Închide meniul

Gigi Becali l-a făcut praf pe Luis Phelipe după FCSB – Farul 1-1. Verdictul patronului: „El crede că e la distracție”

Alex Ioniță Publicat: 5 februarie 2024, 23:05

Reclamă
Gigi Becali l-a făcut praf pe Luis Phelipe după FCSB – Farul 1-1. Verdictul patronului: El crede că e la distracție”

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali l-a făcut praf pe Luis Phelipe după FCSB – Farul 1-1. Patronul vicecampioanei a fost dezamăgit de prestația brazilianului adus de la Poli Iași.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Luis Phelipe a jucat o singură repriză în cadrul derby-ului de pe Arena Națională. Brazilianul nu a avut o prestație excepțională, iar acest lucru l-a făcut pe Gigi Becali să îl schimbe cu Florinel Coman, la pauza duelului.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Luis Phelipe după FCSB – Farul 1-1

Patronul de la FCSB a dat de înțeles că jucătorul brazilian nu s-a obișnuit cu ritmul de joc al roș-albaștrilor și că acesta are impresia că este „la distracție”. Totodată, Gigi Becali a spus că jucătorul va mai primi șanse și că în cazul în care nu va profita de ele, îl va da afară.

„De Luis Phelipe nu știu. Dacă nu își revine, cred că m-am înșelat. Eu stau să mă joc? Dau milioane să mă joc? Foarte repede spun că Baba e mai bun și decât Şut și decât Lixandru și decât Olaru! Eu așa văd.

Fiecare crede ce vrea. Fiecare are opinia lui, eu așa văd. El crede că e la distracție aici, Phelipe. A pierdut toate mingile. Aici ești la fotbal bă, îți ia mingea, bă! Cred că m-am înșelat, dar să dea Dumnezeu să revină.

Reclamă
Reclamă

Poate îi mai dăm șanse, nu renunț așa repede. Dacă renunț, la revedere!”, a spus Gigi Becali, la digisport.ro.

În cadrul derby-ului, Cristi Ganea și-a trimis mingea în propria poartă, în minutul 55. Totuși, Gică Hagi a fost salvat de o lovitură de la 11 metri, transformată de Larie, în monutul 90+5. După acest rezultat, FCSB rămâne pe primul loc în Liga 1, cu 51 de puncte. De cealaltă parte, Farul Constanța este pe 5, cu 37 de puncte.

Gigi Becali a pus tunurile pe un jucător după FCSB – Farul 1-1: „Nu e fotbalist”

Este vorba desre Radaslavescu, care a fost aproape de gol în două rânduri, în minutele 88 şi 89. Iniţial, acesta a reluat pe lângă poartă dintr-o poziţie ideală, iar la faza imediat următoare a fost blocat.

Reclamă

„Dacă Radaslavescu nu e fotbalist… Eu nu sunt supărat deloc, asta a fost un test pentru mine. Farul domină echipele. Nu le-am dat nicio șansă, am dominat jocul și am avut ghinion pe final. Am 9 puncte avans, de jocul echipei nu mai am emoții.

Coman a jucat bolnav, Olaru nu a fost. Tavi Popescu are și el infiltrații la gleznă”, a declarat Gigi Becali, potrivit sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:44 17 apr.

„A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor

0:24 17 apr.

„O noapte istorică” Declan Rice, după ce Arsenal a eliminat-o pe Real Madrid: „Vrem trofeul”

0:00 17 apr.

Arsenal – PSG și Barcelona – Inter, în semifinalele Champions League! Dueluri „de foc” pentru marea finală

23:55

Real Madrid – Arsenal 1-2 și Inter – Bayern Munchen 2-2! Deţinătoarea trofeului, OUT din Ligă!

23:48

Lautaro Martinez a înscris în Inter – Bayern Munchen şi a atins o bornă impresionantă!

23:26

Harry Kane a deschis scorul în Inter – Bayern Munchen! Cifre uriaşe pentru starul englez

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Aaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China
Citește și