Gigi Becali l-a făcut praf pe Ionel Dănciulescu, după ce fostul dinamovist l-a criticat pe Elias Charalambous: „Cine ești mă tu?”

Alex Ioniță Publicat: 3 octombrie 2023, 0:01

Comentarii
Gigi Becali l-a făcut praf pe Ionel Dănciulescu, după ce fostul dinamovist l-a criticat pe Elias Charalambous: Cine ești mă tu?”

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă/ Hepta

Gigi Becali l-a făcut praf pe Ionel Dănciulescu, după ce fostul dinamovist l-a criticat pe Elias Charalambous. Patronul vicecampioanei a reacționat după „conflictul” dintre fostul atacant și antrenorul de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă Ionel Dănciulescu a dezvăluit faptul că nu are nimic cu antrenorul vicecampioanei, Gigi Becali nu a ratat ocazia de a-l desființa pe fostul atacant de la Dinamo.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Ionel Dănciulescu, după ce fostul dinamovist l-a criticat pe Elias Charalambous

Latifundiarul din Pipera a avut o reacție dură, după ce Elias Charalambous a fost făcut praf de Ionel Dănciulescu. Fostul atacant al clubului din Ștefan cel Mare l-a criticat pe cipriot, după ce acesta ar fi primit o ofertă din partea celor de la Olympique Lyon. „Danciu-gol” a menționat atunci că Elias este doar o marionetă la FCSB, pentru că toate deciziile sunt luate de Gigi Becali.

Acum, patronul de la FCSB a avut o ieșire dură, în care l-a criticat dur pe Ionel Dănciulescu. Acesta nu a înțeles motivul pentru care fostul atacant s-a arătat deranjat de situația tehnicianului de la vicecampioana României.

„Nu e frumos ce a făcut Dănciulescu. Charalambous e prea civilizat. Domne, stai jos, nota 4, ai fost fotbalist. Cine ești tu mă să îl pui pe om să stea jos? Ce părere? Spune-ți părerea de fotbal, nu că te enervează omul pe tine, ce ți-a făcut? A zis ceva de tine? De familia ta? Nota 4 stai jos, ce e asta?”, a spus Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Declaraţia care a aprins spiritele între Ionel Dănciulescu şi Elias Charalambous

”Cum A3 de la FCSB să aibă ofertă de la Lyon? Ce sunt balivernele astea? Să fim serioși. E A3 la FCSB! Pe mine mă deranjează aroganța cu care vine la fiecare interviu și vorbește. Acceptă-ți situația și ia-ți fapta cu tine, cum se spune, că tu ești cine ești. Mă deranjează că te dai mai mult decât ești! 4, stai jos! Nu mă enervez des”, a spus Ionel Dănciulescu.

Ionel Dănciulescu l-a criticat din nou pe antrenorul de la FCSB şi după meciul câștigat de roş-albaştri la Oradea. Dănciulescu a fost de părere că discursul antrenorului de la finalul partidei nu e unul corect, având în vedere că, potrivit fostului dinamovist, cipriotul nu are un rol atât de important la clubul patronat de Gigi Becali.

„Vii și dai niște declarații de genul ‘am făcut două schimbări că am văzut eu echipa adversă, că s-a închis foarte bine’. Nu. Fii asumat în absolut tot ceea ce faci.

Reclamă

Pentru mine, argumentul a fost imaginea aceea când a venit el prima oară, când ridica mingea cu mâna și le-o dădea jucătorilor de la FCSB, să dea la poartă. La nivel de copii și juniori. În fine”, a spus Ionel Dănciulescu pentru sursa citată.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:50

Cine va fi cel mai bun jucător de la World Cup? Sports Illustrated a făcut lista: Messi e abia pe 4

9:29

Catastrofal! Leicester City, retrogradată în liga a treia din Anglia la 10 ani după ce a devenit campioană

9:12

De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor

9:11

Ilie Dumitrescu, verdict după ce a aflat că Elias Charalambous e dorit înapoi la FCSB: “Moment de criză”

8:52

Como se îndrepta spre finală, apoi a început Calhanoglu show! Mesajul eroului lui Inter: „Asta ne dorim”

8:49

Nota primită de Cristi Chivu după calificarea miraculoasă a Interului în finala Cupei: “Găsește cheia potrivită”

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 4 E gata! Turcii au anunţat când semnează Mirel Rădoi cu Gaziantep 5 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB 6 E oficial, Mirel Rădoi pleacă de la FCSB! S-a întâlnit cu Gigi Becali și i-a comunicat decizia. “Are binecuvântarea mea”
Citește și