Închide meniul

Gigi Becali le-a făcut o promisiune fanilor de la FCSB și a confirmat plecarea unui jucător: „Nu mă las de fotbal până atunci!”

Viviana Moraru Publicat: 19 august 2023, 8:25

Reclamă
Gigi Becali le-a făcut o promisiune fanilor de la FCSB și a confirmat plecarea unui jucător: Nu mă las de fotbal până atunci!”

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Hepta

Gigi Becali le-a făcut o promisiune fanilor de la FCSB. Patronul roș-albaștrilor a dezvăluit că echipa sa în maxim trei ani va evolua în grupele Champions League. De asemenea, latifundiarul din Pipera a confirmat plecarea lui Valentin Crețu, mărturisind că s-a înțeles cu fundașul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a început „curățenia” la FCSB, după ce echipa a ratat calificarea în play-off-ul Conference League. Pe lângă Vali Crețu, Andrei Cordea, Vali Gheorghe, Andrea Compagno și Adrian Șut mai pot pleca de la echipă, în următoarea perioadă.

Gigi Becali le-a făcut o promisiune fanilor de la FCSB și a confirmat plecarea unui jucător

Gigi Becali a dezvăluit că visul său suprem este să-și vadă echipa din nou în grupele Champions League. Patronul de la FCSB a declarat că pentru asta, jucătorii săi trebuie să se antreneze mult mai bine, antrenamentele fiind aspectul care îl îngrijorează în prezent.

De asemenea, Becali a oferit declarații și despre Elias Charalambous. Latifundiarul din Pipera s-a declarat mulțumit de antrenorul cipriot și a mărturisit că nu se pune problema ca acesta să fie schimbat de la echipă.

Unde să mai joace Vali Crețu? În iarnă am hârtie cu el oricum. Mare lucru, încă trei luni de zile. Ce să mai facă Vali Crețu, unde să mai joace? O să plece. Îmi arde mie de Vali Crețu acum? Noi trebuie să jucăm fotbal, să câștigăm campionatul și să mă duc în grupele Ligii Campionilor de pe ruta campioanelor.

Reclamă
Reclamă

Eu consider că am crescut anul ăsta ca valoare. Aici îți trebuie și echipă antrenată, nu merge cu 45 de minute antrenamentul. El după pune mâna pe telefon și sună la gagici. Dacă pleacă după o oră și jumătate, nu-i mai arde, se duce la somn

Vă promit eu că în maxim 3 ani FCSB va fi în grupe de Liga Campionilor. Nu știu dacă la anul, imediat, că nu-mi dau seama. Noi dacă eram campioni anul ăsta, noi intram în grupe. Lui Sheriff îi dădeam cu terenul în cap. Trebuie să vedem ce face cu antrenatul, cum se antrenează echipa. Nu se pune problema să schimb antrenorul. Batjocoresc echipa? E pe locul 1, are 4 din 4. Nu se pune problema de schimbare a antrenorului ăsta. E pe locul 1, îmi place ce joacă echipa, dar să vedem cum facem să îmbunătățim antrenamentele.

Dacă mă iei realist, nu o să mai fie niciodată în grupele Champions League.. Dacă mă iei optimist și pe ambiție, zic că nu mă las de fotbal și de lume până nu voi ajunge într-o primăvară Champions League sau să câștig Europa League sau Conference League. Asta zice inima mea”, a declarat Gigi Becali, conform prosport.ro.

Reclamă

Gigi Becali, gata să vândă doi titulari de la FCSB

Gigi Becali e gata să vândă doi titulari de la FCSB, după ce echipa a fost eliminată din preliminariile Conference League. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că după meciul cu Nordsjaelland a primit două oferte, una din Belgia şi una din Rusia, pentru Adrian Şut, respectiv Andrea Compagno.

Gigi Becali a dezvăluit că oferta primită pe numele lui Andrea Compagno este de 1,5 milioane de euro, şi s-a declarat dispus să-l vândă pe golgheterul echipei pe această sumă. O echipă din Rusia este interesată de serviciile atacantului italian.

Pe de altă parte, Becali a mai dezvăluit că de Adrian Şut s-a interesat Genk, echipă din prima ligă din Belgia. Patronul de la FCSB a mărturisit că e gata să-l vândă pe mijlocaş dacă în schimbul său va primi suma de 3 milioane de euro.

„Au avut azi oferte Compagno și Șut. Refuz eu vreodată banii? Eu am cerut 3 milioane pentru Șut. Au întrebat dacă îl dau cu două, am zis că nu. Despre Compagno au întrebat dacă îl dau cu 1,5 milioane. Da, îl dau cu 1,5 milioane. E ofertă din Rusia.

Se pune problema să plece Șut dacă dau 3 milioane. Dacă pleacă, imediat (n.r – transferă alți jucători). Am eu ceva, dar nu sunt încă sigur. După ce pleacă, mă concentrez. Din România, da.

Am primit telefonul. Unul din Rusia, unul din Belgia. Am zis 3 milioane pentru Șut și 1,5 pentru Compagno. Pentru Șut e Genk sau nu mai știu. Am cerut prețul minim: 3 milioane”, a declarat Gigi Becali, pentru prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga meciul Qarabag - FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55

PSG, victorie cu Manchester City după o revenire fabuloasă! „Cetăţenii”, în pericol să fie OUT din Champions League! Cum arată clasamentul, cu o etapă înainte de final

23:28

Kylian Mbappe a început să râdă, după ce a văzut gafa uriaşă comisă de portarul lui Salzburg! Reacţie virală a starului lui Real Madrid

22:54

Rodrygo, „dublă” de vis în Real Madrid – Salzburg! Vinicius şi Bellingham, pase spectaculoase în Champions League

22:49

Ofertă de 350 de milioane de euro pentru Vinicius Junior. Brazilianul ar putea doborî recordul de cel mai scump transfer din istorie

22:21

Verdict despre transferul lui Denis Ciobotariu la Rapid: „Nu poate juca peste el”

22:07

Viktor Gyokeres, cifre impresionante la Sporting! Atacantul pentru care se luptă granzii Europei, gol de senzaţie în Champions League

1 Andrea Compagno a semnat cu un club de Liga Campionilor Asiei. Salariul uriaş pe care îl va încasa fostul atacant de la FCSB 2 Daniel Popa a semnat contractul! Cum a „fentat” Gigi Becali regulamentul LPF 3 Scandal uriaş, după Benfica – Barcelona 4-5! Jucătorii au sărit la bătaie şi Raphinha a explicat totul: „Toţi am fost nervoşi!” 4 EXCLUSIV„Îl iubesc pe tipul ăsta!” Luis Phelipe, mesaj savuros pentru Darius Olaru! Ce i-a spus înaintea transferului la FCSB 5 Benfica – Barcelona 4-5, după o revenire fabuloasă! Meci cu 3 penalty-uri, un autogol şi 2 gafe monumentale. Rezultatele serii nebune din Champions League 6 Gigi Becali a anunţat despărţirea de încă un jucător de la FCSB: „La revedere”
Citește și