EXCLUSIV

Gigi Becali a luat o decizie radicală! “Nu mă interesează pe mine, nu mai e problema mea”

Dan Roșu Publicat: 21 iulie 2022, 15:27

Comentarii
Gigi Becali a luat o decizie radicală! Nu mă interesează pe mine, nu mai e problema mea

Gigi Becali, în cadrul unui eveniment / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a luat o decizie radicală! Finanţatorul de la FCSB a anunţat că nu va mai vorbi despre rivalele din Superliga. Asta când a fost întrebat despre nemulţumirea celor de la CFR Cluj de a juca meciul cu FC U Craiova 1948, la ora 16:00.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Nu mă interesează să vorbesc de CFR. Nu voi mai vorbi de alte echipe, nu mai e problema mea. De eram papagal, stăteam eu să vorbesc de ăla, de ăla, de ăla.

Gigi Becali a luat o decizie radicală!

Dădeam cu părerea. Nu mă interesează pe mine, dacă e cald sau nu cald. Nu mă interesează programările. Mă interesează banii mei”, a spus Gigi Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Conform aplicaţiilor care indică vremea, la ora partidei CFR-ului vor fi 38 de grade Celsius la Craiova. Acesta este motivul pentru care Cristi Balaj a luat foc.

„Este o bătaie de joc, se anunță caniculă la ora aia! Îmi doresc să fie salvări multe la meci, pentru că integritatea jucătorilor va fi pusă în pericol. Cine își asumă ce ar putea să se întâmple? Vor fi 40 de grade la acea oră în Craiova, iar la nivelul solului se vor resimți 45!

Reclamă
Reclamă

Se pare că pentru Ligă nu contează calitatea jocului, integritatea jucătorilor, numărul de spectatori și audiența, contează doar ca meciul să fie pus la orice oră pentru a fi bifat. Nimeni nu se gândește la jucători, și-au bătut joc de ei prin această programare!”, a spus Balaj, pentru gsp.ro.

FC U Craiova 1948 – CFR Cluj a fost reprogramat

Programat inițial sâmbătă, de la 21:30, FC U Craiova – CFR Cluj se va disputa duminică, de la 16:00. Partida a fost amânată pentru că, joi seara, campioana va juca cu Inter Escaldes în preliminariile Conference League.

„Partida dintre Știința și CFR Cluj, programată inițial sâmbătă, de la ora 21:30, se va disputa duminică, începând cu ora 16:00„, se arată în anunțul oficial al celor de la FC U Craiova 1948.

Reclamă

FC U Craiova 1948 – CFR Cluj se va disputa pe stadionul „Ion Oblemenco”. În sezonul trecut, CFR a câștigat ambele dueluri cu formația patronată de Adrian Mititelu, 3-2 și 2-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:24

VIDEOStarul din Premier League a aterizat în Barcelona! Primele imagini cu transferul catalanilor

17:20

LIVE VIDEOFinlanda – Cehia şi Canada – SUA sunt ACUM în AntenaPLAY. Spectacol total în sferturile Campionatului Mondial

17:16

Pentru prima dată după 26 de ani: ce s-a întâmplat la Roland Garros, după eliminarea surpriză a lui Jannik Sinner

17:15

Ceremonia Balonului de Aur se mută la Londra! Motivul din spatele deciziei celor de la France Football

16:54

Alertă la naționala Braziliei! Neymar s-a accidentat iarăși. Cât va lipsi starul lui Santos

16:46

Jannik Sinner a condus cu 2-0 şi 5-1, dar s-a prăbuşit la Roland Garros! I s-a făcut rău de la căldură şi a fost învins

1 3.000.000 de euro pentru Dinamo! Anunţul acţionarului: “Se putea şi mai mult” 2 Spaniolii îl dau ca și plecat pe Andrei Rațiu după finala Conference League: “O regulă nescrisă” 3 Cum i-a luat Dinamo faţa Craiovei pentru transfer: “Rotaru era convins, după care s-a schimbat situaţia” 4 NEWS ALERTOfertă de peste 1.000.000 de euro făcută de FCSB pentru prima lovitură a verii 5 CFR Cluj și-a transferat portarul în Liga 1. Mutare surpriză 6 Mutare înainte de Farul – Chindia. Au transferat un spaniol crescut la Valencia
Citește și