Gigi Becali l-a sunat pe Laurenţiu Reghecampf, imediat după finalul campionatului, deşi patronul FCSB a anunţat, public, că ar vrea ca Toni Petrea să continue la FCSB.
Conform digisport.ro, Gigi Becali şi Laurenţiu Reghecampf au discutat după finalul campionatului. Patronul FCSB nu a făcut o ofertă concretă, ci a vrut mai mult să testeze terenul.
Gigi Becali l-a sunat pe Laurenţiu Reghecampf! Lovitura la care visează patonul FCSB
Laurenţiu Reghecampf mai are un an de contract cu Universitatea Craiova, dar şi o clauză de 300.000 de euro. Este greu de crezut că Becali ar fi dispus să plătească pentru un antrenor în contextul în care a anunţat că nu vrea să mai dea bani pe jucători. Pe de altă parte, deşi s-a înţeles verbal să continue, Toni Petrea încă nu a semnat noul contract cu FCSB.
Mirel Rădoi ar putea să îl ajute pe naşul Gigi Becali
Mirel Rădoi ar putea să îl ajute pe Gigi Becali. Fostul selecţioner este unul dintre antrenorii favoriţi ai lui Mihai Rotaru, patronul celor de la Universitatea Craiova. Imediat după finalul sezonului, în care Laurenţiu Reghecampf a ratat toate obiectivele cu Universitatea Craiova, a revenit în discuţie aducerea lui Rădoi la Craiova. Fostul selecţioner a evitat să dea un răspuns concret când a fost întrebat de această posibilitate.
„Nu știu, nu aș vrea să vorbesc pentru că toate echipele au antrenor în acest moment. În plus, dacă aș fi și eu în situația asta, nu mi-ar conveni ca în spatele meu să se vorbească despre astfel de lucruri„, a spus Mirel Rădoi.
Sorin Cârţu, nemulţumit de sezonul cu Laurenţiu Reghecampf antrenor
Sorin Cârţu tună şi fulgeră după ce Universitatea Craiova s-a calificat în preliminariile Conference League. Preşedintele oltenilor a amintit de obiectivele ratate ale echipei lui Laurenţiu Reghecampf, câştigarea Ligii 1 sau a Cupei României.
„Obiectivele noastre au fost să câștigăm campionatul sau Cupa României. Nu s-au realizat, am fost aproape de ele, din păcate nu s-au realizat. Trăim cu amărăciunea unui an în care nu am luat niciun trofeu, dar până la urmă avem satisfacția că jucăm în cupele europene. Sperăm că vom avea un alt parcurs, o altă atitudine, să facem uitat ce s-a întâmplat cu Tbilisi sau Laci.
Sper să ne pregătim mult mai bine în sensul ăsta, să avem un alt comportament, ca să mulțumim lumea. Ați văzut, și astăzi seară au fost alături de noi, chiar dacă s-a întâmplat ce s-a întâmplat la meciurile cu FCSB și la semifinală, dar lumea e alături de noi și trebuie să-o răsplătim”, a declarat Sorin Cârţu, potrivit orangesport.ro.