buzoienilor, iar echipa lui Hagi este pe 11, cu 12 puncte, în timp ce Gloria Buzău, aflată la prima victorie pe propriul teren, are 10 puncte şi este a 15-a.

•  GLORIA BUZĂU: D. Lazar – Ferraresso, Lovric, Cestor, Ciranni – Canadjija (T. Călin 84), Dr. Albu – Al. Jipa (Al. Stan 67), David Tavares, Işfan (I. Gheorghe 59) – Budescu (Ricardo Matos 84). ANTRENOR: Eugen Neagoe
  • FARUL CONSTANŢA: Buzbuchi – Sîrbu, B. Ţîru (Dănuleasa 46), Gustavo Marins, Cr. Ganea – Radaslavescu (D. Nedelcu 46), Dican, Casap (A. Ciobanu 81) – N. Grigoryan (Doicaru 73), Rivaldinho (Al. Stoian 73), Alibec. ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Prinde Dinamo un loc în play-off în acest sezon?

LIVE VIDEOFC Porto – Arouca e ACUM în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal

19:50

Sepsi – FCSB LIVE TEXT, 21:30! Schimbări în primul 11, la campioana României, pentru derby-ul etapei . Echipele de start

19:32

Deian Sorescu a marcat pentru Gaziantep! Notele primite de el şi Alex Maxim după înfrângerea cu Eyupspor

19:24

Gică Hagi şi-a luat rost jucătorii după Gloria Buzău – Farul Constanţa 1-0! Avertismentul „Regelui”: „O să fie foarte greu”

1 CFR Cluj – UTA 1-3! Fanii i-au cerut demisia lui Dan Petrescu! Omondi, Costache şi Kadiri i-au adus punctele lui Rednic 2 VIDEOAdina Diaconu și Andreea Dragoman, învinse dramatic la China Smash 2024. Competiția continuă în AntenaPLAY 3 Mesaj superb primit de Răzvan Lucescu de la patronul Ivan Savvidis, înainte de PAOK – Aris (duminică, 20:30, AntenaPLAY) 4 Rapid – Oțelul 0-0! Marius Şumudică rămâne fără victorie în Giuleşti! Dorinel Munteanu, neînvins în Liga 1 5 „Vrei război? Acum e război!” Pep Guardiola, reacție de necrezut după ce a auzit declarațiile rivalilor din Premier League 6 Elias Charalambous anunță schimbări înainte de Sepsi – FCSB! Unde îl vede pe Vlad Chiricheș: „Poate juca acolo dacă e nevoie”