Închide meniul

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita: “A făcut figuri! La revedere!” Noul atacant pe care îl vrea la FCSB

Viviana Moraru Publicat: 9 iunie 2023, 23:19

Comentarii
Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita: A făcut figuri! La revedere! Noul atacant pe care îl vrea la FCSB

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Profimedia Images

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita. Patronul de la FCSB voia să-l transfere pe atacant la formaţia roş-albastră, însă pretenţiile financiare ale acestuia au fost mult prea mari. Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că transferul acestuia a picat, însă a pus ochii pe un alt vârf din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali s-a reorientat, după ce a ratat transferul lui Arnold Garita. Patronul de la FCSB a confirmat interesul pentru Mamadou Thiam, atacantul celor de la U Cluj.

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita

Gigi Becali a dezvăluit că a purtat negocieri cu agentul lui Arnold Garita, însă a fost nemulţumit de atitudinea atacantului, şi astfel nu mai vrea să-l transfere la FCSB.

Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că are o altă ţintă în prezent, după ce şi-a luat gândul de la Garita. Mamadou Thiam, de la U Cluj, este atacantul dorit de Becali la FCSB, şi negociază deja cu “şepcile roşii”, fie pentru un transfer definitiv, fie pentru un împrumut al senegalezului.

Pe de altă parte, Becali a dat de înţeles că Andrea Compagno va rămâne la trupa roş-albastră, după ce se zvonise că este de vânzare în această perioadă de mercato.

Reclamă
Reclamă

“Garita, am discutat cu el prin impresar, a făcut figuri, a cerut mulți bani. La revedere, nu mă mai interesează. Am încheiat. Ne interesează un alt jucător din România acum, de la o echipă mai de jos în clasament.

Îl avem pe Compagno, dar să fie și dublură. Să vedem, e un jucător din zona Clujului. Poate îl luăm împrumut, poate îl cumpărăm (n.r.- pe Thiam), vedem”, a declarat Gigi Becali, pentru digisport.ro.

Mamadou Thiam evoluează la U Cluj din septembrie 2022, fiind transferat din Belgia, de la Oostende, liber de contract. Vârful senegalez de 28 de ani a bifat 33 de meciuri pentru „şepcile roşii”, în sezonul trecut, reuşind să marcheze 11 goluri, şi să ofere o pasă decisivă.

Reclamă

Gigi Becali visează să-l transfere pe Denis Alibec de la Farul

Gigi Becali a dezvăluit că ar vrea să-l transfere pe Denis Alibec de la Farul. Patronul de la FCSB susţine că atacantul nu mai este acelaşi jucător care a evoluat la trupa roş-albastră în perioada 2018-2020.

Gigi Becali este impresionat de doi jucători de la Farul, Andrei Borza şi Denis Alibec. Patronul de la FCSB este conştient că îi va fi greu să îi transfere pe cei doi, mai ales că atacantul de 32 de ani are şi o clauză specială în contractul său, aceea care stipulează faptul că poate pleca doar în străinătate de la trupa lui Gică Hagi.

Totodată, Becali a precizat că şi dacă îl cumpără pe Denis Alibec sau pe Andrei Borza de la Gică Hagi, nu este convins că că cei doi vor da acelaşi randament la trupa roş-albastră, precum cel pe care l-au avut sub comanda „Regelui”.

„(N.r. transferaţi de la Farul) Pe cine? Doi jucători aş lua de la Farul, Borza şi Alibec. Dar nu pot să-l mai iau pe Alibec, are clauză.

Nu mai e acelaşi Alibec, e o altă versiune a lui. Să zicem că-l luăm pe Borza, ipotetic vorbind. Dar funcţionează la noi? Nu vezi că toţi pe care i-am luat de la Hagi, nu au jucat la noi”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 19 feb.
Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin
23:55 19 feb.
PAOK – Celta Vigo 1-2. Ionuț Radu a câștigat duelul românilor contra lui Răzvan Lucescu. Vezi toate rezultatele
23:45 19 feb.
Cum a ajuns Gigi Becali să-l transfere pe jucătorul care e gata să debuteze: “Băi, nene, am și eu o rugăminte”
23:26 19 feb.
VideoCătălin Ghigea și Antal Putinică au prefațat sezonul 2026 din Formula 1 pentru Red Bull: “Revine numărul 3”
23:10 19 feb.
FotoCele mai tari imagini cu programul Juliei Sauter de la Jocurile Olimpice. Așa a intrat în istoria României
23:04 19 feb.
Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva”
1 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 2 Ce i s-a transmis în cască lui Radu Petrescu, înainte de gafa din Petrolul – FC Argeş 2-1 3 Motivul real pentru care Mirel Rădoi s-a despărţit de Universitatea Craiova. S-a aflat abia acum 4 I-au intrat banii în cont lui Gigi Becali. Lovitură de 11.989.000 de euro dată cu FCSB 5 Un fost jucător al Universităţii Craiova a refuzat FCSB, dar s-ar fi transferat la Dinamo: “Mi-ar fi plăcut” 6 Gestul făcut de FCSB şi Gigi Becali de ziua lui Mihai Neşu. “Mereu o să fie nevoie de sprijin”
Citește și