Închide meniul

Gigi Becali, reacţie după ce CFR Cluj a luat titlul: “Au furat cu ofsaid-uri! Niciodată nu felicit golurile furate, fac mizerii”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 16 mai 2022, 12:16 / Actualizat: 16 mai 2022, 15:57

Comentarii
Gigi Becali, reacţie după ce CFR Cluj a luat titlul: Au furat cu ofsaid-uri! Niciodată nu felicit golurile furate, fac mizerii

Gigi Becali este patronul lui FCSB / Hepta

Gigi Becali, reacţie după ce CFR Cluj a luat titlul. Patronul FCSB a lansat o serie de atacuri la adresa arbitrajului de care a avut parte CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a spus că nu îi va felicita din cauza arbitrajelor de care echipa lui Dan Petrescu a avut parte.

Gigi Becali, reacţie după ce CFR Cluj a luat titlul

N-am avut așa mari emoții, dacă nu mai eram la mâna noastră. Am avut așteptări de la Craiova, dar când am văzut golul ăla aiurea. Debeljuh a căzut aiurea. A dat apoi golul din ofsaid mare, am zis și așa…normal au câștigat ei campionatul? O să vedem când se va juca. La ora asta sunt două ofsaid-uri mari. Au fost clare! Ce să mai… mare sau mic, e ofsaid. Așa au câștigat, ce să mai zicem? Două ofsaiduri și un gol dat pe tavă. Nu au câștigat campionatul pentru că au furat cu ofsaid-uri.

E minciună, CFR Cluj tot timpul a fost avantajată de când s-a născut. Ora exactă vine de la Cluj. Aveau putere fotbalistică, acum nu mai au. Când nu mai ai putere fotbalistică, poți să ai puterea Clujului, nu ai ce să faci. A fost un milimetru să jucăm finala cu ei. A fost puternică cât a fost și echipa puternică.

Du-te bă, eu niciodată nu felicit minciuna și nedreptatea? Niciodată nu felicit golurile furate. Atât timp cât s-a luat pe nedrept și pe fotbal, niciodată în viața ta. Ăia nu sunt oameni pe care să îi felicit, dacă fac tot felul de mizerii. Juca vreodată Voluntari dacă nu dădeau ei prime?”, a spus Gigi Becali la Pro Arena.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica l-a distrus pe Dan Petrescu: „Și-a dorit să câștige cu greșeală de “albitraj”

Mihai Stoica l-a distrus pe Dan Petrescu, după ce CFR Cluj a câștigat al 5-lea titlul consecutiv în Liga 1. Managerul general al FCSB a lansat un val de ironii la adresa antrenorului campioanei, care a făcut anumite greșeli de pronunție în timpul conferințelor de presă.

Mihai Stoica a taxat golul marcat din ofsaid de Boateng în partida cu Universitatea Craiova, dar și faptul că FCSB a fost egalată de Voluntari tot din ofsaid.

„Și-a dorit să câștige cu greșeală de “albitraj”, iată că visul a devenit realitate. Doar că nu era suficientă una. Trebuia și noi să fim stopați prin același procedeu. Și am fost. Altfel, era cam groasă pentru Mister Dan Vasile. Știa că am avut la Cluj 13-1 șuturi pe poartă. La Buzău ar fi fost poligon! La anul, cu VAR, va fi altceva„, a scris Mihai Stoica pe rețelele de socializare.

Reclamă

Nana Boateng, gol din ofsaid în secunda 88 în CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-1

Derby-ul CFR Cluj – Universitatea Craiova a început cu un gol după doar 1 minut şi jumătate. Nana Boateng a deschis scorul, însă reuşita sa a fost din poziţie de ofsaid. Arbitrul Radu Petrescu a validat golul marcat de Boateng, deși acesta era în poziție de ofsaid.

FCSB s-a încurcat cu FC Voluntari, scor 2-2, în penultima etapă a play-off-ului Ligii 1. Pentru a mai rămâne cu şanse la titlu, clubul lui Gigi Becali avea nevoie ca CFR Cluj să nu câştige, în Gruia, cu Universitatea Craiova. Totuşi, Nana Boateng le-a dat planurile peste cap roş-albaştrilor încă din secunda 88.

După doar 88 de secunde de la începutul derby-ului pentru titlu, Nana Boateng a dat lovitura în Gruia. Mijlocaşul ardelenilor a deschis scorul, din pasa decisivă a lui Ciprian Deac, care a ajuns la al optulea assist din acest sezon.

Reuşita, care a fost din ofsaid, a fost cea mai rapidă din înfruntările directe dintre CFR Cluj şi Universitatea Craiova. CFR Cluj s-a impus cu 2-1 în fața echipei lui Laurențiu Reghecampf și a câștigat al 5-lea titlu consecutiv în Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:26
El este înlocuitorul lui Patrick Vieira la Genoa! Decizia luată de Dan Șucu
17:18
Așa a făcut Dinamo diferența în acest sezon. Atuul fără de care alb-roșiii erau la egalitate cu FCSB
17:08
Denis Alibec, în vizorul unei foste campioane din România. “Poate acolo e locul lui”
16:53
Revine Edi Iordănescu pe banca României? Anunțul făcut de FRF
16:40
Mihai Stoica nu menajează FCSB-ul, după parcursul slab din campionat: „Suntem pe fundul prăpastiei”
16:30
Super-Mario Balotelli, cel mai fericit om după ce Genoa lui Șucu s-a despărțit de Vieira: “Karma! Dumnezeu vede”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 3 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 4 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 5 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 6 Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
Citește și