Gigi Becali își poate lua gândul de la transferul lui David Miculescu: ”M-ar încânta Spania sau Italia!” Ce sfat i-a dat Claudiu Keșeru

Dragoș Vasile Publicat: 12 iulie 2022, 8:11

Comentarii
Gigi Becali își poate lua gândul de la transferul lui David Miculescu: ”M-ar încânta Spania sau Italia!” Ce sfat i-a dat Claudiu Keșeru

CIPRIAN PETCUT / MEDIAFAX FOTO

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali își poate lua gândul de la transferul lui David Miculescu. Atacantul de 21 de ani vrea să plece din România direct într-un campionat puternic. La Liga sau Serie A sunt cele mai potrivite destinații, a dezvăluit acesta.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Internaționalul de 21 de ani îşi dorea să ajungă într-un campionat puternic din Europa. Recent, Miculescu s-a aflat pe radarul lui Sassuolo, Orlando City și FC Charlotte, dar nu s-a simțit pregătit să facă pasul în străinătate. În cele din urmă, tânărul atacant a decis să rămână la UTA, după ce s-a consultat cu familia și agentul său.

Gigi Becali își poate lua gândul de la transferul lui David Miculescu

”Am discutat cu conducerea, șefii clubului mi-au povestit despre faptul că se țintește performanța în acest sezon, iar asta n-a putut decât să mă bucure. A fost motivul principal pentru care am și acceptat o prelungire de contract până în vara lui 2024. A contat și detaliul că UTA mi-a deschis porțile spre Liga 1, poate altfel nu evoluam încă în prima divizie

Am luat în calcul că plecam foarte departe de țară și într-un fotbal mai puțin dezvoltat decât în Europa. Sigur, era vorba despre un salariu foarte generos, dar n-am 28 de ani, astfel încât să fiu spre finalul carierei și să caut rapid o împlinire financiară. Acum mă interesează să prind un eventual contract în Occident, poate la o formație de Champions League. M-ar încânta Spania sau Italia.

(n.r. – Claudiu Keșeru) Mi-a împărtășit din experiențele lui, iar asta mă ajută la dezvoltarea mea. Mi-a dat sfaturi și pentru viața extrasportivă, mi-a sugerat să fiu foarte atent și la pregătirea fizică”, a declarat David Miculescu, potrivit playsport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ce a spus patronul FCSB despre transferul ”perlei” Miculescu la FCSB  

Gigi Becali renunţă momentan la transferul lui David Miculescu la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a oferit 500.000 pentru atacantul de la UTA, la începutul anului, dar a fost refuzat de arădeni.

Chiar dacă şi-a prelungit contractul cu noua echipă a lui Ilie Poenaru, Miculescu a dat semne că şi-ar dori o mutare la echipa din Berceni. Totuşi, Gigi Becali anunţă că nu va face niciun transfer de marcă în această vară, astfel că mutarea va fi amânată.

„Când am vrut eu să îl transfer pe Miculescu și le-am și făcut o ofertă nu a vrut el, dar acum am aflat că el ar cam vrea să vină la noi, deși băiatul și-a prelungit contractul cu UTA. Eu nu zic că nu îmi place Miculescu și că nu îl vreau, dar e o mare problemă.

Reclamă

Acum nu mai vreau să dau eu bani pe el, nu că aș avea ceva cu băiatul, însă nu mai vreau eu să bag bani în transferuri în perioada asta. Eu sunt conștient că dacă vreau un jucător bun, ăsta te costă, dar mi-am făcut eu unele calcule, iar în perioada asta nu vreau să bag bani în transferuri de jucători.

În altă perioadă, după ce o să mă hotărăsc eu, să fiți convinși că o să ofer bani și pentru aducerea lui Miculescu la noi. E un foarte atacant bun și îmi place că e și tânăr. El rămâne în atenția mea”, a spus Gigi Becali, citat de prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:55

L’Equipe o aplaudă pe Sorana Cîrstea! Nimeni nu a mai reuşit asta de la Martina Navratilova

18:47

Neluțu Varga l-a făcut praf pe Daniel Pancu! Finanțatorul CFR-ului nu a mai rezistat: „Să-și cumpere club! A sărit calul”

18:28

Jannik Sinner a egalat recordul uriaş al lui Novak Djokovic şi e în sferturi, la Roma

18:27

FotoCel mai mic stadion de la World Cup 2026 e la Toronto! Lionel Messi a stabilit recordul de asistenţă

18:20

Surpriză uriașă! Neluțu Varga, nume neașteptat pentru înlocuirea lui Daniel Pancu

18:01

Leo Messi și „Fenomenul” Ronaldo, în echipe diferite! Clipul demențial apărut înainte de Mondial

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 3 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 4 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 6 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum”
Citește și