Gigi Becali a transmis un mesaj clar despre transferul lui Vlad Chiricheş la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a declarat că nu se pune problema ca fundaşul să revină în Liga 1, deoarece se află sub contract cu Cremonese.
Vlad Chiricheş evoluează la Cremonese de la începutul sezonului. Fundaşul mai are contract cu formaţia care a retrogradat în acest sezon, până în vara lui 2025.
Gigi Becali, mesaj clar despre transferul lui Vlad Chiricheş la FCSB
Gigi Becali a negat informaţia conform căreia Vlad Chiricheş s-ar afla în negocieri cu FCSB. Latifundiarul din Pipera a declarat că fundaşul nu va reveni la formaţia roş-albastră, deoarece se află sub contract cu Cremonese.
De asemenea, Becali a dezvăluit că înţelegerea fundaşului la formaţia din Italia va expira peste două sezoane, şi este pusă în joc o sumă considerabilă de bani, dacă ar alege să plece de la echipă în această vară.
„Nu știu despre Chiricheș, nu știu despre ce vorbiți! Omul ăla are un contract acolo, îi facem rău dacă vorbim despre el. Cine a zis despre el? Voi ați spus! Mai are doi ani de contract, dacă e să rezilieze are de luat 300.000 de euro, cel puțin. Sunt bani mulți!
N-are rost să vorbim despre Chiricheș. Despre Chiricheș n-are rost să discutăm, mai are doi ani. Terminați cu Chiricheș!”, a declarat Gigi Becali.
La FCSB, Vlad Chiricheş a mai evoluat în perioada 2013 – 2015. Gigi Becali îl cumpăra de la Pandurii, în schimbul sumei de 1,3 milioane de euro, şi ulterior, doi ani mai târziu, fundaşul era transferat de Tottenham în schimbul sumei de 9,5 milioane de euro.
„A pierdut o groază de bani, nu mai e om!”. Gigi Becali, în suferinţă după ce FCSB a pierdut titlul
Dumitru Dragomir anunţă că Gigi Becali este în suferinţă, după ce FCSB a pierdut din nou titlul în Liga 1. Din 2015 nu au mai devenit roş-albaştrii campionii României. Latifundiarul din Pipera spera să îşi vadă echipa în grupele UEFA Champions League, dar mai are de aşteptat până să îşi vadă visul împlinit.