Gigi Becali, încântat de noul transfer de la FCSB: “Îmi plăcea de când era la Dinamo!” Toate detaliile contractului

Viviana Moraru Publicat: 24 mai 2024, 9:36

Comentarii
Gigi Becali, încântat de noul transfer de la FCSB: Îmi plăcea de când era la Dinamo! Toate detaliile contractului

Gigi Becali, în timpul unui interviu - Hepta

Gigi Becali s-a declarat încântat de noul transfer de la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a oferit toate detaliile din contractul pe care Daniel Popa îl va avea la formaţia campioană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Popa este al doilea transfer realizat de Gigi Becali, pentru Champions League, după cel al lui David Kiki. Ambii jucători urmează să fie prezentaţi oficiali la FCSB.

Gigi Becali, încântat de noul transfer de la FCSB

Gigi Becali a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Daniel Popa, considerându-l pe acesta cel mai bun atacant din Liga 1. Latifundiarul din Pipera a transmis că ocaziile pe care nu le iroseşte vârful l-au convins să-l transfere la echipa sa, mărturisind că îl plăcea pe acesta încă de pe vremea când evolua la Dinamo.

De asemenea, Gigi Becali a declarat că îi va oferi 15.000 de euro lunar lui Popa, iar contractul va fi pe două sezoane. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit şi ce reacţie a avut Mihai Pintilii, când a aflat de transferul pregătit de el.

“Cred că da, i-am dat ordin să plătească astăzi clauza. Din România am considerat că e cel mai bun, e cel mai bun atacant care dă goluri. Îmi plăcea de el de când era de la Dinamo. Eu doar atât știu, că e un jucător oportunist, un atacant care marchează goluri și care nu ratează, speculează orice. E și puternic. Da, putem să spunem așa (n.r. – că e pariul lui) pentru că numai eu l-am vrut.

Reclamă
Reclamă

Pintilii a zis ‘nea Gigi, eu merg pe mâna ta. Ce zici, fă, nu te mai lua după nimeni, că dacă ai făcut bine până acum, fă de acum încolo și nu te mai lua după nimeni’.

I-am dat 15.000 pe lună și am plătit clauza 300.000, contract pe doi ani. Ce mare secret?”, a declarat Gigi Becali, conform sport.ro.

Mihai Stoica nu a stat pe gânduri după ce Gigi Becali l-a transferat pe Daniel Popa la FCSB

Mihai Stoica nu a stat pe gânduri după ce Gigi Becali l-a transferat pe Daniel Popa la FCSB. Oficialul campioanei nu și-a schimbat părerea după mutarea realizată de patron și crede, în continuare, că David Miculescu este cea mai bună soluție pentru atacul campioanei.

Reclamă

Eu fac parte din staff… Eu am o deprindere, câteodată e bună, uneori nu e bună. Iau CV-ul și mă uit. Asta contează pentru mine, nimic altceva. În 2012, Gigi l-a luat pe bani mulți pe Nikolic. Apoi eram cu el la un restaurant, abia venise. Și era o știre la TV: «MM nu-l vrea pe Nikolic». Îți dai seama ce situație era… Și i-am spus «Băi, citește acolo. E adevărat, dar asta nu înseamnă că nu voi fi lângă tine și nu te voi ajuta. Așa că fă-mă să mă înșel».

Cu Nikolic am făcut performanțe mari. Am bătut Copenhaga, am făcut 2-2 cu Stuttgart, am bătut Ajax. A avut Gigi dreptate. Sper să aibă și acum. Nu știu ce să spun… Eu am mai spus, dar o spun degeaba. Pentru mine, Miculescu e cel mai bun număr 9. Dar e bine că va fi concurență”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:29

Dinamo n-a scăpat de ce îi era mai frică. Lovitura confirmată de Zeljko Kopic înainte de meciul cu Univ. Craiova

13:51

FotoOficial! Rădoi a semnat cu Gaziantep. Moment fără precedent la conferință: „Vă mulțumesc pentru Lucescu”

13:20

Lotul României pentru Campionatul Mondial Divizia I/B. Meciurile tricolorilor vor fi LIVE în AntenaPLAY

13:11

Sâmbătă, ziua finalelor în AntenaPLAY. Răzvan Lucescu poate cuceri cupa cu PAOK + Se decide campioana Asiei

12:34

VideoHouston, casa rachetelor spațiale: Cum arată orașul unde Germania, Portugalia și Olanda joacă la World Cup 2026

12:31

Detaliul care arată cât de MARE este Chivu în acest sezon! Nimeni nu a reușit așa ceva în Italia

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 4 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 5 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB 6 E gata! Turcii au anunţat când semnează Mirel Rădoi cu Gaziantep
Citește și