Închide meniul

Gigi Becali a ales echipa mai bună dintre FCSB 2006 şi FCSB 2023

Dan Roșu Publicat: 28 septembrie 2023, 12:17

Comentarii
Gigi Becali a ales echipa mai bună dintre FCSB 2006 şi FCSB 2023

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali a ales echipa mai bună dintre FCSB 2006 şi FCSB 2023 şi alegerea finanţatorului este una surprinzătoare. Becali susţine că echipa de acum este mai talentată decât cele conduse de-a lungul timpului de Cosmin Olăroiu şi Laurenţiu Reghecampf.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Declaraţia lui Becali surprinde, mai ales dacă ţinem cont că sub comanda lui Oli, FCSB a fost la câteva minute de finala Cupei UEFA, iar Reghe a câştigat două titluri şi a eliminat Ajax în Europa League.

Gigi Becali a ales echipa mai bună dintre FCSB 2006 şi FCSB 2023

De cealaltă parte, echipa de acum a ratat grupele Conference League şi a pierdut în ultimii ani lupta la titlul din Liga 1 cu CFR Cluj şi Farul lui Gică Hagi. Chiar şi aşa, Gigi consideră că lotul actual este mai talentat.

“E mai bună și decât aia cu Bourceanu, cu Pintilii. Da, mai bună, mai talentată decât aia a lui Reghe. Chiar mult mai talentată și decât aia a lui Olăroiu. Fotbalul este mai puternic acum. În general, fotbalul mondial e mult mai puternic. Echipa asta e mai bună decât aia”, a spus Becali, citat de primasport.ro.

  • FCSB 2006 (4-2-3-1): Carlos – Ogăraru, Ghionea, Goian, Marin – Rădoi, Lovin – Nicoliţă, Dică, Boştină – Iacob
  • FCSB 2023 (4-3-3): Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Şut, Olaru – Oct. Popescu, Compagno, Coman

Gigi Becali regretă transferul lui Vlad Chiricheș la FCSB

Un element de legătură între echipa lui Reghe şi cea de acum este Vlad Chiricheş. Fundaşul a revenit în tricoul roş-albatru, dar s-a accidentat şi Becali regretă deja transferul. Chiricheş are un salariu lunar de 40.000 de euro şi îi dă calculele peste cap patronului.

Reclamă
Reclamă

”Într-un fel, da, că-mi pare rău pentru bani, că sunt mulţi bani. Într-un fel, eu sunt cel care se poate spune că e vinovatul. L-am vrut foarte mult.

Îmi spuneau mulţi că se accidentează, dar îmi pare rău că… Poate ne înţelegem… Să dea Dumnezeu să nu se mai accidenteze, dar sunt mulţi bani, sunt 40.000.

De bani îmi pare rău, dar de Chiricheş nu-mi pare rău. Stau să vedem că poate nu se mai accidentează. Poate ne ajută în Liga Campionilor. Să ne aduceţi echipe”, a spus Becali, citat de sursa menţionată anterior.

Reclamă

Chiricheș a revenit în România în această vară, după o aventură de 10 ani în fotbalul din străinătate. În cariera sa a jucat pentru: FC Ardealul, Benfica U19, Curtea de Argeș, Pandurii, FCSB, Tottenham, Napoli, Sassuolo și Cremonense.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 21 nov.
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32 21 nov.
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19 21 nov.
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08 21 nov.
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58 21 nov.
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46 21 nov.
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și