Gigi Becali a pus tunurile pe un jucător după FCSB – Farul 1-1: „Nu e fotbalist”

Bogdan Stănescu Publicat: 5 februarie 2024, 22:59

Gigi Becali a pus tunurile pe un jucător după FCSB – Farul 1-1: „Nu e fotbalist

Gigi Becali a pus tunurile pe un jucător după FCSB - Farul 1-1: "Nu e fotbalist"

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă/ Hepta

Gigi Becali a pus tunurile pe un jucător după FCSB – Farul 1-1. Patronul „roş-albaştrilor” l-a criticat dur pe Eduard Radaslavescu.

Radaslavescu a fost aproape de gol în două rânduri, în minutele 88 şi 89. Iniţial, acesta a reluat pe lângă poartă dintr-o poziţie ideală, iar la faza imediat următoare a fost blocat.

Dacă Radaslavescu nu e fotbalist… Eu nu sunt supărat deloc, asta a fost un test pentru mine. Farul domină echipele. Nu le-am dat nicio șansă, am dominat jocul și am avut ghinion pe final. Am 9 puncte avans, de jocul echipei nu mai am emoții.

Coman a jucat bolnav, Olaru nu a fost. Tavi Popescu are și el infiltrații la gleznă”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro după FCSB – Farul 1-1.

Gestul sfidător al lui Elias Charalambous faţă de Gică Hagi, chiar de ziua Regelui! Ce a făcut cipriotul după fluierul final

Gestul sfidător al lui Elias Charalambous faţă de Gică Hagi, chiar de ziua Regelui, a surprins pe toată lumea. Cipriotul a plecat direct la vestiare după fluierul final, fără să se mai salute cu Gică Hagi.

Regele s-a salutat doar cu Mihai Pintilii la finalul partidei, nemaigăsindu-l pe teren pe Charalambous, care plecase la vestiare.

FCSB – Farul s-a terminat 1-1, după un meci foarte tensionat disputat în ziua în care Gică Hagi a împlinit 59 de ani.

Echipa lui Gică Hagi a egalat în minutul 90+5, atunci când Larie a transformat un penalty.

Florinel Coman a avut şi el un moment în care a cedat nervos, trăgând de şorţul pe care îl avea.

Gică Hagi a criticat dur arbitrajul după FCSB – Farul 1-1: „E inacceptabil”

Gică Hagi a criticat dur arbitrajul după FCSB – Farul 1-1. Antrenorul şi patronul Farului a susţinut că nu a fost offside la golul anulat al lui Louis Munteanu.

Totodată, Gică Hagi a susţinut că Horaţiu Feşnic nu a vrut să dicteze penalty-ul din prelungiri, pe care în cele din urmă l-a acordat.

Pot fi multe de spus, dar până la urmă suntem fericiţi pentru că am luat un punct.

Am întâlnit un adversar care e ca şi calificat în play-off, nu are cum să piardă nici locul 2.

Erau mult mai încrezători decât noi. Prima repriză a fost slabă a noastră, previzibilă.

Repriza a doua am revenit, am făcut o repriză bună, am luat un punct şi după aia ce s-a întâmplat a văzut toată lumea.

Toată lumea ţipă. Am văzut astăzi nişte lucruri”

Toată lumea ţipă. Am văzut astăzi nişte lucruri. Să îi dai galben lui Louis când nu l-a atins, să nu mai joace etapa viitoare.

Să ai penalty, gol valabil! Cum să ajungi să tragi liniile când al meu e în afara careului şi Dawa e în careu?

După aia să îmi anulezi golul.

Era clar cum am luat noi penalty-ul. A văzut toată lumea. În partea cealaltă nu s-a dat, nicio reluare cu Louis.

„Sper să avem puterea să ne luptăm cu de toate şi cu toţi”

Fotbalul până la urmă aşa e.

Trebuie să o facem, totul e greu, sper să avem puterea să ne luptăm cu de toate şi cu toţi.

Am avut nişte realizări a doua repriză. Din minutul 55 am avut ocazii. Am jucat bine şi meritam să marcăm cel puţin două goluri.

Dacă ăla e offside… E inacceptabil. Şi nu voia să dea nici penalty, când a fost clar”, a spus Gică Hagi pentru digisport.ro după FCSB – Farul 1-1.

9:33 Transferul lui Denis Drăguş a intrat în linie dreaptă! Standard şi-a dat acordul! Anunţul presei din Turcia 9:13 „Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu 8:39 Carlo Ancelotti, semnal de alarmă după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „A fost momentul nostru de slăbiciune!” 8:39 Thomas Tuchel, mesaj acid către „galactici”, după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „Au marcat două goluri din două ocazii” 8:26 „Să avem o seară magică acasă!” Reacţia lui Vinicius, după ce a fost „eroul” lui Real Madrid în duelul cu Bayern 8:02 30 de ani de la moartea lui Ayrton Senna. 1 mai, una dintre cele mai triste zile din istoria sportului mondial 0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!