Gigi Becali şi-a luat adio la Joyskim Dawa. Patronul lui FCSB a dezvăluit că renunţă la fundaşul central care i-ar fi putut rezolva problemele din apărarea lui FCSB. Motivul pentru care a luat această decizie este unul total surprinzător.
Latifundiarul din Pipera are un pact cu Mihai Rotaru. Finanţatorul Universităţii Craiova l-a anunţat că îşi doreşte camerunezul de 26 de ani şi începe asaltul pentru a-l aduce de la FC Botoşani. În condiţiile date, Gigi Becali a renunţat la principala ţintă de pe piaţa transferurilor.
Gigi Becali şi-a luat adio la Joyskim Dawa
Becali a oferit detalii despre discuţia pe care a purtat-o cu Mihai Rotaru. Conducătorul din Bănie îl vrea şi pe mijlocaşul Alexandru Isfan, de la FC Argeş, care era şi el sub radarul vicecampioanei FCSB.
“Foarte bine. Mi l-a propus el pe Dawa, dar nu mă interesează pe mine. Nu mă bag peste Mihai Rotaru. Am o înțelegere cu el, iar eu o respect. Mi-a transmis că el îi vrea pe Dawa și Isfan la Craiova, iar eu nu mă mai interesez de acești jucători. Îl las pe Mihai Rotaru să îi oferteze el. O să caut eu pe alții“, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.
Roş-albaştrii rămân astfel fără variante de fundaş central de la echipele din Liga 1. L-au ratat şi pe Paul Iacob, care a semnat cu Rapid. Jucătorul de 25 de ani a fost ofertat de FCSB, dar a ales să i se alăture lui Adi Mutu.
„Mă bucur că am ales Rapid, abia aștept primul meci să cunosc suporterii. Îmi doresc să fac performanță cu Rapid, de-asta am ales acest club de tradiție. Nu-mi doresc decât să fac performanță și să iau trofee. Suporterii Rapidului sunt cei mai frumoși din țară și acesta a fost unul dintre motivele pentru care am ales acest club”, a spus Paul Iacob, conform fcrapid.ro.
Gigi Becali îşi doreşte să aducă la FCSB doi fundaşi centrali în această vară. Totul după ce l-a pus “pe liber” pe Andrei Miron, care a şi semnat cu Hapoel Haifa.
Valeriu Iftime „îi face” echipa lui Gigi Becali
Valeriu Iftime „îi face” echipa lui Gigi Becali. Patronul lui FC Botoșani i-a dat un sfat omologului său de la FCSB, în legătură cu Denis Haruț. Iftime consideră că fundașul de 23 de ani are potențialul să facă pasul la naționala mare a României, în viitor.
