Închide meniul
EXCLUSIV

Gigi Becali a anunţat cine va conduce FCSB în meciul cu Saburtalo: “La ora asta, nu am pe nimeni”

Dan Roșu Publicat: 25 iulie 2022, 13:10

Comentarii
Gigi Becali a anunţat cine va conduce FCSB în meciul cu Saburtalo: La ora asta, nu am pe nimeni

GIgi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali a anunţat cine va conduce FCSB în meciul cu Saburtalo, dacă FCSB nu va numi un nou antrenor. Mihai Pintilii este cel care va conduce echipa în următoarea perioadă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Dică e favoritul lui Gigi pentru înlocuirea lui Toni Petrea. Rămâne de văzut cât de repede se va mişca patronul roş-albaştrilor. Meciul cu Saburtalo este unul decisiv pentru acest sezon. Dacă va rata calificarea în turul 3 preliminar al Conference League, FCSB va pierde 7 milioane de euro.

Gigi Becali a anunţat cine va conduce FCSB în meciul cu Saburtalo: “La ora asta, nu am pe nimeni”

“Nu ştiu dacă pun antrenor. La ora asta, nu am pe nimeni. Dacă e să aduc antrenor, ori aduc repede înainte de meciul cu Saburtalo, ori dup-aia stau. Dacă nu aduc mâine sau poimâine antrenor, Pintilii va fi pe bancă”, a spus Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Pintilii a fost secundul lui Toni Petrea, dar pe foaie el figura ca delegat, pentru că nu are licenţa PRO de antrenor. El este cursant al Şcolii de Antrenori, dar nu are încă nici Licenţa B.

Mihai Pintilii a refuzat în februarie să plece de la FCSB

Mihai Pintilii a refuzat în februarie să plece de la FCSB, chiar dacă a avut o ofertă de la Edi Iordănescu de a deveni secundul său la echipa naţională a României. Pinti a respins un salariu de 15.000 de euro, unul de cinci ori mai mare decât încasa la FCSB.

Reclamă
Reclamă

„Pintilii 100% va fi antrenor, într-un an jumătate își ia licența. El va fi antrenorul nostru multă vreme, până vrea el să plece. A demonstrat că e prea frumos caracter.

Avea 15.000 de euro lunar la FRF, dar a a rămas pe 3.000 de euro la FCSB. A zis că nu mă trădează, că el are bani. În viitor, voi recunoaște și eu caracterul lui frumos și va fi antrenorul nostru”, a spus Becali, la acel moment.

Mihai Pintilii a jucat pentru FCSB în perioadele 2012-2014 și 2016-2020. Mijlocașul a câștigat două campionate și o Supercupă.

Reclamă

Victor Piţurcă i-a fost propus lui Gigi Becali pentru a o scoate pe FCSB din criză

Victor Piţurcă i-a fost propus lui Gigi Becali după anunţul că Toni Petrea şi-a dat demisia de la FCSB. Roş-albaştrii trec prin unul dintre cele mai dificile momente din ultimii ani. Au un singur punct în Superliga şi riscă să fie eliminaţi din turul 2 preliminar al Conference League.

Dragomir mizează pe fostul selecţioner al României. Asigură că FCSB nu ar avea probleme să devină campioană, pentru prima dată după 8 ani, dacă Piţurcă revine la echipă.

„I-a spus să plece şi a plecat. Sunt banii lui, schimbă pe cine vrea, face ce vrea. Cred că pe Dică îl aduce. A fost fotbalist mare, la echipa naţională. E Dică. Dacă ar fi după mine, l-aş fi pus pe Piţurcă şi aveam succesul asigurat„, a declarat Dumitru Dragomir în exclusivitate pentru Antena Sport.

Victor Piţurcă e liber de contract de la începutul anului 2020, când s-a despărţit de Universitatea Craiova. Fostul atacant al Stelei a antrenat-o ultima dată pe echipa lui Becali în 2010.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:25
Cristi Chivu, într-o galerie selectă după Inter – Slavia 3-0! Performanţa realizată de antrenorul român
0:00
Inter – Slavia 3-0. Echipa lui Cristi Chivu s-a distrat pe teren propriu. Galatasaray, victorie uriaşă cu Liverpool
23:06 30 sept.
Scene incredibile pe Stamford Bridge! Jose Mourinho a intervenit, după ce Enzo a fost luat la ţintă de fanii lui Benfica
22:47 30 sept.
Neluţu Varga vrea să mai dea o lovitură! Un alt câştigător de Champions League e dorit de CFR Cluj
22:32 30 sept.
VideoJurnalul Antena Sport | Dependenţii de adrenalină vin să cucerească aerul la Clinceni
22:10 30 sept.
Ovidiu Mihăilă este noul selecţioner al naţionalei de handbal feminin: “Această responsabilitate vine cu provocări”
1 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 2 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 3 EXCLUSIVPrincipala ţintă a lui Gigi Becali! FCSB luptă cu CFR Cluj pentru transferul iernii în Liga 1 4 Adrian Porumboiu, aproape de o revenire spectaculoasă în fotbalul românesc. La ce club va investi 5 Noua senzaţie din Liga 1 vrea la naţionala lui Mircea Lucescu: “Eu aleg România!” 6 Veste bună pentru Universitatea Craiova şi Mirel Rădoi! Un titular revine în lotul pentru meciul cu Rakow
Citește și