Gicu Grozav, savuros după show-ul din Bănie: “Trăiesc din execuţii şi asta mă bucură!” Cuvinte mari despre FCSB

Valentin Pîrcălabu Publicat: 22 octombrie 2023, 20:20

Comentarii
Gicu Grozav, savuros după show-ul din Bănie: Trăiesc din execuţii şi asta mă bucură! Cuvinte mari despre FCSB

Gicu Grozav, în timpul unui meci pentru Petrolul/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gicu Grozav a avut un discurs savuros după show-ul din Bănie, din Universitatea Craiova – Petrolul 1-3. Atacantul Petrolului a marcat cu o “scăriţă” de efect şi a fost aproape de o dublă, dar arbitraul VAR i-a anulat reuşita pe motiva de offside.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gicu Grozav a promite să facă un meci la fel de bun şi în partida din etapa viitoare. Pentru Petrolul urmează derby-ul cu FCSB, echipă pe care gicu Grozav o consideră cea mai în formă din Liga 1.

Gicu Grozav, savuros după show-ul din Bănie

“A fost un meci greu, ne-am aşteptat să întâlnim un adversar tare. Noi am fost montaţi în această seară, chiar am crezut că putem să câştigăm şi am reuşit. Ştiam că acasă practică un fotbal ofensiv, pun o presiune mare , dar noi am stat bine şi am pregătit meciul. La final suntem învingători şi foarte bucuroşi. A fost o execuţie frumoasă, mi-a venit pe moment.

Trăiesc din execuţii şi asta mă bucură. Mă bucur că am luat toate cele 3 puncte. A fost frumos să mergem la fani. Ştiam că e presiune pe noi pentru că nu am marcat de câteva meciuri. Ne aşteaptă un meci şi mai greu, poate cu cea mai în formă echipă din campionat. Sperăm să îi facem fericiţi şi la următorul meci de acasă. Ne dorin să acumulăm puncte, să ne batem acolo sus şi importantă e să rămânem umili“, a spus Gicu Grozav la digisport.ro.

Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti 1-3. Şoc în Bănie. Gicu Grozav s-a distrat cu oltenii

Universitatea Craiova – Petrolul 1-3. Surpriză uriaşă în Bănie, acolo unde Petrolul a dat lovitura. Musi, Gicu Grozav şi Huja au marcat golurile victoriei pentru prahoveni.

Reclamă
Reclamă

Petrolul Ploieşti a dat lovitura în Bănie. Echipa lui Florin Pîrvu a marcat de 3 ori în Bănie, spre disperarea lui Corneliu Papură. În finalul meciului, fanii altenii au strigat demisia.

După o primă repriză în care Universitatea Craiova a avut mai multe şanse de gol şi a dominat, ploieştenii au început perfect repriza secundă, cu golul lui Muşi, din minutul 57. În minutul 70 a venit rândul lui Grozav să înscrie, acesta majorând scorul la 2-0 în favoarea oaspeţilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:43

Daniel Oprița și-a stabilit prioritatea din această vară! În ce condiții va continua pe banca Stelei

18:18

Fotbalistul dorit de Liverpool, Manchester City şi Bayern Munchen şi-a decis viitorul club

18:12

Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale (vineri, 20:30, AntenaPLAY). Spectacol la Toronto

18:01

Cupa Mondială 2026, în Universul Antena | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

18:01

Loturile complete ale celor 48 de echipe participante la Campionatul Mondial

18:01

Nuno Campos, încrezător că Portugalia poate câştiga Cupa Mondială! Pe cine mizează în primul rând: “Cel mai bun”

1 E oficial. Nou antrenor la CFR Cluj. Neluțu Varga: “Sper să fie o lovitură pentru noi” 2 EXCLUSIVInternaţionalul român, pe lista lui Dinamo! Concurenţă importantă pentru transfer, chiar din Liga 1 3 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 4 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB 5 Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale 6 Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare”
Citește și