Închide meniul

Gigi Becali dă afară trei jucători de la FCSB! Fotbalistul care ar putea reveni în lotul campioanei

Viviana Moraru Publicat: 24 decembrie 2024, 14:44

Comentarii
Gigi Becali dă afară trei jucători de la FCSB! Fotbalistul care ar putea reveni în lotul campioanei

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia

Gigi Becali a anunțat că va da afară trei jucători de la FCSB, în această pauză de iarnă. Patronul campioanei a dezvăluit și numele celor care se vor despărți de echipa sa, aceștia fiind Luis Phelipe, William Baeten și Ionuț Panțîru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a încheiat anul cu o victorie, scor 2-0 cu Poli Iași. Campioana este la egalitate de puncte cu liderul cu U Cluj, astfel că Gigi Becali se pregătește să facă schimbări majore în lotul lui Elias Charalambous.

Gigi Becali dă afară trei jucători de la FCSB

Gigi Becali a dezvăluit că Ionuț Panțîru se va despărți de FCSB, așa cum și Mihai Stoica a anunțat recent. În locul acestuia, pe lista de Liga 1 a campioanei, va fi trecut David Kiki.

Patronul roș-albaștrilor s-a declarat impresionat de ultimele evoluții ale fundașului transferat la începutul sezonului de la Farul. Totodată, Becali a mărturisit că Nana Antwi s-ar putea întoarce din împrumutul la Hermannstadt.

„Pleacă așa.. sunt trei care vor pleca, și Luis Phelipe poate fi în cărți. Avem Baeten, Panțîru, pentru că trebuie să-l băgăm pe Kiki pe listă.

Reclamă
Reclamă

M-a încântat Kiki în ultimele meciuri, poate se întoarce și Nana (n.r. – Antwi). Eu vreau să îl văd pe Toma în poziția de număr 10. Nu mai vreau să îl bag stânga-dreapta”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

William Baeten se va despărți de FCSB după doar o jumătate de sezon. Belgianul a fost transferat în vară de campioană, de la FCU Craiova, reușind să marcheze golul calificării în turul trei preliminar din Champions League, în returul cu Maccabi Tel Aviv.

Luis Phelipe, de cealaltă parte, a fost transferat de FCSB în iarna trecută, de la Poli Iași, iar Ionuț Panțîru va pleca de la formația roș-albastră după cinci ani.

Reclamă

Și Darius Olaru pleacă de la FCSB

Gigi Becali a anunțat că Darius Olaru pleacă de la FCSB. Patronul campioanei a confirmat faptul că mijlocașul se va despărți de roș-albaștri în această iarnă, urmând să i se achite clauza de reziliere, de cinci milioane de euro.

E posibil ca zilele acestea să plece și Darius Olaru. Aseară i-am spus lui MM: ‘Eu vreau să plece Olaru’. El a zis: ‘Băi, Gigi, dar el e cel mai tare’. Eu vreau să plece pentru că am un jucător care seamănă cu Messi și eu vreau să joace în locul lui: Toma. Toma e decar.

Astăzi m-a sunat un impresar. A zis că o echipă îi plătește clauza lui Darius Olaru. Nu pot să spun de unde e. M-a rugat să nu spun echipa. Eu nu voiam să știu echipa, dar până la urmă mi-a spus-o. Eu vând pe bandă rulantă. Are clauza de 5 milioane. Să-mi dea 5 milioane și să îl ia.

Să plătească clauza. Eu abia aștept să îl bag pe Toma titular, să dribleze și să se distreze pe acolo. Aseară am vrut să plece, și azi mi-a dat cineva telefon că îi plătește clauza. Eu vreau să plece. Toma e decar. El dansează pe teren. Face fente și trece printre jucători”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:56
VideoAntenaSport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 20 octombrie
17:52
Prinde FCSB play-off-ul? Ce spun statisticienii, după eșecul rușinos cu Metaloglobus
17:47
EXCLUSIVCum l-au convins polonezii pe Edi Iordănescu să rămână la Legia după ce românul a cerut rezilierea
17:23
Petrolul – CFR Cluj (LIVE TEXT 20:30). „Feroviarii” vor prima victorie în deplasare. Echipele probabile
17:03
OFICIAL | Bogdan Lobonţ e OUT! Echipa s-a despărţit de el după ce a ajuns pe ultimul loc
17:01
Edi Iordănescu a cerut rezilierea contractului cu Legia! Decizia conducerii formaţiei poloneze
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 Gigi Becali a făcut anunţul: 3 jucători sunt OUT din lotul FCSB, după ruşinea cu Metaloglobus 5 „Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit 6 Andrei Vlad şi-a cerut singur schimbarea după ce a luat 4 goluri: “A cedat psihologic”
Citește și