Gigi Becali a izbucnit în râs când a auzit cine vrea să cumpere FCSB. Patronul formaţiei roş-albastre consideră că unul dintre posibilii cumpărători ai lui FCSB nu are bani pentru această echipă.
Este vorba de Valeriu Iftime, patronul lui FC Botoşani.
Gigi Becali a izbucnit în râs când a auzit cine vrea să cumpere FCSB
„De unde să aibă el bani să cumpere FCSB? De unde are el atâţia bani? Are el afaceri să dea 40 de milioane pe o echipă?
Eu iau gratis FC Botoşani. Ca să scape el de ea.
Cred că da (n.r.: că vrea să scape Iftime de FC Botoşani). Trebuie să cheltui bani la fotbal, să dai foc la bani, cine vrea să dea foc la bani?
Când eram eu mai tânăr… acum nu mai am slava aia deşartă, dar tot o mai am puţin.
Pe mine nu mă interesează de Rapid şi Dinamo, dar suporterii sunt fanatici. Când am venit eu mă interesa să câştig campionatul. Când am intrat eu la fotbal suporterii îmi spuneau că pe ei îi interesează să batem Dinamo şi Rapid… şi să fim pe locul 10”, a declarat Gigi Becali pentru fanatik.ro.
Gigi Becali, convins că FCSB va deveni campioana României
Gigi Becali este convins că FCSB va deveni campioana României, după o pauză de opt ani. Patronul roş-albaştrilor şi-a făcut toate calculele şi nu crede că echipa lui va mai putea fi oprită de Farul sau de CFR Cluj. Latifundiarul din Pipera a anunţat şi de ce a devenit atât de încrezător.
