Gigi Becali l-a anunţat la FCSB, dar transferul a picat pe ultima sută de metri: “Nu ne permitem!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 februarie 2025, 9:36

Comentarii
Gigi Becali l-a anunţat la FCSB, dar transferul a picat pe ultima sută de metri: Nu ne permitem!

Gigi Becali, la Palat / AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a ratat transferul lui Jordan Gele la FCSB. Chiar dacă anunţase că atacantul de 32 de ani este aşteptat să semneze cu campioana României, oficialii Unirii Slobozia s-au răzgândit şi au refuzat să îl mai lase pe francez să plece.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Patronul roş-albaştrilor era dispus să achite 200.000 de euro în schimbul lui Gele. Mai mult decât atât, Becali îi propusese jucătorului un contract valabil numai patru luni.

Gigi Becali l-a anunţat la FCSB, dar transferul lui Jorda Gele a picat!

Antrenorul Unirii Slobozia a transmis că nu se mai pune problema plecării lui Gele la FCSB. Nici atacantul nu îşi dorea să semneze un contract pe o perioadă atât de scurtă.

Am citit și eu că Gele urmează să meargă la FCSB. Nici pe departe nu e așa. A fost o discuție de principiu acum 2-3 zile între președinți, dar de atunci nu s-a mai întâmplat nimic. Dacă se făcea joi era ok, aveam timp să aducem pe cineva, pentru că și așa avem un lot restrâns. Așa, noi nu ne permitem să-l lăsăm să plece la FCSB, în ultima zi de transferuri, iar noi să nu avem pe cine să aducem, pentru că nu mai e timp.

Nu știu nici dacă jucătorul vrea să meargă la FCSB, probabil că el își dorește să rămână aici, să joace meci de meci încă 4 luni, iar la vară să ia o decizie. Ce vă pot spune este că transferul lui Gele la FCSB nu e rezolvat”, a declarat Adrian Mihalcea pentru golazo.ro.

Reclamă
Reclamă

După victoria cu Sepsi, Gigi Becali anunţase că Gele va fi jucătorul FCSB-ului. Francezul era dorit de Becali dintr-un motiv incredibil.

La aromâni Gheorghe e Gele. Pe cuvânt, dacă nu îl chema aşa nu îl luam. L-am luat pentru 4 luni. Pentru campionat, 4 luni. Ce opţiune (n.r. de prelungire a contractului), că are 33 de ani? Dacă e mai facem contract pe un an. Cine îl mai ia după 4 luni? Îl iau tot eu“, a spus Becali la digisport.ro.

Transferul lui Gele la campioana României s-ar fi realizat dacă Gigi Becali accepta să trimită un atacant împrumut la Unirea Slobozia.

Reclamă

Jordan Gele a ajuns în România în vara anului 2023, la CSC Şelimbăr. După ce a mai evoluat un an la FC Will 1900, în Elveţia, el a semnat cu Unirea Slobozia, după promovarea echipei lui Adrian Mihalcea în Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:39 25 mai

VIDEOKimi Antonelli a câştigat Marele Premiu al Canadei! A patra victorie consecutivă pentru puştiul de 19 ani

0:27 25 mai

Sorana Cîrstea, calificare fulgerătoare în turul al doilea la Roland Garros! Victorie în 72 de minute

0:14 25 mai

VideoDezastru pentru George Russell în Marele Premiu al Canadei! Pilotul Mercedes a abandonat la jumătatea cursei

0:08 25 mai

VIDEOÎntrebarea care l-a enervat pe Florin Tănase după victoria cu Botoşani: “Cum?”

0:04 25 mai

Marius Baciu, elogii la adresa lui Tavi Popescu: „I-am cerut să aibă curaj și să facă ce vrea el”. Cum a evaluat jocul

0:01 25 mai

Octavian Popescu a dezvăluit de ce l-a îmbrăţişat pe Marius Baciu la gol: “Mi-a spus!”

1 Daniel Pancu taie în carne vie! Dobre, OUT de la Rapid. Alţi 5 fotbalişti sunt pe lista de plecări 2 A bătut palma cu Rapid. După Daniel Pancu, un alt nume se alătură clubului: “Va începe de la 1 iunie” 3 Fostul jucător de la FCSB, dorit de Dinamo, s-a decis şi semnează 4 Gigi Becali l-a taxat imediat, după FCSB – Botoșani 4-3: „Din indolenţă a făcut aşa” 5 Doliu în sportul românesc! Un fost mare antrenor a murit la 84 de ani 6 Universitatea Craiova pregăteşte trei transferuri. Mihai Rotaru confirmă mutările: “Avem nevoie urgent”
Citește și